הדברה למעופפים

הדברה למעופפים

חרקים מעופפים הם מטרד נפוץ לבעלי בתים, בין אם הם מזמזמים בתוך הבית או מרחפים בחוץ בחצר. לא רק שהם יכולים להיות מעצבנים, אבל כמה חרקים מעופפים יכולים גם להוות סיכונים בריאותיים ולהעברת מחלות. למרבה המזל, ישנם מספר אמצעי הדברה שאתה יכול לנקוט כדי להרחיק את המזיקים הללו.

אנחנו באילנית הדברות מבצעים הדברה למעופפים מכל הסוגים לרבות: זבובים, יתושים וברחשים למידע נוסף על איך מבצעים הדברה למעופפים בשיטה אפקטיבית המשיכו איתנו »

הדברה למעופפים

תוכן עניינים:
הדברה למעופפים בבית או בגינה

סוגי מעופפים בבית ובחצר

בבית יש כמה מעופפים שיכולים להוות מטרד רציני ולשגע אתכם ביום או בלילה, יש חרקים רבים שימשכו אל הבית שלכם בגלל התאורה שיש לכם , יש חרקים שיתעופפו בבית במהלך היום ויש כאלה שהם פעילי לילה . 
בדרך כלל הדרך הטובה ביותר להיפר ממעופפים בבית היא שינוי הסביבת מחייה של המקום באותו הרגע ולהפוך את המצב ללא נוח לחרק . 
אתם בטוח מכירים את זה שהיתוש קולקס שעוקץ אתכם בלילה פעיל יותר כאשר אתם מכבים את האור ולכן כשאתם מדליקים אז הוא פתאום נעמד על הקיר , אותו דבר אפשר לעשות עם הרבה חרקים לדוגמא זבובים אם תשנו את הטמפרטורה ותורידו אותה ל16 הם יצאו החוצה מהחלון . 

הדברת יתושים

יתושים הם המטרד הכי גדול של מעופפים, היתושים נכנסים לתוך הבית דרך החלונות ומקורם הוא תמיד במים עומדים. יתוש הקולקס מטיל את הביצים ברפסודה של ביצים במים עומדים והוא פעיל לילה. 

יתוש הטיגריס האסייתי הוא יתוש פעיל לאורך כל היום והלילה, הוא עם נקודות לבנות על גופו, מטיל את הביצים במיכלים קטנים החל מפקק של בקבוק ובוץ ועד מיכלים גדולים של מים עומדים. 

הדברה ליתושים תתבצע על ידי ריסוס חומר מסוג טמפריד או BUG בכל שטח החצר כמו כן ריסוס בתוך דירה על כל קירות הבית. 

הדברה ליתוש הטיגריס האסייתי

הדברת יתוש עש

יתוש עש הוא מעופף קטן שנמצא תמיד ליד אזורי מקלחת או שירותים ומטבח, היתוש עש מטיל את הביצים במים עומדים ובוץ ובדרך כלל נכנס לאנשים הביתה דרך הצנרת והביוב.

הדברה ליתוש עש תתבצע על ידי הזרקת חומר לתוך הצנרת חומר שארתי ושומני וריסוס חיצוני בכל בורות הביוב. 

איך להיפטר מיתוש עש

הדברה למעופפים מסוג זבובים

זבובים הם מעופפים הכי מעצבנים שיש, הזבובים פעילים לאורך כל היום ומגיעים בדרך כלל לאחר ריקבון או לכלוך. כמו כן זבובים גם נכנסים לאנשים לתוך הבית בעקבות שינויי טמפרטורה שבחוץ חם מאוד ובבית נעים. 

בנוסף לזבוב הבית הרגיל שכולם מכירים יש את הזבובי פירות הנפוצים שאוהבים להיות בחצרות בדרך כלל בגינות עם הרבה עצי פרי. ההדברה לזבוב הפירות תתבצע על ידי הצבה של מלכודות על העצים ללכדת הבוגרים וריסוס בכל שטח החצר ובמיוחד על העצים וכל הפירות שנרקבו על הרצפה. 

הדברה לזבובים בבית תתבצע על ידי ריסוס חומר ירוק ללא ריח כל גבי כל הקירות של הבית. 

מלכודות נגד זבובים

הדברה למעופפים מסוג פרפרים ועש

עשים רבים מגיעים בחודשי האביב לאחר התבגרות הגלמים והופעת הבוגרים. העשים מסוג עש הקמח ההודי, עש הבגד או אפילו פלוסית גמה. 
עשים מסוג זה אוהבים להיכנס לאנשים לבית ולהטיל ביצים ולפתח אוכלוסיה של זחלים ובוגרים.

ההדברה לרוב מתבצעת עם מלכודות פורומון נקבי לעש כדי ללכוד את הבוגרים ולצמצם להם את גלגול החיים. 

ההדברה לעשים בגינה לרוב תתבצע בחצרות וגינות שיש דשא ופרחים שהם מאוד אוהבים. 

ההדברה מתבצעת על ידי פיזור מלכודות פורומון + ריסוס עם חומר ירוק על גבי כל הצימחייה או על כל קירות הבית ובמיוחד על התקרה. 

הדברת עש המזון

למה יש חרקים מעופפים בבית?

אתם בטוח חושבים שאולי יותר נעים לחרקים בחוץ בטבע ואתם לא מבינים מה הסיבה שהחרקים המעופפים נכנסים אליכם הביתה?!

בדרך כלל הסיבות לכך שיש חרקים מעופפים בבית הוא בגלל שהם מחפשים מזון, מקום מסתור, או סביבת מחייה נעימה יותר. בטבע יש להם המון אוייבים טבעיים וקשה להם למצוא מקום שנח להטיל בו ביצים, כמו כן הטמפרטורה בישראל בחודשי הקיץ מאוד חמה וחרקים רבים כמו זבובים מחפשים מקום עם טמפרטורה יותר נעימה ולחה כדי להטיל ביצים ולכן לפעמים אתם יכולים לראות רימות בבית לאחר הטלת הביצים. 

מתי מומלץ לבצע הדברה למעופפים?

תחילה אני אמליץ לכם לנסות להבין למה נהיה לכם הרבה מעופפים בבית, יכול להיות ששחכתם את הזבל בבית ונהיה מלא זבובים או אפילו פירות הרקיבו לכם. 

כמו כן לפעמים יש חרקים קטנים חומים בבית כמו חיפושית הטבק ולכן חשוב להתסכל גם בארונות המזווה של המזון היבש.מומלץ לבצע הדברה לחצרות בחודשי האביב כאשר יש לכם כבר אוכלוסייה גדולה של מעופפים ולא אחדים. ההדברה למעופפים בגינות וחצרות מומלץ לבצע בבוקר ביום חמים ולאחר מכן לא להשקות את החצר יומיים. הדברה למעופפים לפני אירוע מומלץ לבצע באותו היום של האירוע מוקדם בבוקר או יום לפני. 

איך אפשר להימנע ממעופפים בבית?

כשמדובר בחרקים מעופפים בתוך הבית, המניעה היא המפתח. האמצעים הבאים יכולים לעזור למנוע ממזיקים אלה להיכנס לביתך מלכתחילה:
 
 1. אטום כל סדקים או פערים בחלונות, דלתות, הצב רשתות מסביב זה יעזור למנוע כניסת חרקים מעופפים לביתך.
 2. שינוי טמפרטורה מיד שבוע בבית -שינוי סביבת המחייה שלהם.
 3. שמור על דלתות וחלונות סגורים ככל האפשר, במיוחד בשעות בהן החרקים המעופפים הם הפעילים ביותר.
 4. שמור על הבית שלך נקי ומסודר. פירורים ונשפכים עלולים למשוך חרקים, לכן הקפידו לנקות את הבלגן באופן מיידי.
 5. הימנע מהשארת מזון בחוץ על דלפקים או שולחנות. אחסן מזון בכלים אטומים או במקרר.
 6. השלך אשפה באופן קבוע ושמור את פחי האשפה מכוסים.
 7. השתמש בשואב אבק כדי להסיר את כל החרקים המעופפים שנכנסו לביתך.

הדברה למעופפים לבד

אם אתה מוצא את עצמך עם נגיעות של חרקים מעופפים, ישנן מספר שיטות הדברה בהן תוכל להשתמש. אלו כוללים:
 
 • מלכודות דביקות: מלכודות אלו משתמשות בחומר דביק כדי ללכוד חרקים מעופפים. ניתן למקם אותם באזורים שבהם החרקים פעילים ביותר, כמו ליד חלונות או מקורות אור.
 • קטלני מעופפים : קטלנים משתמשים באור אולטרה סגול כדי למשוך חרקים מעופפים ורשת חשמלית כדי להרוג אותם. אלה יכולים להיות יעילים לשימוש חיצוני, אבל הם פחות יעילים בתוך הבית.
 • קוטלי חרקים: ישנם מספר סוגים של קוטלי חרקים שניתן להשתמש בהם כדי להרוג חרקים מעופפים. אלה כוללים תרסיסים, ערפלים ופיתיונות. הקפד לקרוא את התווית בעיון ולעקוב אחר כל ההוראות בעת שימוש בקוטלי חרקים.
 

איך אפשר להימנע ממעופפים בחצר?

חרקים מעופפים בחצר עלולים להוות מטרד במהלך פעילויות חוצות כמו ברביקיו או פיקניקים. הם יכולים גם להוות סיכון לבריאות, במיוחד אם הם נושאים מחלות כמו וירוס הנילוס המערבי או וירוס זיקה. אמצעי ההדברה הבאים יכולים לעזור להרחיק חרקים מעופפים מהחצר שלך:
 • שפוך מים עומדים: חרקים מעופפים כמו יתושים מתרבים במים עומדים. הקפד לחסל כל מקורות מים עומדים בחצר שלך, כגון מכסים, פקקים, צמחים, צמיגים, מכסים של פחים, עציצים או מיכלים שהתמלאו בגשם.
 • שמור על החצר שלך מסודרת: הסר כל פסולת או בלגן מהחצר שלך ובמיוחד מצבורי עלים, מכיוון שהם יכולים לספק מקומות מסתור לחרקים.
 • השתמשו בצמחים דוחי חרקים: צמחים מסוימים, כמו לבנדר או ציטרונלה, יכולים לעזור להדוף חרקים מעופפים. שתלו אותם סביב החצר שלך כדי להרחיק חרקים.
 • השתמש במוצרים דוחי חרקים: ישנם מספר מוצרים בשוק שיכולים לסייע בהרחקת חרקים מעופפים, כגון נרות ציטרונלה או תרסיס חרקים.
 • השתמש במאווררים: הקמת מאווררים סביב החצר שלך יכולה לעזור להרחיק חרקים מעופפים, מכיוון שהם אינם מעופפים חזקים ויתקשו לנווט נגד הרוח.
 • השתמש ברשת: אם יש לך פטיו או פינת אוכל חיצונית, שקול להשתמש ברשת כדי להרחיק חרקים מעופפים. זה יכול להיות יעיל במיוחד להרחקת יתושים.
 • מאוורר– שימו מאוורר חזק שיעיף את כל החרקים שבאזור שאתם יושבים . 
 

הדברה למעופפים בבית בחצר או בעסק

אנחנו באילנית הדברות מבצעים הדברה למעופפים בדירות, בתים פרטיים, עסקים ומוסדות ועיריות. 

שירותי ההדברה שלנו למעופפים מתחלקים ל-2: 

 • הדברה למעופפים לפני אירוע 
 • הדברה למעופפים שמהווים מטרד

כאשר הדברה למעופפים לפני אירוע מומלץ לבצע בסמוך לאירוע שאתם מתכננים בחצר או בפארק כדי למנוע מהאורחים להיעקץ או להתגרד מהחרקים השונים שיש בטבע. 

הדברה למעופפים שמהווים מטרד בבית או בחצר בדרך מתבצעת עבור זבובים, עשים או יתושים ומתבצעת על ידי סריקה והבנה של מקור הבעיה ולאחר מכן ריסוס היקפי לכל הדירה. 

הדברה לעשבים

מחיר הדברה למעופפים

המחיר להדברה משתנה בהתאם לסוג המזיק, יש פער בשיטת העבודה אם זה הדברה לזבובם או או הדברה לעשים וחרקי מזון אחרים. כמו כן גודל האזור המיועד לטיפול הוא פרמטר שהכי משפיע על מחיר מהסיבה שריסוס של דירת 3 חדרים על הקירות שונה לגמריי מהדברה של שטח 250 מ"ר של מדשאה בפארק. 

 • מחיר הדברה למעופפים לדירה: 300-400 ₪
 • מחיר הדברה למעופפים למשרד: 350-500 ₪
 • מחיר הדברה למעופפים לבניין: 400-550 ₪
 • מחיר הדברה למעופפים לפני אירוע: 500-700 ₪
 • מחיר הדברה למעופפים במטבח: 250-400 ₪
 • מחיר הדברה למעופפים במפעל: 400-800 ₪

הדברה למעופפים ⭐⭐⭐⭐⭐

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה למזיקי גינה וגידולים ומעניק 
שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

רישיון הדברה

מאמרים נוספים בנושא מעופפים

הדברה למעופפים

הדברה למעופפים

הדברה למעופפים חרקים מעופפים הם מטרד נפוץ לבעלי בתים, בין אם הם מזמזמים בתוך הבית או מרחפים בחוץ בחצר. לא רק שהם יכולים להיות מעצבנים,

קרא עוד »
הדברה לעשבים

הדברה לעשבים

הדברה לעשבים הדברה לעשביה קיימת או לצורך מניעה הם פעולות הדברה שאנו מבצעים כבר עשרות שנים, הדברה לעשביה מטרתה לשמור על השטח נקי מעשבים שוטים,

קרא עוד »
הדברה טבעית

הדברה טבעית

הדברה טבעית וירוקה כשהחיים רצים קדימה וכולם מחפשים לשנות את חייהם לקצת יותר בריאים ולנסות להפחית במוצרים מתוקים, פחות ג'אנק פוד, פחות ירקות ופירות מרוססים

קרא עוד »
הדברה ליתוש הטיגריס האסייתי

יתוש הטיגריס האסייתי

הדברה ליתוש הטיגריס האסייתי היתושים הם החיות אולי הכי מעצבנות שיש בטבע, לפעמים אתם שואלים את עצמכם בלילה למה אלוהים יצר אותם ולמה הם תורמים?

קרא עוד »

הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית  מהי הדברה ביולוגית?  רבים מאוד חוששים מתכשירי ההדברה ומחומרים כימיים ומעדיפים שימוש בתהליכים טבעיים להשמדת החרקים או להרחיקם בצורה טבעית ונכונה. לטבע כוח

קרא עוד »