להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :

הסימנים לפשפשים בבית

לפשפשים יש סימנים רבים שיכולים להתריע שהם בסביבה, קשה מאוד לפספס את הסימנים הבוהקים של פשפשים כאשר הם מסתתרים במזרון, במיטה או בחדר.

פשפש המיטה הינו חרק קטן בגודל ממוצע של 0.8 ס"מ בעל גוון עור צהבהב אך לאחר שהוא ניזון מדם האדם הוא מיד משנה את הצבע לאדום בוהק.

לפעמים קמים בבוקר ולא מצליחים לזהות את פשפשי המיטה או שיש חרק אחר כמו פרעושים או כיני יונים שיכולים להיות בבית, ליאור מדביר מוסמך למעלה מ 15 שנות וותק מסביר כעט מהם הסימנים שבדרך כלל ליופיעו לאחר הופעת הפשפשים בחדר, אפשר לשים לב להמון סימנים שמיד נציג במאמר הבא »

הסימנים לפשפשים בבית ​

תוכן עניינים:
סימנים לפשפשים

סימנים לפשפשים ⭐⭐⭐⭐⭐

הסימנים הראשונים לפשפשים בבית

הסימן  המובהק הראשון שכולם מתחילים איתו הוא סימני העקיצות, פשפש המיטה הוא חרק פעיל לילה שאיננו יוצא בשעות היום. הוא מסתתר לאורך כל היום ואחת ליום יומיים הם יוצאים ועוקצים עקיצות גדולות וכואבות בדרך כלל בפלג גוף העליון, מהבטן ומעלה באזורים חשופים.

הסימנים לעקיצות פשפשים יופיעו לפעמים בשורה של כמה עקיצות ולא תמיד תרגישו את העקיצות בזמן שהם שואבים אתכם אלה רק לאחר כמה רגעים תרגישו את העקיצות ותראו את הסימנים האדומים על העור. חשוב להבין שהפשפש עוקץ אך ורק בלילה כאשר החדר חשוב הם מאוד רגישים לתאורה, אם אתם נעקצים רק בלילה ורק כאשר אתם ישנים במיטה סביר להניח שאלו פשפשי המיטה האכזריים.

סימני דם

הפשפשים לאחר שהם מוצצים דם מכם הם מפרישים מעט דם ומורחים אותו על המזרון, כמו כן לפעמים כאשר הפשפשים יונקים את הדם ואתם זזים בלילה, מסתובבים במיטה ומוחצים אותם אתם תשאירו סימני דם מאוד גדולים על המזרון שנראים כמו מריחה ארוכה.

הפשפשים יונקים דם, מעכלים את החלבונים ומהם מפיקים ביצים לפשפשים להמשך גדילת האוכלוסיה.

*למידע נוסף ולפרטים על הדברה לפשפש מיטה »

הדברת פשפש המיטה בירושלים

ביצים של פשפשים

הביצים של פשפשי המיטה מאוד קטנים נראים כמו שליש גרגיר אורז בגודל 0.1 מ"מ בצבע לבן ובדרך כלל יהיו בכפלים של המזרון, על הבסיס של המיטה יחד עם נקודות שחורות ואדומות והמון נשלים של פשפשים שהשילו את השכבה החיצונית והתפתחו לדרגה חדשה.

ביצים של פשפש מיטה

סימנים שחורים על המזרון ובסיס מיטה

לפשפשים יש צואה כמו למרבית החרקים, בדרך כלל הסימנים השחורים יופיעו על המזרון על הבסיס מיטה, מסביב לשקעים ובכל מקום שיש הצטברות של כמה פשפשים יחד, הסימנים השחורים של הפשפשים על המזרון הם למעשה כתם שהם יעשו ומאוד קשה להוריד אותו, זה לא כמו לכלוך שתנקו ויעלם כך שלפעמים לקוחות רבים שולחים לנו לכלוכי אבק על המזרון שדומה מאוד לסימנים השחורים.

חשוב להבין שאם תיקחו מעט מים ותנסו לנקות את הסימנים השחורים הם ימרחו ולא יתנקו.

נגיעות של פשפש המיטה

ריח עובש מעופש

כאשר יש אוכלוסייה גדולה של פשפשים יש גם הצטברות של גלים, נשלים ופשפשים חיים. השילוב של כל הסממנים של הפשפשים יוצר ריח עובש מסריח שאפשר לשים לב אליו מיד שנכנסים לחדר.

הריח מאוד דומה ריח של מקום מעופש כמו בדומה לקן של תיקנים מתחת לכיור במטבח אך הריח של הפשפשים קצת יותר חנוק, יש לקוחות שהיו אומרים שהם מריחים את הריח כמו מגבת רטובה שהתחילה להסריח מעובש.  

סימנים של פשפש המיטה

סימני נשלים

לפשפש המיטה יש 5 דרגות התפתחות, הוא חרק בעל גלגול חסר כלומר ביצה – נימפה – בוגר ללא שלב זחל או צורה שונה אחרת משלב הבוגר.

כאשר הפשפש בוקע מהביצה הוא נראה ממש כמו הבוגר אך קטן ממנו משמעותית, כל כמה ימים הפשפש מתפתח וגדל על ידי שאיבת דם ולאחר שהוא מגיע לגודל מספיק הוא משיל מעצמו את השכבה החיצונית של העור וגדלה לו שכבה חדשה. את הנשלים שהוא מוריד אפשר לראות בבירור על המיטות, על המזרון, על המצעים על הבגדים ועל חפצים בחדר בקלות. 

גווני העור של פשפש המיטה

איפה מסתתרים הפשפשים?

הפשפשים יכולים להסתתר בכל מקום בחדר, הרוב המוחלט טועה שחושב שבגלל שקוראים להם פשפשי מיטה הם נמצאים רק במיטה, הפשפשים יכולים להסתתר בכל חריץ קטן שיש לכם בחדר ושהוא קרוב אליכם למיטה. 

הפשפשים מאוד אוהבים להסתתר בבסיס מיטה, בברגים ובחריצים של המיטה, כמובן במזרון ובתוך הכפלים שלו, בשקעי חשמל, במגירות בתוך השידות בפילטרים של המזגן, במנורות בארונות מאחורי תמונות בספרים וכו'.

מקומות המסתור של פשפש המיטה

מלכודת ללכידת פשפשים

לפעמים כאשר יש רק כמה פשפשים בודדים בחדר והנגיעות קלה מאוד קשה לזהות שיש פשפשים בית, תחשבו איזה קשה יהיה למצוא פשפש בגודל 0.8 ס"מ בחדר של 12 מ"ר.

לכן יש שיטה מאוד טובה שתמיד מצליחה לאתר את הפשפשים והיא בניה של מלכודת לפשפשים באמצעות משטח דבק לעכברים. אתם יכולים לקנות מלכודת דבק לעכברים הכי קטנה שיש שעולה 5 שקלים ולשים 4 מלכודות ברגליים של המיטה, כאשר הפשפשים ינסו להגיע אליכם למיטה הם יהיו חייבים לדרוך על משטח הדבק ולהילכד כי הם זוחלים ואין להם כנפיים והם חייבים לעלות למיטה דרך הרגליים. 

מלכודות לפשפשים

זיהוי פשפשים

פעמים רבות אתם יכולים להיתקל בסימנים שלא קשורים לפשפשים, עקיצות שלא בהכרח יהיו מפשפשים ויכולים להיות מיתושים וחרקים שיכוחים להיות דומים לפשפשים אבל הם לא פשפש מיטה כמו קרציות. 

אנחנו באילנית הדברות נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם עם זיהוי וייעוץ לפשפשים חינם באמצעות WHATSAPP על ידי שליחה של תמונה או סרטון שממחיש את הסיטואציה. 

צלמו לנו את כל הסימנים שראיתם יחד עם הסבר מדויק שממחיש מה קורה אצלכם בבית, האם נעקצתם? האם הייתם בחו"ל או בטיל אחר כדי להבין מאיפה מגיעים הפשפשים אליכם הבית, ואנחנו כמובן נעזור לכם באהבה ללא עלות! 

לחצו על כפתור הוואטאפ מצד שמאל למטה »

זיהוי חרקים בוואטאפ

הדברה לפשפשים

הדברה לפשפשים מתבצעת על ידי מדביר מוסמך דרגה 2 עם היתר הדברה בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה. 

עליכם להכין את הדירה על פי פורמט שאנחנו נשלח לכם, המדביר שלנו יגיע ויבצע קיטור לכל הדירה על ידי מכשיר מקצועי שמגיע ל 100 מעלות חום בלחץ כדי לחסל את כל הביצים והנימפות שנמצאים בחדר ובמיוחד במזרון. 

לאחר שיסיימו את פעולת הקיטור והכנת החדר נבצע הדברה מקצועת תעם חומר ייעודי לפשפשים מאושר על ידי המשרד להגנ"ס ומשרד הבריאות.

ונעניק לכם אחריות מלאה עד שהבעיה נפתרת ללא הגבלת זמן! 
במידה ובעיה לא תיפטר ותראו שוב פשפשים אנחנו נחזור ללא עלות.

הדברת פשפש מיטה על ידי מדביר מקצועי

מידע נוסף על פשפשים

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat