הדברה לטרמיטים ללא קידוח יתרונות וחסרונות

הדברת טרמיטים ללא קידוח - יתרונות וחסרונות

הדברת טרמיטים היא נושא מאוד מורכב, עשרות שנים מנסים להילחם בטרמיטים בשיטות שונות ומשונות ובכל פעם הטרמיטים משנים את הפיזיולוגיה שלהם והמומחים מופתעים.

בשנים האחרונות המשרד להגנת הסביבה מנסה לצמצם את השימוש בחומרים מסוכנים ולכן פנה למומחה ספרדי שילמד את המדבירים בארץ על השיטה להדברת טרמיטים ללא קידוחים על ידי מערכת נמסיס. השיטה עד כה מאוד טובה ומראה תוצאות מדהימות אך מצריכה טיפולים חוזרים וניטור לאחר תקופה מסוימת, שיטת הקידוחים כעט היא יותר פופולרית אך יכול להיות שבשנים הבאות כבר לא ישתמשו בה.

האם השיטה החדשה להדברת טרמיטים ללא קידוח מומלצת? מה היתרונות והחסרונות? ליאור מדביר מקצועי עונה על השאלות!

הדברת טרמיטים ללא קידוח יתרונות וחסרונות

תוכן עניינים:
הדברת טרמיטים ללא קידוח - יתרונות וחסרונות

שיטות טיפול לטרמיטים בבית

הטרמיטים הם חרקים חברתיים עם מלכה ומלך שיושבים עמוק עמוק באדמה או בתוך העץ ואוכלוסייה של עשרות או מאות אלפי פריטים פועלים שדואגים לבניית הקן ולמזון של המלכה. המלכה של טרמיטי הקרקע יכולה להיות גם 5 מטרים מתחת לאדמה והם יכולים ליצור תל טרמיטים שיכול להגיע ל 10 מטר גובה מעל האדמה. 

כמו כן לטרמיטי עץ הקן נמצא בתוך העץ כמו משקופים, מטבחים או רהיטים שונים. בישראל יש כמה מינים של טרמיטים אך אנו נתייחס ל-2 סוגים עיקריים: טרמיטי עץ, טרמיטי קרקע. 

שיטות הטיפול לטרמיטים הם: 

הדברת טרמיטים בשיטת הקידוחים :

כבר שנים רבות שאנחנו המדבירים עובדים בשיטה קבועה, מגיעים לבית הלקוח עם מקדחה וקודחים חורים זעירים בקוטר 3-4 מ"מ צמוד לקירות לאורך כל הבית. לאחר מכן אנחנו מזריקים חומר רב בלחץ ישירות לאדמה מסביב לכל הבית ויוצרים מעטפת של חומר עד שהמלכה מחוסלת עם כל הפועלים ולסיום סותמים את החורים.

השיטה מאוד טובה ומראה תוצאות מדהימות לעשרות שנים קדימה, יש לנו לקוחות שביצענו להם הדברה לפני 20-30 שנה ועד היום לא ראו סימנים לטרמיטים בבית בעוד שכל השנים שלהם סובלים בבניין. אמנם בשיטה הזאת יש שימוש בעשרות ומאות ליטרים של חומר פעיל שלבסוף מחלחל לאדמה ומגיע לבסוף אלינו.

נכון פירתרואידים ידידותיים לבני אדם עם רעילות נמוכה ובעלי תוחלת חיים קצרה ויצאה משימוש הזרחן האורגני אך המשרד להגנת הסביבה מנסה למצוא פתרונות אחרים יצירתיים יותר ללא שימוש בחומרים מסוכנים לטווח הארוך.

לאחר ההדברה בקידוחים יש לצאת לשעה אחת בלבד, אנחנו סותמים את כל החורים בצבע אחיד שדומה למרצפות או הפרקט ומעניקים תעודת אחריות 5 שנים. לשיטת הקידוחים יש הצלחה ב100%.

הדברת טרמיטים ללא קידוח באמצעות ג'ל

לפני כעשור נכנסו לחיינו מזרקי ג'ל הפיתיון נגד נמלים, ג'וקים ואפילו טרמיטים. הג'ל הוא למעשה חומר פעיל המכיל FIPRONIL שהטרמיטים צריכים לקחת לקן ולמלכה ולחסל את כל הקן והאוכלוסייה. אך הג'ל לא תמיד יעיל ולא תמיד הפועלים מצליחים לקחת את הג'ל עד למלכה.

הטיפול בג'ל יעיל מאוד לטרמיטי עץ ובמיוחד להדברת טרמיטים במשקוף אך הדברה באמצעות ג'ל לא תפטור לכם את הבעיה בבית אם יש לכם טרמיטים בנגיעות גבוה עם כמה מוקדי התפרצות ואוכלוסייה גדולה.

הדברת טרמיטים ללא קידוח באמצעות מערכת נמסיס

מערכת נמסיס היא שיטה חדשה שהגיע אלינו מספרד ואוסטרליה, כבר במרבית המקומות בעולם עובדים איתה אך רק לאחרונה בשנת 2022 היא נכנסה לישראל.

בשיטה החדשה ההדברה מתבצעת על ידי מדביר מקצועי שמגיע להציב קופסאות קטנות המכילות פתיון בתוארית גרגירים, ממש כמו הג'ל שציינו קודם, אך שהפעם התוארית היא בגרגירים כמו חול ללא ריח ושארתית לזמן ארוך יותר לעומת הג'ל שמתייבש ונהרס מתנאי לחות וחום.

את התיבות מדביקים על הקיר בסמוך לתעלות הבוץ של הטרמיטים ולמוקדי ההתפרצות, הטרמיטים נכנסים לתוך התיבה מוציאים את הגרגירים הקטנים שמאוד קלים לעומת הג'ל ולוקחים בשיירה ארוכה עד למלכה.
בנוסף יש גם תיבות קרקעיות שמציבים אותם בקרקע מסביב לכל הבית במקרים של בתים צמודי קרקע.

לאחר 45 יום להגיע לבצע ניטור ומילוי מחדש של התיבות ולרסס אותם במעט מים כדי ליצור לחות שהטרמיטים מאוד אוהבים וחשוב מאוד להימנע מריחות בסמוך לתיבות הטרמיטים מאוד רגישים לריחות חדשים.

הסמכה לטרמיטים למערכת נמסיס

יתרונות וחסרונות של הדברת טרמיטים ללא קידוח

יתרונות חסרונות
מאוד אפקטיבי לטווח קצר
שיטה חדשה , לא יודעים לכמה שנים אפקטיבי
ללא קידוחים והריסת הבית
ספקולטיבי ולא חד משמעי
טיפול מהיר ונקי
מצריך כמה הגעות וטיפולים
ללא חומרים כימים מסוכנים
שיטה מעט יותר יקרה
מחייב מדביר מוסמך שעבר הסמכה
אין אפשרות לרכוש את החומרים לבד

איך בוחרים מדביר טרמיטים מומלץ?

כאשר תחפשו מדביר לטרמיטים יקפצו עליכם מאות של מדבירים שירצו את העבודה וכל אחד יוריד לכם קצת בסכום כדי שתסגרו איתו, הדברה לטרמיטים היא נושא מורכב שמצריך רישיון הדברה אחר לגמרי מרישיון ההדברה הרגיל של רובם (מדביר דירות) חייב להיות מדביר דרגה 2 כדי לבצע הדברה לטרמיטים.

כמובן שהמלצה אישית שלי לא לבחור את המדביר הכי זול שתמצאו כי העבודה תהיה גם זולה, מדביר שיגיע לעובד במחיר זול משמעותית כנראה שלא ישים לכם מספיק חומר או ישים לכם חומר שאיננו מותר לשימוש לטרמיטים. 

אנחנו מתעסקים פה ברעלים, במלחמה מול הטבע, במלחמה מול חרקים אני ממש לא קוסמים אבל מאוד חשוב להביא בעל מקצוע שיודע היטב את הפיזיולוגיה ואת שיטות הפתרון המתאימות לטרמיטים. מדביר מומלץ ומקצועי שיעניק לכם תעודת אחריות מלאה ללא תוספת תשלום על הגעה חוזרת ויציג בפניכם את רישיון ההדברה שלו בגאווה! 

ליאור, איזה שיטה לבחור להדבה לטרמיטים בבית?

היי חברים , כניראה שאתם עדיין מתלבטים איזה שיטה לבחור , אבל זה ממש לא בחירה שלכם .
זה ממש כמו שתלכו לרופא והוא יציע לכם כמה שיטות רפואיות ואתם תצטרכו להחליט מה מתאים לגוף שלכם , ממש לא ! 
לכל בית וכל דירה או משרד מפעל נגריה וכו' יש שיטה אחת שמתאימה . 
צריך להתאים את השיטה שמתאימה לאזור , לבית , לזמן ולמחיר . 
אני אשמח לייעץ לכם באהבה איזה שיטה מתאימה עבורכם ללא עלות ובאהבה גדולה! 

הדברת טרמיטים ללא קידוח ⭐⭐⭐⭐⭐

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה לטרמיטים ושירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

מדביר מוסמך מקצועי ומומלץ עם רישיון הדברה