להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :
צ

טרמיטים בפרקטים

טרמיטים הם חרקים קטנים וחברתיים הידועים בהרגלי התזונה ההרסניים שלהם. הם ניזונים מתאית, שנמצאת בעץ ובחומרים צמחיים אחרים, ועלולה לגרום נזק משמעותי למבנים ולמבנים. במקרים מסוימים, טרמיטים עלולים אף לגרום לנזק מבני לבניין על ידי אכילת קורות העץ. מקום נפוץ אחד בו ניתן למצוא טרמיטים בבניינים הוא בפרקטים ומשקופים . טרמיטים נמשכים ללחות ולחושך של הפרקטים , ויכולים להיכנס בקלות דרך סדקים או רווחים קטנים. לאחר שנכנסו, הם מתחילים לאכול את העץ ויכולים להחליש את המבנה לאורך זמן. חשוב לבצע בדיקה שוטפת ולטפל באזורים שבהם ידוע שהטרמיטים חיים על מנת למנוע נזקים יקרים לבית או לעסק.
הטרמיטים ידועים באהבתם לעצים ופרקטים, למרות שבשנים האחרונות מרבית הפרקטים המותקנים אצל לקוחות הם בכלל פולימרים או למינציה עדיין יש לקוחות שמתקינים גם פרקטים מעץ מלא.

השאלה שנשאלת האם הטרמיטים מזיקים לפרקטים שלא מעץ מלא? ואיזה נזק הטרמיטים גורמים לפרקטים שכן מעץ מלא כמו פישבון, איך עושים הדברה לטרמיטים בפרקט ומה הסימנים שחשוב לשים לב אליהם? ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך עונה על השאלות »

טרמיטים בפרקטים

תוכן עניינים:
טיפול מניעה והדברת טרמיטים בפרקטים

האם הטרמיטים אוכלים פרקטים?

הטרמיטים חד משמעית אוכלים את הפרקט, במיוחד אם הוא מעץ מלא אך גם אם הוא פרקט למינציה הם יאכלו אותו כי הפרקט למינציה מורכב לפעמים מעץ מעובד בכמה שכבות ומעליו שכבת למינציה. הטרמיטים לרוב יאכלו את כל הפרקט בחלק התחתון וישאירו לכם רק את הציפוי העליון כך שאתם תשימו לב אליהם רק לאחר כמה שנים.

טרמיטים , פרקטים ומה שבינהם

הטרמיטים הם חרקים קטנים שדומים בצורתם לנמלים בכמה צורות שונות, חלק הם פועלות חלק הם חיילים וחלק הם בכלל פריטים מכונפים ומלכה וכל פרט נראה שונה לגמרי מהשני. הטרמיטים ניזונים מתאית חומר שמצוי בעיקר בעצים אך הקן יכול להיות בתוך העץ עצמו או אפילו בקרקע. הבעיה בטרמיטים זה שהם יכולים לבנות מושבה ענקית בלי שתשימו לב אליהם, הם לא אוהבים להיות גלויים לאור יום ולכן כמעט אף פעם לא תראו אותם בפעילות.

ההבדל בין נמלה מול טרמיטים

מה הסימנים של טרמיטים בפרקט?

הטרמיטים אוהבים מאוד להיות בדירות שיש פרקט כי יש להם מזון אינסופי לכל החיים, הטרמיטים יותר אוהבים לאכול עץ רך יותר באזורי הלחות של הדירה כמו ביציאה מהחדרי שירותים והמקלחת. הסימנים שבדרך כלל מעידים על הימצאות טרמיטים בדירה עם פרקט הם:

טרמיטים חיים – לאחר זמן מה של התפתחות האוכלוסיה אתם תשימו לב לפריטים חיים או לחילופי לכנפיים שהם השילו או טרמיטים מתים.

תעלות בוץ – הטרמיטים נעים באמצעות תעלות בוץ, סימני תעלות הבוץ הם הסימן היכר הטוב ביותר עם טרמיטים.

חריקות ושקעים – הטרמיטים אוכלים את הפרקט ולכן בגלל היחלשות החומר יכול להיווצר רעש שאתם תלכו על הפרקט.

סדקים וחורים – בגלל שהטרמיטים אוכלים את הפרקטים סביר להניח שתשימו לב לחור יציאה או כניסה, סדקים ואכילו את הפרקטים.

חלילות – הטרמיטים מאוד רגישים לאור ולכן הם תמיד יאכלו את הפרקטים מבפנים וישאירו רק את הקליפה החיצונית של הפרקט.

הדברת טרמיטים

איך עושים הדברה לדירה עם פרקט?

כאשר אנחנו מגיעים לדירה שיש בה טרמיטים אנחנו תחילה עושים סריקה כדי להבין את סוג הטרמיט, האם זה טרמיט עץ או טרמיט קרקע. לאחר מכן אנחנו נזריק חומר בלחץ רק לתוך הקרקע כדי ליצור מעטפת של חומר פעיל מסביב לכל הדירה וכמובן נסתום את החורים בצבע תואם לפרקט.

בפעולה הזאת אנחנו ניצור מעטפת כל של הבית של חומר פעיל שנמצא בקרקע וכך כאשר הטרמיטים ינסו להתפשט לקירות או לחלקים אחרים בבית הם יפגשו בחומר וימותו. לאחר סיום ההדברה אנחנו נרסס את כל הדירה על גבי הפרקט עצמו כדי לתת לחומר להיספג בפרקט עצמו בשכבה עדינה ונצא מהדירה לשעה בלבד עד ייבוש החומר.

שיטה נוספת להדברת טרמיטים היא באמצעות הדברת טרמיטים בשיטת הנמסיס החדשה שנכנסה בשנת 2022 לישראל, השיטה היא למעשה שיטת פיתיון שאנחנו שמים קופסאות מיוחדות שמכילות פתיון מורעל מסביב לכל הבית והטרמיטים לוקחים את הפיתיון למלכה ומחסלים את כל הקן. השיטה מעט יותר יקרה ומצריכה ניסיון ומעכב אך היא ללא קידוחים.

טיפול בטרמיטים בבית עם מדביר מקצועי עם וותק של 30 שנה !

לא בטוחים אם יש לכם טרמיטים בבית? פנו אלינו לייעוץ והכוונה באהבה. בנוסף אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם חברת פרקטים מאוד גדולה בארץ בשם "פרקט עד הבית" לכל שאלה או ייעוץ אתם מוזמנים לשלוח לנו הודעת וואטאפ ונוכל לעזור לכם באהבה ללא עלות.


ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך ומומחה לטרמיטים מ"ר 2650-1924

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה לטרמיטים ומספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445

הדברת טרמיטים בפרקטים ⭐⭐⭐⭐⭐

טרמיטים

מידע נוסף על טרמיטים

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat