הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

 הדברה אקולוגית – הדברה טבעית? 

הדברה אורגנית - מהי ואיך מיישמים אותה בבית או בחצר?
מה ההבדל בין הדברה כימית להדברה אורגנית?
מהי הדברה אקולוגית ומהי הדברה טבעית?

אז תחילה נסביר מהי הדברה אורגנית הדברה אקולוגית \ הדברה טבעית. 

כאשר אנו רוצים לטפל במזיק בצורה ירוקה ללא חומרים כימיים ישנה אפשרות לטיפול באמצעות שינוי משמעותי של סביבת החרק או הוספה של אויב טבעי

לדוגמא שינוי טמפרטורה, הוספת אוייב טבעי לסביבת החרק או טיפול בפתיונות ג'ל או גרגירי פיתיון או צמצום של מקורות מים מזון ומסתור.

✔️ הדברה אורגנית מחיר החל 199 ₪
בפיקוח המשרד להגנת הסביבה 
✔️זמינות 24 שעות 
מדביר להדברה אורגנית טובה וזולה 
צוות מוסמך ומקצועי עם נסיון של 30 שנה ! 
שירות בפריסה ארצית רחבה
✔️לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו : 
 

איך מבצעים הדברה אורגנית ? ​

כדי לבצע הדברה אורגנית חשוב קודם להבין מול איזה מזיק אנחנו מתמודדים, לחקור עליו ולהכיר את נקודות התורפה שלו. 

במהלך השנים שחלפו החרקים השונים פתחו עמידות לתכשירי ההדברה או לחילופין מצאו פתרון יצירתי לחמוק מהם, לפעמים הם חיים יחד עם יצורים נוספים או עם מזון שאנחנו לא יכולים להדביר בהדברה כימית בואו ניתן כמה דוגמאות לצורך של הדברה אורגנית: 

הדברה אורגנית לבריכות דגים – בבריכות דגים בעיה מרכזית היא יתושים, היתושים מאוד אוהבים להטיל את רפסודות הביצים שלהם במים, ואי אפשר לבצע הדברה במים כי אנחנו נרעיל את הדגים או את בני האדם ולכן חשוב לבצע הדברה אורגנית – הדברה אקולוגית טבעית.

איך מבצעים הדברה אורגנית נגד יתושים ?

הדברה אורגנית ליתושים יכולה להתבצע באמצעות הדלקת לפידי אש המכילים שמן ציטרונלה בעל ריח לימוני חזק שידוע בדחייתו ליתושים.

מעבר לכך במאגרי מים עומדים זחלי היתושים נושמים באמצעות שנורקל מתחת לפני המים, שימוש בשמן MLO יוצר שכבה דקה מעל פני המים ומונע מהזחלים לשאוף אויר ויכול לפתור את הבעיה כאשר המים עומדים ללא זרם. 

הדברה אורגנית לנמלים

ישנם המון הדברות אורגניות יעילות לנמלים עם מוצרים שיש כמעט לכל אחד בבית, יש אפשרות לבצע הדברה לנמלים על ידי פיזור קינמון טחון או מקלות קינמון, פיזור פלפל שחור טחון או אפילו פיזור קליפות תפוז מסביב לקן נמלים, זה ידחה את הנמלים ויצור להם תחושב אי נעימות בקרבת הקן.

למה חשוב לבצע הדברה אורגנית?

הדברה אורגנית יעילה לצורך שמירה על איזון השיווי משקל בטבע. אנו חיים בכדור הארץ ויש סיבה לכל דבר, יש חיות שתפקידם לאכול את הנמלים כמו דב נמלים ויש חרקים שנמלים אוכלות וכך העולם שומר על גלגול בין כל השכבות החיות בו ויוצר עולם אינסופי שלא נגמר. 

אם וכאשר מבצעים הדברות כימיות אנו שוברים את שיווי המשקל בכדור הארץ ויוצרים מצב לא טוב להמשך ההתפתחות האבולוציונית .

מה ההבדל בין הדברה ירוקה כימית להדברה אקולוגית

אז כאשר שואלים אותנו מה ההבדל בין הדברה רגילה לבין הדברה אקולוגית זהו שמיים וארץ 

לאחר שהסברנו לכם בדדיוק מהי הדברה אורגנית אתם יכולים להבין שהכל תלוי בסוג החרק ורמת הנגיעות . 

אם יש לכם בבית כמות מטורפת של תיקן אמריקאי לדוגמא לא תוכלו לבצע הדברה בצורה אורגנית אלה רק בהדברה כימית בביוב . הדברה כימית בביוב אינה משפיעה כלל על בני אדם או בעלי חיים  ואינה מסכנת אף אחד ולכן היא אפילו עדיפה בסיטואציות כאלה על הדברה אורגנית 

הדברת ג'וקים ותיקנים

האם הדברה אורגנית יעילה?

הדברה אורגנית יעילה אך לא לכל המצבים, יש מצבים שבהם יש צורך לבצע גם הדברה כימית וגם לחזק עם הדברה אורגנית. 

אנו רוצים לחיות בשלום עם המזיקים השונים אך אנחנו לא רוצים לסבול מהם כאשר אנחנו קצת מרחמים עליהם. 

אם הבית מתמלא בנמלים אין אפשרות לפזר פלפל שחור בכל הבית אז אפשר לבצע הדברה ירוקה לנמלים ובנוסף לחזק בחצר הבית עם פלפל שחור או קינמון.

הדברה אורגנית יעילה רק במצבים של נגיעות קלה 

מחיר הדברה אורגנית

מחיר הדברה אורגנית משתנה בהתאם לסוג המזיק שבו אתם נלחמים, אם יש לכם בריכת דגים מאוד גדולה יהיה מאוד יקר לטפל בהם עם דגי גמביוזה אך תוכלו לשים גם דגי גמביוזה וגם לטפל במים עם שמן MLO שיוצר קרום שומני מעל פני המים ויוצר אטימות שזחלי היתושים לא יוכלו לנשום חמצן מחוץ למים. 

חתול נגד חולדות המיתוס הישראלי!

המון חושבים שחתול הוא הפתרון לבעיית חולדות בבניין או בבית שלכם, אך בואו ננפץ לכם את המיתוס שנגמר לפני עשרות שנים. החתולים התפתחו אבולוציונית במיוחד בישראל ויצר הטרף והשרדות שלהם נחלש עקב שפע המזון בארצינו. 

אפשר לראות חתולים בכל מקום והם יכולים למצוא מזון בכל מקום כך שאם הייתם חתול הייתם רודפים אחרי חולדות או שהייתם מעדיפים לקפוץ לפח זבל ולאכול את הסוף של ההמבורגר שהזמנת אתמול? 

סיבה נוספת לזה שחתולים לא תופסים חולדות הוא עקב זה שכמעט בכל בניין מאכילים אותם , החתולים הפכו להיות מאוד מפונקים ועצלנים כך שאם אתם מחפשים לוכד חולדות עדיף שתצלצלו אלינו.

איך להכין הדברה אורגנית נגד חרקים - המדריך המלא

הכנת קוטל יתושים מעלי תה – ערבבו שמן תה בערך חצי כוס פלסטיק ( אם אין ברשותכם תוכלו לערבב יחד שקית תה עם רבע כוס שמן אתרי ) הוסיפו עוד רבע כוס של חומץ ו2 כוסות מים , הכניסו לתוך בקבוק תרסיס ריק ( אפשר לרוקן תרסיס ניקוי ולשים בתוכו ) ורססו מסביב לכל קירות הבית . 

עלי דפנה – קטשו או הכניסו לתוך מעבד מזון עלי דפנה לטחינה מאוד מאוד עדינה ופזרו מסביב לכל הבית , עלי דפנה דוחי תיקנים ונמלים באופן אקטיבי שנים רבות . 

הכנת חומר הדברה על בסיס תפוזים – קלפו 5 תפוזים ושמרו את הקליפות בלבד ( עם התפוזים אפשר לעשות מיץ נהדר ושלוח אלינו ) ערבבו יחד עם 2 כפות שמן אתרי או שמן אקליפטוס ועוד רבע כוס חומץ ורססו מסביב לכל הבית . 

הכנת חומר הדברה באמצעות שמן אתרי  – מערבבים 2 כפות שמן אתרי של עץ הברוש יחד עם 2 כפות שמן אתרי של למון גראס או מנטה עם חצי כוס חומץ או מלח ורססו בכל מקום אשר יכול להוות חממה לתיקנים או לנמלים 
 
רוזמרין – טחנו רוזמרין וערבבו יחד עם שמן אקליפטוס וסחטו 2 עלי אלווורה ורססו או שיטפו עם מעט מים את כל קירות הבית