להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :
צ

הדברת ג'וקים - הדברת תיקנים

מדביר ג'וקים מקצועי 

הדברת ג'וקים [תיקנים אמריקאים] - אחריות מלאה לא פתרנו את הבעיה ? חוזרים בחינם!

פעולת ההדברה הכי נפוצה בישראל היא ללא ספק הדברת ג'וקים [ מקקים] , כמעט כל בית בישראל ביצעה הדברה ירוקה לתיקנים עם מדביר מקצועי , כעט נסביר לכם איך מתבצעת הדברה לג'וקים ? האם הריסוס נגד ג'וקים באמת יעיל ? מה תחום האחריות על ההדברה ואיך אפשר להימנע מג'וקים בבית ? המשיכו איתנו >>> 

התיקנים מהווים מטרד באזורינו, התיקנים בעלי כנפיים, אוכלי כל ופעילים בעיקר בלילה. התיקנים בעלי כושר הסתגלות גבוהה והינם יכולים לפתח אוכלוסייה גדולה בזמן קצר.

הדברת ג'וקים היא פעולה חשובה מאד, לא נעים לחיות בבית שמגיעים אליו  ג'וקים. הם אומנם לא מזיקים, אך עצם העובדה שהם בבית גורמת לחוסר נעימות רבה ורבים מהדיירים נגעלים מהם ומגיבים באופן קיצוני כשהם רואים תיקן בבית. לכן יש לעשות כל שניתן כדי למנוע מצבים מסוג זה. חשוב לדעת שלא תמיד ריסוס נגד ג'וקים שאתם תעשו באופן עצמאי יהיה יעיל ולכן חשוב להזמין מדביר מקצועי שיטפל בבעיה אחת לשנה . 

תוכן עניינים:
טיפול מניעה והדברת ג'וקים

הדברה באולם כנסים

הדברת ג'וקים - הכירו את התיקן האמריקאי

תיקן אמריקאי:

גודלו בין 3-5 ס"מ , צבעו חום.
אוהב מקומות לחים וחמים כגון : ביובים , אזור המטבח והמקלחת גגות רעפים וכו'.
זמן מחזור כ-8 חודשים (מביצה לבוגר).
בוגר יכול לחיות בין שנה לשנתיים.
הנקבה מטילה בין 40 – 60 ביצים בהטלה אחת.

סימנים למוקדי נגיעות:

תיקנים חיים, הפרשות, גופות תיקנים מתים, תיקי ביצים, ריח רע (הפרשותיהם דומה מאוד לצואת עכברים)

אז מאיפה יוצאים הג'וקים?

התיקנים מגיעים לרוב דרך הצנרת או בעזרת הכנפיים עפים אל אזורינו בחיפוש אחר מים מזון או מסתור.

מה מושך את הג'וקים אליכם לדירה או לחצר ?

הגוקים כמו מרבית היצורים החיים בכדור הארץ נמשכים למקורות מים ומזון , התיקנים מאוד אוהבים להיות במקומות בעלי סניטציה ירודה ולחה כמו בורות ביוב . 
התיקנים יהיו גם במקומות לחים וחמימים כמו ערימות של עלים שהצטברו , עליות גג , דקים ופרגולות , חדרי משאבות ומחסנים וכו' 

למעשה התיקנים יכולים להיות בכל מקום וממש להתפתח בכל מקום שיש בו לחות , אם אתם רוצים שהתיקנים לא ימשכו לביתכם צמצמו את מקורות המזון השונים , צמצמו את מקורות המים והלחות וטפלו היטב בחצר . 

בתמונה : קומץ של תיקנים מסביב לאוכל של חתולים בת"א 

הדברה לג'וקים
הדברה של תיקנים

הדברת ג'וקים עם אחריות מלאה !

הדברת ג'וקים באופן עצמאי בצורה יסודית אינה יכולה להיות באופן יסודי, רק חברת הדברה מקצועית תוכל לדעת לפי ההפרשות או הנשלים או תיקי ביצים את סוג התיקן ולפיכך יבצע את פעולת ההדברה.

המגמה היא לבצע הדברת תיקנים מקצועית על ידי אחד המדבירים המיומנים שלנו אשר עבר קורס מקצועי וקיבל רישיון לעסוק בכך. לא סתם ריסוס נגד ג'וקים. קיימת חשיבות רבה לביצוע ההדברה על ידי מדביר מנוסה ולא לבצע הדברה ג'וקים לבד עם תכשירים רעילים  המדביר שיראה את הסימנים של התיקנים, את תיקי הביצים או ההפרשות והנשלים יבין באיזה תיקן מדובר ובהתאם לכך הוא ישתמש בחומר הייעודי למטרה זו.

הגעתם למקום הנכון ! אילנית הדברות פועלת כבר 30 שנה במתן שירות מקצועי ואדיב והדברת ג'וקים עם אחריות מלאה ! 
אם יחזרו הג'וקים אנחנו נחזור ללא עלות ! 

הדברה בבורות ביוב

ריסוס נגד ג'וקים - איך זה מתבצע ?

אופן הביצוע של ריסוס נגד ג'וקים משתנה בהתאם לאופי הנכס כמו דירה , בניין או בית פרטי . 
הדברה לג'וקים בדירה: אנחנו מגיעים ומכינים את מיכל ההדברה שלנו עם חומר ללא ריח מסוג שוהם או ספיר שמאוד ידידותיים לסביבה ואינם פוגעים במשטחי הרצפה , לאחר שאנחנו מכינים את החומר אנחנו מתחילים לרסס את כל המעטפת הפנימית של הדירה בכל החדרים ושמים דגש על המקלחות והמטבחים . 

הדברה לג'וקים בבית פרטי : כשמבצעים הדברה לבית פרטי חשוב לשים דגש גם על פנים הבית וגם על חוץ הבית , למעשה הריסוס הפנימי הוא זהה להדברה לדירה אך כשמסיימים את המעטפת הפנימית אנחנו יוצאים ומבצעים גם הדברה לכל המעטפת החיצונית ופותחים את כל בורות הביוב שזה החממה לתיקנים האמריקאיים .

הדברה לג'וקים בבניין : הדברה לבניין כוללת הדברת כל חדר המדרגות מהקומה העליונה לקומה התחתונה , כל ארונות החשמל מים ותקשורת , לובי חדר זבל מקלט ומעטפת חיצונית ואת כל בורות הביוב . 

 

רוצה לדעת את המחיר להדברה לפני שמזמינים ? מלאו את הפרטים במחשבון ההדברה שלנו ​

ריסוס נגד ג'וקים

אחריות על הדברה לתיקנים - מה תחום האחריות כולל ?

את תחום האחריות המשרד להגנת הסביבה קובע למדבירים , לא לכל מזיק אפשר לתת אחריות כי אי אפשר לעצור את הטבע לדוגמא לזבובים מאוד קשה לתת אחריות כי הם מעופפים והפתרון אף פעם לא תמידי אך בהדברת תיקנים נושא האחריות קריטי אבל חשוב לשים לב לכמה דברים חשובים .
הדברת תיקנים לא מונעת כניסת חרקים לדירה מכיוון שיש לתיקנים כנפיים והם יכולים לעוף אלינו . אך כל חרק שיגע בחור הדברה למשך שנה שלמה ימות ! 

הכי חשוב בנושא של הדברת הג'וקים הוא שאם אתם גרים בקומת קרקע או קומה ראשונה מומלץ לבצע הדברה גם בבורות ביוב שזה המקום האופטימלי לתיקנים ! 

אז בטח אתם שואלים אז למה נותנים אחריות ? כי בעבר היו מדבירים שהיו מרססים מים בלי חומר הדברה ללקוחות והם סתם היו משלמים על מים .
המשרד להגנ"ס מחייב כיום לתת אחריות מלאה על העבודה וזאת אומרת שלתיקן לוקח בין 5-10 דקות עד שהוא מת מהחומר הדברה , אם אתם רואים בכל יום ג'וקים חיים גם לאחר 10 דקות אז סביר להניח שצריך לבצע הדברה חוזרת . 

 

למה התיקנים אוהבים להיות במטבח ובמקלחת ?

התיקנים כמו רוב בעלי החיים והחרקים בעיקר אוהבים את האזורים הלחים האלה כי רוב גופם מורכז מנוזלים , תהליך ההתפתחות שלהם טוב יותר כאשר הטמפרטורה חמימה ולחה כמו הארון מתחת לכיור או בעליית גג , התיקנים מגיעים בעיקר לאזורים האלה כי הם חמים ולחים אבל גם בגלל שאלו אזורים שעוברת בהם צנרת ורוב ההתפתחות של התיקנים היא בבורות ביוב , התיקנים כאשר אין זרימת מים והצנרת חלולה עולים אליכם הביתה ונכנסים דרך הסיפון או דרך הכיור ונקודות הביקורת , לכן חשוב מאוד כאשר אתם מזמינים מדביר להגיד לו שיבצע הדברה בכל הכיורים והניקוזים ובמיוחד בבור ביוב אם אתם קומה נמוכה  .

הדברת ג'וקים

מאיפה התיקנים מגיעים אליכם לדירה : ​

התיקן האמריקאי ידוע בכושר ריצה מהטובים ביותר שיש לחרקים להציע , לתיקן האמריקאי רגליים חזקות מאוד שיכולות לרוץ 6 קמ"ש.
התיקן האמריקאי בעל כושר תעופה מעולה שיכול לעוף עד קומות גבוהות כמו פנטאוזים . 
התיקנים לרוב יגיעו אליכם לדירה בתעופה וכניסה דרך החלונות או החריצים בבית , דרך נוספת כאשר אין זרימת מים הצינורות אינסטלציה חלולים ומובילים ממערכת הביוב היישר אליכם לדירה . 
כשאין זרימת מים התיקנים פשוט עולים מלמטה לכל הדירות בבניין או בבית הפרטי ויוצאים מהניקוזים , מהצינור של המכונת כביסה , מהכיורים מהאסלה וכו' 

מה אוכל התיקן האמריקאי ?

התיקנים אוכלי כל כלור הם יאכלו כמעט כל חומר אורגני בסביבתם , הם יכולים להתחיל מפירורים ישנים בארונות ועד לעוף בשר דגים ירקות ופירות עלים ניירות משקאות מתוקים ואלכוהולים נשל של חרקים אחרים והמועדף עליהם במיוחד בירה !

התיקן הגרמני בגלל המנדיבולות הקטנות יותר שלו הוא אוהב לאכול יותר דברים שומניים , בשר דגים ירקות ופחמימות מכל הסוגים , מאוד אוהב קרטונים כריכות עיתונים ופלסטיק , במקרים בשל חוסר מזון יאכל גם קפה , סוכר , תה ויכרסם מעט את העץ של ארון המטבח

5 דברים שלא ידעתם על תיקנים :

  1. התיקן יכול לשרוד גם אם הורדתם לו את הראש עד שבוע ימים ( הגוף מתפקד בעזרת טריכאות של אויר שעוברות בכל הגוף ולא מצריח את הראש לתפקוד הגוף )
  2. התיקן יכול לשרוד עד 3 חודשים ללא מים ואוכל
  3. התיקן יהיה לרוב במקומות סגורים בגלל שהוא אוהב את מגע הקירות והחפצים
  4. התיקנים יכולים לעצור את הנשימה עד חצי שעה !
  5. התיקן האמריקאי בעל תגובה בין המהירות בטבע ויכול לרוץ במהירות רבה של 5 ק"מ לשעה !
מחזור החיים של תיקן אמריקאי

איך מתבצעת הדברה לג'וקים הרגילים
(תיקן אמריקאי )

החשיבה היא לבצע ריסוס בבית נגד ג'וקים שהוא סמוך לבורות הביוב ולשבילים בחצר. בתוך הבית מרססים בחריצים שונים, בתוך הארון הממוקם מתחת לכיור של המטבח, בארונות חשמל, ארונות אמבטיה, סביב הפאנלים בכל הבית.

הדברת ג'וקים מסוג זה היא ייחודית וכוללת את הפורמולה המתאימה ביותר לסוג התיקן וגם במידת הצורך מלכודות דבק, ביצוע איבוק, וחומר שארתי כדי לקטול גם את הנימפות שיבקעו לאחר הריסוס . בדרך זו מבצעים פעולה רוחבית ממוקדת שתפתור את הבעיה באופן מאסיבי. האחריות של הדברת תיקנים זו היא למשך שנה. גם אם ייכנסו תיקנים במעוף, הם יחושו בחומר וימותו באופן מידי. 

מדובר בחומרים שקיבלו היתרים של המשרד להגנת הסביבה והם אינם מהווים בעיה עבור בני אדם וגם עבור החיות בבית ובחצר מסוג דלתא-סופר דלתמתרין (2.5%) 25 גר'/ליטר חומר האפקיטיבי ביותר להדברת תיקנים ונותן את התוצאות הטובות ביותר ולאורך הכי הרבה זמן ! 

למידע נוסף : הדברה ירוקה 

מדוע ממשיכים להגיע הגוקים אחרי הדברה בבית

ישנם פעמים רבות שאנו מגיעים לבתים שפשוט אטמו את בור הביוב שלהם ופשוט יצרו בעיה ענקית לבית בלי שידעו , יש כאלה שעשו פעולות קשות יותר כמו לרצף על הבור ביוב או לבנות את הבית על המערכת הביוב בלי נקודת ביקורת . 

התיקן האמריקאי מתפתח בתוך בורות הביוב וכאשר אתם אוטמים אותם לנו כמדבירים אין את האפשרות לפתוח אותם ופשוט התיקנים ימשיכו להגיע בלי סוף לכל החיים אם לא נבצע הדברה בביוב . 

זה לא אומר שההדברה לא טובה אלה שהתיקנים יצאו מהניקוז ויגעו בחומר לאחר כמה דקות הם אכן ימותו אבל כדי לבצע הדברה מקצועית ויעילה אנו ממליצים לבצע הדברה גם בבורות ביוב ( רלוונטי לדירות קרקע בלבד ) 

הדברה בבור ספיגה

ריסוס נגד ג'וקים - למה הוא מתבצע מסביב לקירות ?

למה עושים את הריסוס ג'וקים דווקא מסביב לקירות אתם בטח שואלים את עצמכם ולא בכל רחבי הדירה ?
התיקן האמריקאי מאוד אוהב מגע ולכן תמיד יעדיף להסתובב צמוד לקירות וחפצים וינוע בצורה קבועה ובטוחה.

את הריסוס מבצעים על הפנלים כי זהו המקום שהכי פחות נפגע מבחינת שטיפות ושפשופים של המרצפה לעומת מרכז הרצפה , והתיקנים תמיד עוברים שם .
כדי שתהיה הדברה טובה יש לבצע הדברה לפחות ב70% משטח הפנלים כך שלמעשה התיקנים שיעופו או יעלו לדירה יסתובבו ויגעו בפנלים לאחר דקה או שתיים ואז מערכת העצבים שלהם תיפגע והם ימותו .
עובדת בונוס :
יכול להיות שמסתובבים לך בבית אלפי תיקנים!
הסיכוי לראות תיקן נמוך מאוד מכיוון שהם מהירים מאוד ובעלי "רפקלס בריחה" ייחודי. התיקן מבחין בכל גירוי קל בסביבה במהירות עצומה ולכן יברח עוד לפני שיספיקו לראות אותו.
אז איך אנחנו בכל זאת רואים אותם? רוב התיקנים שאנו נתקלים בהם הם זקנים או פגועים בצורה כלשהי..

 

איך אפשר להימנע מתיקנים שיגיעו אלינו הביתה ?

לתיקן האמריקאי ישנם 8 התנשלויות כלומר הוא משיל מעצמו את הכיטין ( את העור) וגדל עוד ועוד 8 פעמים עד שנהיה תיקן בוגר והתהליך נמשך כ8-12 חודשים , עד שהוא מגיע לבגרות מלאה הוא מאוד קטן ויכול לעבור בכל חור ובכל חריץ ולכן הדבר הראשון שעליכם לעשות כדי למנוע מתיקנים להגיע הביתה הוא לסתום את כל החורים והחריצים בבית . 
לאחר מכן כדי להימנע מהבוגרים שמתעופפים מהחלונות אנו מציאים לשים רשת יתושים בכל החלונות , אם אתם גרים בדירה שכורה ואתם לא רוצים להשקיע אתם יכולים לקנות רשת ולגזור אותה במידה של החלון ולהדביק עם דבק או לשים סקוטש זכר ונקבה ותוכלו להוריד ולתלות מתי שאתם רוצים .. 
הדבר השלישי שעליכם לעשות הוא לחייג לעירייה 106 ולהגיד להם לבצע הדברה בכל הבורות הביוב הסובבים את הבית או את הבניין שלכם כי התיקנים הרי באים קודם מהרחוב ולאחר מכן לבית , והדבר החשוב ביותר שאנחנו כמובן ממליצים הוא להזמין הדברה מקצועית וטובה לבית אחת לשנה במחיר הוגן וזול שתפתור אתכם מתיקנים לכל השנה ובאחריות מלאה !! 

נימפה תיקן אמריקאי

התנהלות לקראת מועד ההדברה ואחריה

אנו ממליצים לכל הלקוחות לבצע כמה פעולות חשובות:

  • לסדר את כל הבית, כך שלא יישארו פריטים על הרצפה כמו צעצועים.
  • להזיז את כל הריהוט כדי לאפשר מעבר מאחוריהם.
  • לפנות את התכולה של חומרי הניקוי והפריטים הנוספים בארון התחתון של המטבח שממוקם מתחת לכיור. 

המדביר המוסמך ירסס מעל כל הפאנלים בכל החדרים ובכל החללים בבית. בנוסף לכך הוא ירסס סמוך לסיפון המטבח, לאור העובדה שעלולים להגיע תיקנים דרך צינור הביוב המוביל לכיור במטבח. בתום הריסוס, יש לסגור את כל החלונות ואת כל הדלתות ולפתוח שוב לאחר שעתיים.

בתום כל הדברת ג'וקים ההמלצה שלנו היא לא לשטוף את הרצפה, אלא לאחר 48 שעות כדי לאפשר לחומר להיספג במרצפות ובלוחות הפרקט באופן אופטימלי.

ריסוס לבית
הדברת ג'וקים ותיקנים

הג'וקים – התיקן האמריקאי מגיע בדרך כלל מהביובים שם זה הסביבת מחייה הטובה ביותר בשבילו או בתעופה מהחלונות 

אנחנו ממליצים לבצע ריסוס לג'וקים כל שנה בתאריך קבוע בתחילת האביב .

יציאה מהדירה לשעה בלבד בהדברת תיקן אמריקאי , בהדברת תיקן גרמני אין יציאה כלל 

המחיר משתנה בהתאם לגודל האזור וסוג התיקן – בדר"כ ממוצע 200-450 ש"ח 

מחפש מדביר ג'וקים באזור מגוריך ?
חברת הדברות מומלצת ?
הגעת למקום הנכון ! רק אצלנו תקבל שירות באמת הוגן וזול 🙂

להצעת מחיר וייעוץ חינם בWhatsApp לחץ כאן ! 

054-8849445

הדברת ג'וקים ⭐⭐⭐⭐⭐

שאלות ותשובות בנושא הדברת ג'וקים :

החומרים שלנו מאושרים המשרד להגנת הסביבה ללא סכנה לבני אדם ולבעלי חיים 

לאחר שעה בלבד , אין לריסוס צבע , ריח או סימנים לאחר מכן 

המשרד להגנת הסביבה ממליץ להוציא בין 8-48 שעות את הבעל חיים ולבצע שטיפה לפני החזרתם . 

אין צורך להכנה מוקדמת , לצורך ייעול אפשר קצת להרחיק רהיטים מהקירות . 

לאחר שעה נכנסים לדירה והתנהלות רגילה לחלוטין, לאחר ההדברה אסור לשטוף את הרצפה יומיים או על פי הנחיות המדביר . 

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למדבירים,
מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445

הדברה לג'וקים
חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat