הדברה לג'וקים ונמלים

הדברה לג'וקים ונמלים משולבת

מזיקים כגון ג'וקים ונמלים עלולים לגרום לנזק ותסכול רב לבעלי בתים, לבניינים ועסקים. לא רק שהמזיקים האלה מטרידים בשהותם ליד האדם, אלא שהם גם עלולים לגרום לריבים בין הבעל והאישה, פחד הילדים לנזקים מבניים ולזהם מקורות מזון. הדברה יעילה חיונית כדי לחסל את המבקרים הלא רצויים הללו ולמנוע מהם לחזור.

ישנן שיטות רבות להדברה לג'וקים ונמלים, מהדברה ירוקה ועד טיפולים באמצעות פיתיונות. הגישה היעילה ביותר תהיה תלויה בחומרת הנגיעות ובסוג המקום. עבור ג'וקים ונמלים, ייתכן שיהיה צורך בשילוב של כמה טיפולים ואמצעי מניעה.

ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך 2650

תוכן עניינים:
הדברה משולבת ומניעה ג'וקים ונמלים

חומר משולב לג'וקים נמלים – דגשים

החומרים שאנחנו עובדים איתם הם עם ספקטרום רחב מאוד לחרקים אך לא כל חומר מתאים לכל חרק, בעבר היה שימוש בזרחניים אורגנים, חומרים אלו היו מזהמים את הסביבה ומרעילים את בני האדם ואת המדבירים. בשנים האחרונות יצאו חומרים יותר בררנים מקבוצת פירתרואידים בעלי רעילות מאוד נמוכה ומזערית לאדם שמתפרקים מהם ולא שארתיים באדמה.

החומרים הללו בעלי ספקטרום יותר צר מזרחנים אורגנים וכל חומר מתאים לחרק מסוים. לג'וקים ונמלים אכן יש מגוון רחב של חומרים משולבים כגון שהם, טמפריד, פרמנונה וכו'.

אך חשוב להבין שכאשר מדבירים נמלים מרססים רק מעטפת ללא ריסוס ניקוזים וביובים, כאשר מדבירים בנוסף ג'וקים חשוב לשים דגש על האזורים הלחים שהתיקנים אוהבים.

ריסוס לג'וקים נמלים משולב לדירות ובתים פרטיים

כאשר רוצים לבצע הדברה לג'וקים ונמלים בשיטת ריסוס אנו משתמשים בחומרים ירוקים באישור המשרד להגנת הסביבה אנחנו מבצעים את הריסוס לבית נגד נמלים וג'קים על גבי כל המעטפת של הבית על הפנלים צמוד לקירות, על חלונות, ליד ברזים ומקומות לחים שנמלים אוהבים, בכל המעטפת החיצונית וכמובן הדברה בבורות ביוב.

לאחר הריסוס יש לצאת מהאזור לשעה אחת בלבד, החומרים לא מסוכנים לבני אדם או בע"ח ולא משאירים סימנים כלל.

ריסוס לג'וקים נמלים לבניין מגורים

כאשר אנחנו מבצעים הדברה לבניין אנחנו מבצעים תחילה ריסוס בכל החדר מדרגות, פותחים ומרססים את כל הארונות חשמל מים ותקשורת שיכולים להוות חממה לנמלים, כמו כן מגיעים ללובי ומרססים אותו ואת כל המחסנים. מעטפת חיצונית, חדר אשפה וכל הבורות הביוב שמהווים חממה לתיקן האמריקאי.

החומרים שאנחנו מרססים איתם חדרי מדרגות ידידותיים ואפשר להמשיך התנהלות רגילה בדירות בבניין ללא סכנה לבעלי החיים של הדיירים.

מחזור החיים של תיקן אמריקאי

הדברה משולבת לג'וקים ונמלים ירוקה עם ג'ל

בשנים האחרונות נכנסו לחיינו פיתיונות הג'ל שנותן תוצאות מעולות, ללא צורך ביציאה מהדירה ובמהירות רבה. המדביר שלנו יגיע ויבצע פיזור של נקודות קטנות של תוארית ג'ל בסמוך למוקדי הכינון של הנמלים והג'וקים.

מגוון רחב של ג'ל נגד ג'וקים כגון: מקספורס, פרוג'ל, אינווקט ועוד.

לנמלים יש מגוון רחב של ג'לים כגון: אלפא ג'ל, אדווין, וכו'.

לכל נמלה מתאים ג'ל אחר, לכל תיקן מתאים ג'ל אחר לדוגמה ג'ל נגד גוקים שמתאים לתיקן גרמני לא בהכרח יתאים לתיקן אמריקאי כמו כן ג'ל שמתאים לנמלה מסוג מורית הבתים לא בהכרח יתאים לנמלה מסוג קציר.

לא כל הג'לים טובים חלקם בלי חומרי משיכה חזקים ולכן זה נושא מורכב להיפטר מג'וקים ונמלים לבד בלי מדביר מוסמך שיודע היטב איזה ג'ל מתאים לכל תיקן וכל נמלה.

הדברה באמצעות ג'ל

הדברה ביתית נגד ג'וקים ונמלים

יש המון חומרים שנמכרים לציבור הרחב כקוטלי חרקים או הדברה ביתית נגד ג'וקים ונמלים, חשוב להבין שזה לא רק החומר אלה הידע איפה ליישם את החומר. כדי להדביר גוקים לבד מסוג תיקן גרמני אתם תצטרכו לקנות ג'ל מיוחד מאוד שיעלה פחות או יותר כמו להזמין הדברה, כמו כן להדביר נמלים לבד תצטרכו לרסס את כל הבית עם חומר אפקטיבי ושארתי, אני בתור מדביר של 15 שנה ודור שלישי למדבירים עדין לא נתקלתי בחומר שבאמת אפקטיבי לנמלים לציבור הרחב.

כמו כן שעליכם לפתוח את בורות הביוב בבית ולרסס עם חומר על בסיס ממס אורגני שלא ישטף מההדים של הביוב ושוב אין חומרים כאלו שנמכרים לציבור הרחב. כמו כן הדברה זה נושא מאוד מסוכן ומורכב, אנחנו נלחמים בטבע מול חרקים אנחנו לא יכולים לעצור את הטבע אבל בהחלט אפשר להילחם בו ולהאט אותו.

ריסוס נגד ג'וקים ונמלים מחיר

המחיר לריסוס נגד ג'וקים ונמלים נגזר בהתאם לגודל הדירה או המבנה שאתם רוצים להדביר  לדוגמה הדברה לבית פרטי של 250 מ"ר מתומחר באופן שונה מהדברה של דירת 3 חדרים בבניין.

המחיר למשרדים ומסעדות גם מתומחר באופן שונה בהתאם לאופי המקום, לכל מקום צריך להתאים את החומרי ההדברה המתאימים לו, ולהגיע בשעות נוחות. 

כמה עולה ? הדברה לגוקים ונמלים מחיר
כמה עולה הדברה לדירת 2 חדרים ?
החל 250₪
כמה עולה הדברה לדירת 3 חדרים ?
החל 280₪
כמה עולה הדברה לדירת 4 חדרים ?
החל 320₪
כמה עולה הדברה לדירת 5 חדרים ?
החל 350₪
כמה עולה הדברה לבית פרטי ?
400-800₪
כמה עולה הדברה לבניין ?
350-700₪

10 עובדות של ידעתם על ג'וקים ונמלים

  1. ג'וקים קיימים כבר מיליוני שנים, עם עדויות מאובנים המצביעות על כך שהם היו קיימים בתקופת הפחמן לפני למעלה מ-300 מיליון שנה.
  2. ג'וקים יכולים לשרוד עד חודש ללא מזון ושבוע ללא מים. הם ידועים ביכולתם להסתגל ולשרוד במגוון רחב של סביבות.
  3. ג'וקים נחשבים לאחת מקבוצות החרקים המוצלחות ביותר, עם למעלה מ-4,000 מינים ברחבי העולם. עם זאת, רק כ-30 מהמינים הללו נחשבים למזיקים לבני אדם.
  4. ג'וקים יכולים לשאת מגוון של חיידקים, וירוסים וטפילים שעלולים לגרום למחלות בבני אדם, כולל סלמונלה, קולי ותולעים טפיליות.
  5. לג'וקים יש תנגודת לחומרי הדברה. יש להם סבילות גבוהה לחומרי הדברה רבים ויכולים לפתח במהירות עמידות לחומרי הדברה נפוצים אם נעשה בהם שימוש יתר או שימוש לא נכון.
  6. נמלים חזקות להפליא לגודלן. מינים מסוימים של נמלים יכולים לשאת חפצים ששוקלים עד פי 50 ממשקל גופם.
  7. נמלים הן חרקים חברתיים וחיות במושבות בעלות מבנה חברתי מאורגן מאוד. לכל נמלה יש תפקיד ספציפי בתוך המושבה, כגון פועל, חייל או מלכה.
  8. לנמלים יש חוש ריח מפותח והן משתמשות בפרומונים כדי לתקשר זו עם זו. הם משאירים שובלים של פרומונים כדי להנחות נמלים אחרות למקורות מזון או לאותת סכנה.
  9. לנמלים תפקיד חשוב במערכות האקולוגיות שלהן כמפרקות, מפזרות זרעים וטורפים. הם גם מקור מזון חשוב לבעלי חיים רבים אחרים, כולל ציפורים, זוחלים ויונקים.
  10. נמלים קיימות כבר מיליוני שנים ונמצאות בכל יבשת למעט אנטארקטיקה. ישנם למעלה מ-12,000 מינים של נמלים ידועים, ומדענים מעריכים שייתכן שיש עוד רבים שעדיין לא התגלו.
עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה לטרמיטים ושירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

מדביר מוסמך מקצועי ומומלץ עם רישיון הדברה