להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :
צ

הדברת עכברים

מדביר עכברים מקצועי

עכברים הם מסוג החיות שרוב בני האדם מעדיפים לא לראות, בטח לא בפגישה אקראית בחדר האשפה או בתוך הבית. העכברים כמו מכרסמים אחרים מסתובבים לא אחת בסביבת המגורים וכאשר הדיירים רואים אותם, הם מתקשרים אלינו כדי שנגיע לבצע הדברת עכברים בבית או בחצר.

המטרה היא לבצע הדברה נגד עכברים מוקדם ככל האפשר כדי להיפטר מהבעיה הלא נעימה וזאת לפני שכמות העכברים תגדל, עקב הריבוי הטבעי שלהם.

הדברת עכברים
הדברת עכברים

הדברת עכברים⭐⭐⭐⭐⭐

תוכן עניינים:
הדברת עכברים

הדברת עכברים בבית

אנחנו משתמשים בכמה שיטות לביצוע הדברת עכברים בבית. לכל דירה או בית פרטי יש את הדרך המתאימה להדברת עכברים אנו מחפשים את הדרך לה אחוזי הצלחה גבוהים ושהיא תהיה במקביל בכפוף להנחיית המשרד להגנת הסביבה .פיזור רעל ייעודי נגד עכברים היא דרך המתאימה יותר לבתים פרטיים כי הרעל אשר ממית אותם חייב להתפזר בחצר הבית ולא בתוך הבית ובתוך קופסאות סגורות ואטומות שלא יהיה מצב של הרעלה של בעל חיים אחר או הישג יד לילדים . 

לדירות לדוגמא אנו מגיעים ללכוד את החולדות בידיים או עם רשת ייעודית אם העכבר נמצא בדירה , אם העכבר הספיק להתכבה או לברוח והוא יוצא ונכנס כל יום לדירה אנו מעדיפים להציב מלכודות מקצועיות עם חומרי משיכה חזקים שהעכברים אוהבים וללכוד את העכברים . 

הדברת עכברים בדירה
הדברת עכברים בדירה

מדביר עכברים מקצועי

מדביר עכברים מקצועי שלנו מגיע לצורך ביצוע הדברה נגד עכברים לבוש ומוגן מכף רגל עד ראש והוא מבצע הדברת עכברים ע"י ביצוע כל הפעולות הללו במיומנות ובאחריות רבה. לאור העובדה שמדובר בחומר רעיל, מדביר עכברים לעולם לא יפזר רעלים באופן חשוף שבעל חיים אחר יאכל ויורעל, המדביר לאחר סיום הפעולה מדביק מדבקות בכל הסביבה הקרובה על כך שפוזר רעל נגד עכברים. המטרה היא שההורים יקפידו שהילדים לא ירימו בטעות משהו מהרצפה ויאכלו וגם עבור הבעלים של חיות המחמד שלא יתקרבו למקומות האלה כדי שגם הם לא יאכלו בטעות חומר רעיל זה שאמור להיות מסוכן עבורם.

הדברת עכברים ופיזור הרעלים יתבצע בסביבה הטבעית של המכרסמים ( מחילות , שורשים של עצים , בורות ביוב או בתיבות האכלה ייעודיות בעלות תקן .

בהרכב של חומר רעיל זה קיים גם ביטרקס שהוא חומר שיוצר בחילה והקאה אצל בני אדם ואצל חיות מחמד, שאוכלים בטעות חומר רעיל זה וכך מנטרלים את החומר הרעיל מגופם. 

במקביל כדאי לנקות את החצרות מגרוטאות ולגזום עצים ושיחים, כדי להפחית את המקומות שבהם העכברים מתחבאים.

הדברת עכברים
מדביר עכברים

הדברת עכברים בסביבה הציבורית

כאשר רואים שיש עכברים באזורים ציבוריים כמו ברחוב או בפארק, יש לידע את הרשות המקומית לביצוע הדברה נגד עכברים על ידי חיוג ל106 . המקומות הבולטים שבהם מסתובבים העכברים הם צנרת הביוב, פתחי ביוב במדרכות ובכבישים, ליד מקורות מים וליד מיכלי האשפה הגדולי חצרות ואזורי מסחר נציגי העיריה דואגים גם לסתום מחילות באמצעות בטון כך שלא יגיעו עכברים מהמחילות לקרבתם של בתי התושבים ולהחליף את המכסים של בורות ביוב של סגורים היטב .
התפקיד של העירייה היא טיפול בעיר בלבד והם לא יכנסו לתוך השטח הפרטי שלכם אם זה חצר או חניה של הבניין אלה אם כן הם ינסו לשכנע אתכם לבצע הדברה על ידי המדביר שלהם בתשלום אך העיריות בדרך כלל עובדות עם רעלים זולים מאוד ואנו לא ממליצים להזמין מדביר של עירייה לבצע עבודה פרטית אצלכם בבית או בבניין 

לוכד חולדות
הדברת עכברים בבית

לכידת עכברים

אם נכנס אליכם עכבר הביתה חשוב תחילה לבצע אסטרטגיה ולבצע לכידה נכונה ומקצועית .
כאשר אתם תנסו לבצע לכידה בעצמכם יש מצב שתצליחו ללא בעיה על ידי פיזור עשרות של מלכודות אך אם העכבר לא יתפס ביומיים הראשונים שימו לב שהוא יהפוך להיות חשדן ופעולת הלכידה תהיה בעייתית יותר אפילו ללוכד עכברים מקצועי .

בתמונה שלפניכם תוכלו לראות פיזור של מלכודות דבק באופן לא מקצועי במקום שלא מיועד להצבת מלכודות דבק , העכבר שם לב שיש מלכודות ופשוט המשיך ללכת ועשה באלגן והמשיך לעשות גללים על כל הצלחות . 

לאחר פעולה כזאת לוכד מקצועי בוודאי יצליח ללכוד את העכבר אך יקח לו מעט יותר זמן כי העכבר הפך חשדן .. 
חשוב להבין שלא כל המלכודות דבק חזקות מספיק כדי ללכוד שימו לב שהם לפעמים מתייבשות בחנויות או בהובלה ולא נתפס עליהם כלום מלבד אבק , מלכודות דבק טובות יהיו בדרך כלל בעלות מסגרת עץ או פלסטיק ועם ריח של חמאת בוטנים או משהו חלופי נעים אחר וכאשר תדביקו את האצבע למלכודת תוכלו לנער את האצבע באויר והמלכודת לא תיפול .. 

לכידת עכברים על ידי מלכודות
לכידת עכברים על ידי מלכודות באופן לא מקצועי
הדברת מכרסמים מחיר
לכידת עכבר במלכודת על ידי מדביר מקצועי

איפה עכברים מתחבאים

עכברים מאוד אוהבים להסתתר בחורים וחריצים קטנים בקרקע , רוב חייהם יהיו במחילות בקרקע רכה וכרוכה . 
לעומת החולדות העכברים לא יסתתרו בעליות גג או על עצים . 

לכידת עכברים על ידי מלכודות
לכידת עכברים על ידי מלכודות באופן לא מקצועי

מדריך איך לבנות מלכודת עכברים מקצועית שבאמת עובדת !

לצורך הכנת מלכודת עכברים יש להכין את הפריטים הבאים : 

  1. גליל של נייר סופג ארוך או צינור אפור 30 צול של אינסטלציה 
  2. טונה או במבה 
  3. דלי ספונג'ה 
  4. שמן קנולה 
  5. עיתונים או סמרטוט

שלב 1 ) קחו דלי ומרחו את כל הדפנות שלו בשמן – עושים זאת כי אם הדלי שלכם סטנדרטי יכול להיות מצב שהעכבר יצליח להימלט מהדלי לאחר שיפול לתוכו אז מורחים בשמן כדי שיחליק ולא יוכל לצאת 

שלב 2 ) רפדו את תחתית הדלי בסמרטוט או בעיתונים , שימו לב שלא לשים הרבה כדי שלא יצליח להימלט . 
שלב 3) קחו את הצינור או את גליל הנייר ושימו אותו על השיש במטבח אנו ממליצים לשים אותו לאורך הקיר ואת הדלי מתחתיו בצד המטבח כי העכברים נוטים ללכת צמוד לקירות 
שלב 4) שימו את הגליל חצי על השיש וחצי על המטבח ובקצה קצת טונה , מרחו על כל הגליל את שמן הטונה שיהיה בעל ריח חזק .. שימו את רוב הגליל על השיש כי אם העכבר ירגיש שהוא לא יציב הוא לא יכנס ( מניסיון) 
שלב 5) לכו לישון וחשבו איפה אתם הולכים לשחרר את העכבר בבוקר .. לילה טוב

הדברה לעכברים בשיטה מקצועית

אפשר להתחיל ולהילחם עם העכברים שמתרוצצים לכם בחצר או בבית אבל חשוב לזכור שגם אם תחליטו ללכוד את כולם לפעמים הילודה שלהם מהירה יותר מהתפיסה שלכם .. אף פעם לא תתפסו את כולם כי נקבה אחת מולידה כ 7 גורים בממוצע בהמלטה . 
הגורים נשארים בסמוך למחילות כמה חודשים עד בגרות מלאה ואז מצטרפים עם בגרותם לחיפוש אחר מזון ומים אך הם חיות מאוד מפוחדות שישימו לב לכל פרט חדש ולכל מלכודת חדשה שתציבו ולכן חשוב לבצע הדברה לעכברים עם מדביר מקצועי על ידי פיזור רעלים מסוג דור 2 עם מנגנון השהייה כדי לא לגרום להם לחשוש מהרעלים . 

לאחר הדברה לעכברים האם אמורים לראות גופות ?

בדרך כלל במרבית המקרים לא תראו גופות בכלל , העכברים מתים במקומות מסתור שלהם ובמחילות מתחת לפני הקרקע והסיבה היא שלאחר הדברה לעכברים לוקח לעכברים כ 72 שעות עד שמתים בגלל מנגנון ההשהיה ולכן בכל הזמן הזה המערכת החיסונית שלהם הולכת ונפגעת עד לתמותה מלאה ולכן הם נשארים יותר ויותר במחילות שלהם . 
כמו שאתם לא רואים אותם חיים סביר להניח שלא תראו אותם מתים אך אי אפשר לדעת במאה אחוזים היכן הם ימותו ולכן חשוב לבצע הדברה מקצועית עם חברה מומלצת עם מוניטין וניסיון ולא לבצע 
לדוגמא הדברה בגג רעפים ושאחרי זה יהיה המון פגרים בתוך הגג , צריך להפעיל שיקול דעת איפה מציבים את הרעלים .

הדברה אלקטרונית נגד עכברים

אפשרות נוספת היא להניס אותם על ידי הצבת מכשיר בגינה שיש לו תדרים גבוהים לביצוע הדברה אלקטרונית נגד עכברים. התדרים הללו מפחידים את החיות ממשפחת המכרסמים וגם את הנחשים וכך הם בורחים מאזור זה. בני האדם אינם שומעים את התדרים הללו ולכן זה לא מפריע להם כלל , חשוב לציין שאין הוכחה שמכשירים אלו עובדים ולכן אנו בחברתנו נמנעים משיטות עבודה אלו .
יתרה על כך לקוחות רבים טוענים שהעכברים לאחר זמן מה התרגלו לתדרים והתחילו לחזור לאחר כמה חודשים דבר זה עיד שהמכשירים הללו טובים אך ורק למי שמוכר אותם .. 

קראו גם על: הדברת חולדות

לוכד חולדות בתל אביב
הדברה נגד עכברים

מה עושים שיש עכברים בקירות ?

ישנם בתים שקירות הפנים של הבית מורכבים מקירות גבס , בדרך כלל העכברים ניכנסים לקירות גבס הישר מתעלות החשמל או המים או אפילו מהמזגן .. העכברים יכולים להיכנס לחורים בקוטר של מטבע 2 ש"ח ולכן מאוד קשה לפעמים לעקוב מאיפה הם באו ואי אפשר לסתום את החורים כל עוד הם לא יצאו כי אז הם ימותו בתוך הקירות ואז הבעיה תהיה גדולה יותר .

הטיפול הנכון ביותר לעשות לעכברים בקירות גבס הוא הזמנת מדביר מקצועי בעל ניסיון וידע בכל הנושא של עכברים שיבוא ויבחן מאיפה הם ניכנסים ויוצאים כי הרי אין להם אוכל ומים בקירות והם תמיד יוצאים ונכנסים .. ויש להציב מלכודות מקצועיות עם חומרי משכיכה שימשהו אותם החוצה ושהם ילכדו . 

איך להבדיל בין עכבר לחולדה צעירה

המון לקוחות מתבלבלים בין חולדה צעירה לבין עכבר וכאשר מבצעים הדברה נגד מכרסמים חשוב לדעת מול מי אנו מתמודדים , מדביר מקצועי ידע בדיוק אפילו בשיחת טלפון האם יש לכם חולדה או עכבר לדוגמא אם אתם גרים בקומה 7 במגדל במרכז תל אביב סביר להניח שיש לכם חולדה אפילו צעירה שהגיע עד אליכם ולא עכבר שדה שיהיה מצוי יותר בסביבה אורבנית . עכברים לרוב יהיו בדירות קרקע יעשו המון גללים יכרסמו ביסים קטנים ואריזות קרטון ויהיו בגודל מאוד קטן בערך כמו קופסא של סיגריות 

מה ההבדל בין עכבר לחולדה
חולדה צעירה

רעל נגד עכברים

כיום יש מגוון של רעלים נגד עכברים אך לא כולם טובים ועושים את העבודה כמצופה , הרעלים בדרך כלל מורכבים מדגנים שזהו המאכל הטבעי של מכרסמים חולדות ועכברים , חומרי משיכה , מנגנון השהייה שעליו נפרט בהמשך ופראפין שזהו חומר כמו שעווה ששומר על הרעלים מפני תנאי חוץ . 

בעבר הרעלים ( דור 1 ) היו ממיתים את החולדות והעכברים לאחר כמה שעות והמכרסמים היו מריחים את הפגר ומבינים שהיא אכלה רעל ולא היו נוגעים ברעלים וכל האוכלוסייה הייתה נשארת בחיים , כיום ישנם רעלים דור 2 עם מנגנון השהייה שממית את החולדות לאחר 72 שעות והלאה כדי שיהיה להם מספיק זמן לקחת מזון למחילה ולהאכיל את כל המשפחה שלהם . 

רוב הרעלים היום מורכבים מברודיפאקום 0.05 שזהו אנטי קוגלנט שפועל מערכת קרישת הדם של המכרסם , הרעלים המומלצים היום לשוק הם מסוג " פסטה " מעין שקיות כחולות אדומות או סגולות המכילות בפנים את הרעלים אך ישנם המון חברות שמשווקות את הרעלים ולא כולם טובים למרות שכולם נראים אותו דבר כי כל רעל מכיל בתוחו חומרי משיכה שונים ולא את כולם אוהבים המכרסמים . 

בנוסף ישנם רעלים מסוג " בלוקים" שהם מעין קוביות רעל בצבע כחול או אדום שיש בהם שימוש רב על ידי עיריות והמכרסמים כבר מתחילים להתרגל ולהכיר את הרעלים היטב ואלו הרעלים הזולים ביותר ואנו לא ממליצים על שימוש על ידם . 

 

קופסאות האכלה - מתקן ייעודי למילוי רעל למניעת האכלה על ידי בע"ח או ילדים

איפה שמים את הרעל עכברים ולמה לא מומלץ לשים רעלים בתוך הבית ?

סיפור עם מוסר השכל על מדביר זול ולא מקצועי ! היינו בעבר בהמון מקרים כאשר הגיע מדביר לא מקצועי שאיננו יודע את העבודה את הפיזיולוגיה הטבעית של מכרסמים להיכנס לחורים קטנית וצפופים ולהסתתר שם כי הם מרגישים שם בטוחים וביצע פיזור של רעלים בתוך דירה .. לאחר כמה ימים הלקוח הרגיש שקט ושלווה כי הוא הפסיק לראות את העכברים אך לאחר 3 ימים הוא החל להרגיש ריח רע מאוד מאזור המטבח , עבר עוד יום ועוד יום והתחילו להופיע רימות זבובים בכל המטבח והלקוח לא ידע מאיפה זה הגיע .. ואז הוא הזמין אותנו להדברת רימות זבובים ואנו שניסינו להבין מאיפה התחילה בעיית הרימות ראינו רעל עכברים בארון במטבח והבנו מה קרה …

המדביר פיזר רעלים ולאחר כמה ימים העכברים מתו בתוך הקיר מאחורי המטבח ואי אפשר להוציא אותם חוץ מלשבור ולפרק את כל המטבח אז הלקוח העדיף לעזוב את הדירה לכמה ימים עד שהריח יחלוף כדי לחסוך את העלות של פירוק המטבח כמובן אך מקרה זה קורה המון ללקוחות שמעדיפים להזמין מדביר זול ולא מדביר מקצועי כי הם חושבים שהם משלמים על הרעלים ולא חושבים שהם משלמים על מקצועיות ! 

אז את הרעלים מומלץ לפזר מחוץ לבית ולהשתמש ברעלים טובים בעלי חומרי משיכה חזקים ולתת לעכברים לבד לצאת מהדירה ולהחשף לרעלים ותוך כדי ליישם מלכודות בתוך הבית . 

פיזור של רעלים במטבח
למה אסור לבצע פיזור של רעלים במטבח

כמה עולה הדברת עכברים ?

הדברת עכברים היא נושא מאוד רגיש כי ישנם המון חאפרים המתיימרים להיות מדבירים כמו גננים או שיפוצניקים ומהלי נכסים שמחליטים ללכת ולקנות רעלים נגד עכברים ולבצע טיפול ללקוחות לבד . 

בפסקה הקודמת סיפרנו לכם על סיפור עם לקוחות שהחליטו לחסוך  כמה שקלים ובסוף שילמו הון וסבל בשביל פער של 50-100 ש"ח 

כיום מדביר לעכברים מקצועי בעל ניסיון ושנות וותק יגבה ממכם כ 350-700 ש"ח תלוי בקריטריונים הבאים :
סוג הטיפול – שימוש ברעלים ופיזור תיבות האכלה או הצבת מלכודות ללכידה 
גודל האזור שיש לטפל – ישנם בתים פרטיים בעלי שטח של 500 מ"ר ויש דירות קטנות של 80 מ"ר הטיפול הוא שונה לגמריי
מספר תיבות האכלה-לפי התקנות יש להציב תיבות האכלה מלאות ברעלים כל 50-70 מ"ר 
מספר הגעות – יש מקרים שיש צורך להגיע כמה פעמים עד שהבעיה תיגמר , יש לקוחות שרוצים רק שנציב להם מלכודות מקצועיות ויש כאלה שרוצים שגם נבוא לאסוף כאשר נלכד 
שעת הגעה – אם ההגעה היא בלילה או בשבתות או חגים המחיר יהיה בהתאם . 

 

לוכד עכברים
לוכד עכברים

זיהית עכברים? ראית סימני גללים? כרסומים באריזות מזון? רעשים בלילה? 
מומלץ לפנות למומחים אשר יבצעו הדברת עכברים בהקדם האפשרי.
להצעת מחיר בWhatsApp לחץ כאן ! 

 054-8849445

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

מאמרים נוספים בנושא הדברת עכברים

הדברת חולדות בביוב

הדברת חולדות בביוב

הדברת חולדות בביוב בישראל יש 2 סוגים שונים של חולדות, חולדות חוף וחולדות מצויות אמנם הם נראות כמעט זהה אך הצורת ההתנהגות שלהם שונה לגמרי.

קרא עוד »
מחלות שמועברות דרך עכברים

מחלות שמועברות דרך עכברים

מחלות שמועברות דרך עכברים מחלות שעלולות לעבור מעכברים לבני אדם ידועות כמחלות זואונוטיות. עכברים יכולים לשאת מגוון פתוגנים מזיקים שעלולים לגרום למחלות בבני אדם, כולל

קרא עוד »
רעל עכברים מומלץ איפה קונים

רעל עכברים מומלץ

רעל עכברים מומלץ שימוש ברעל עכברים מאוד נפוץ בישראל, כאשר תזמינו מדביר הוא יגיע עם קופסה שיש בה רעל עכברים בצבעים שונים ובצורות שונות אבל

קרא עוד »
חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat