הדברה לעשבים

הדברה לעשבים

הדברה לעשביה קיימת או לצורך מניעה הם פעולות הדברה שאנו מבצעים כבר עשרות שנים, הדברה לעשביה מטרתה לשמור על השטח נקי מעשבים שוטים, לשמור על אסתטיקה וניקיון וכדי למנוע מקומות מסתור לחרקים ומכרסמים וכמובן למנוע מהעשבים צריכת מים שמיועדת לצמחים אחרים.

הזמנת הדברה לעשביה בשלבים מוקדמים של הצמיחה תמנע ממכם הזמנת גנן לקצור את העשבים, כעת במאמר הבא נציג בדיוק איך מבצעים הדברה לעשבים, מה החומר הטוב ביותר לייבוש עשבים ומתי מומלץ לבצע ריסוס עשבייה, המשיכו איתנו »

הדברה לעשבים

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

תוכן עניינים:
הדברה ומניעה עשבים

הדברת עשבים

אצלינו באילנית הדברות מבצעים הדברה לעשבים בכל רחבי הארץ באמצעות מכשור מקצועי וחדשני שנותן מענה לכל צורך ולכל גודל של אזור . כל פעולות ההדברה מבוצעות עם מדביר מקצועי ומוסמך בעל היתר הדברה וניסיון של למעלה מ30 שנה בהדברה של עשבים . 
אנחנו פועלים בענף כבר משנת 1992 ונותנים מענה ללקוחות פרטיים ועסקיים למוסדות גדולים , עיריות , מפעלים , מועצות וחקלאים . 
תרצו לקבל מאיתנו הצעת מחיר על ייבוש והדברה לעשבים ? 

החשיבות בהדברת עשבייה

להדברת עשביה יש חשיבות רבה במיוחד במקרים שיש צמחים נוספים באזור או לחילופין שימוש בשטח שגדל עליו. עשביה יכולה לגדול לגובה של עד 2 מטר ומעבר למפגע האסטטי שהם יוצרים הם מונעים שדה ראיה וכמובן מונעים מהשמש לחדור לצמחים נמוכים, יוצרים מקומות מסתור למכרסמי שדה וחרקים ומהווים חממה לצמחים טפילים ומזיקי גידול אחרים.

כמו כן כאשר יש צמחים או עצים נוספים באזור העשבייה שותה את המים שיש בקרקע ומונעת מהמים להגיע לצמחים החשובים באמת.  בנוסף לכך הסכנה הגדולה ביותר מעשבים שוטים באזור לא מסודר היא סכנת ההתלקחות והשירפה שיכולה לפרוץ בימים חמים עם העשבים השוטים שמתלקחים בקלות רבה.  

מתי מומלץ לבצע ריסוס לעשבים שוטים?

ריסוס עשביה הינה פעולה שמתחלקת לשני פעולות שונות: ריסוס עשביה קיימת או מניעה של צמיחת עשביה. את ההדברה לעשביה הקיימת מבצעים בדרך כלל כאשר העשבים מגיעים לגובה של חצי מטר ובטמפרטורה של 18 מעלות מינימום.

את ההדברה לעשבייה למניעה מבצעים בדרך כלל 3 פעמים, לפני הגשמים של החורף בחודשים אוקטובר נובמבר לעשבים שטרם יצאו בשטח עם חומר לטרום נביטה, ובנוסף לאחר הגשמים בעונת האביב בחודשים מרץ אפריל לעשבים שלא נפגעו מהטיפול הראשוני, ממתינים עוד 60 יום ומבצעים הדברה נוספת לעשבים האחרונים שנשארו.

הדברה לעשבים – מניעה

לצורך מניעה של העשבייה יש תחילה לדאוג באופן שוטף לאורך כל השנה שהאזור יהיה מטופל ומטופח, כמו כן כאשר אנחנו באילנית הדברות נגיע לטפל בשטח המיועד מומלץ שהשטח יהיה פנוי ואנו נבצע ריסוס לעשביה על גבי כל האדמה כדי לעקר אותה ולמנוע מהעשבים לצוץ לאחר כמה שבועות. בדרך כלל את הריסוס למניעה אנו מבצעים למוסדות ציבוריים, מועצות מפעלים כבישים ראשיים פארקים ועוד כדי לשמור על אסטטיות, ראיה נקיה, צמצום מקורות מסתור למזיקים וניקיון סביבתי.

את ההדברה למניעת עשביה בדרך כלל מבצעים בחודשים אוקטובר נובמבר לפני החורף ולפני הגשמים, במידה והגשם מגיע מוקדם מהרגיל אפשר להמתין ליום בהיר ויבש ולבצע את ההדברה בהפוגה של 3-4 ימים מהגשמים.

כשמשתמשים בחומרים מונעי הצצה (לפני שהעשבים הציצו מהאדמה) חייב לרסס את האדמה כמה ימים לפני הגשה, החומרים מופעלים על ידי הגשם צריך כ 25 מ"מ של גשם כדי לטפל בעשביה כמו שצריך, לכל חומר יש פרק זמן התפרקות שונה ולכן חשוב להתייעץ עם מדביר מוסמך ומקצועי על איזה חומר מתאים לשטח שלם לפי טווחי הזמן.

מרסס מוטורי להדברת עשבים

ריסוס נגד עשביה קיימת

העשבים שצצים כעת בחורף כי לא טיפלתם בעשביה לפני שיצאו הם עשבים שפוגעים לכם בחצר בשדה או בשטח, העשבים צורכים מים שאמורים להגיע לצמחים אחרים וגדלים לגובה ופוגעים גם באסטטיקה הסביבתית. לצורך טיפול יעיל בעשביה אנחנו ממליצים לצור קשר תחילה עם גנן מקצועי שיגיע לקצר את גובה העשבים כדי לייעל את העבודה ולאחר מכן לתאם איתנו שנגיע לבצע ריסוס על גבי כל העשבים שיגיעו לייבוש.

חשוב מאוד לקצץ את העשביה לגובה מינימלי של 10 ס"מ ולהשאיר מעט עלים על הגבעולים כדי שהצמח (כלורופיל) ימשיך לקלט את חומרי ההדברה דרך צינורות ההובלה עד לשורשים. יש מגגון רחב של צמחים שוטים ולכן חשוב להשתמש בחומרים ייעודיים לעשביה שלכם.

הדברה לעשבייה בשלבים מתקדמים

אם הגעתם לשטח שהרבה זמן לא טיפלו בו או לפחות עונה שלמה סביר להניח שתמצאו עשבים בגובה של מטר ואפילו 2 מטר. במקרים כאלו חייבים לעדור את כל השטח ולהוציא את כל השורשים העבים של העשבים הגבוהים, להפוך את האדמה ולקצור עם חרמש את כל השטח.

מומלץ לבצע הדברה לאחר מכן בחומרים סיסטמתיים אשר פוגעים לטווח ארוך יותר אך חשוב להבין שאסור לשתול או לזרוע למשך שבועיים מרגע ההדברה.

שתילה וזריעה לאחר הדברת עשבים

מומלץ להמתין מיום הריסוס כ 14 יום עד לזריעה מחדש בקרקע שטופלה, יש חומרים שמשך ההתפרקות שלהם בקרקע לוקחת שבועיים ולכן כדי להימנע מחשיפה של תכשירי הדברה על הצמחים החדשים להמתין כ 14 יום וכמובן לא להשקות את הקרקע.

קוטל עשבים מומלץ

יש בשוק הרחב מגוון של תכשירים שאתם יכולים לקנות ולרסס, חשוב מאוד להבין שמדובר פה ברעל, שימוש לא נכון או מינון לא נכון יכול לגרום למוות שלך או של בני ביתך או אפילו בעל חיים. הדברה לעשביה בדרך כלל מתבצעת עם חומרים חזקים יותר מהדברת מזיקים רגילה והיו המון מקרי הרעלה של אנשים שריססו את הבית עם תכשיר חקלאי ופשוט הרגו ילדים, שלחו לבית חולים את השכנים או הרגו חתולי רחוב.

כמו כן שימוש לא נכון בקוטלי עשבים יכול לפגוע לעצמכם בגינה, בבריאות ובאדמה. יש המון תכשירים להדברה לעשבים, יש חומרים שארתיים, בררנים, תכשירים שמתאימים לערוגות תכשירים שמתאימים למטעים ועוד.

לדוגמה לטיפול בשדה שלא עבר טיפול מניעה מומלץ להשתמש בחומרים סיסטמתיים כמו גול או סימזין. יש תכשירים קוטלי מגע שפוגעים רק בחלקים העליוניים של הצמחים החלקים הירוקים כגון: רגלון, בסטה. 

יש תכשירים שמתאימים יותר למדשאות עם עשבים עם עלים צרים או עלים רחבים כמו טומהוק או דגנול, ראונאפ וכו' 

פנו אלינו לייעוץ מקצועי בחינם לשיטה הנכונה עבורכם להדברה של עשבים

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

הדברת עשבים לבד

אם יש לכם חצר קטנה או אם גדל לכם עשבים בחניה ואתם רוצים לייבש אותם אתם בהחלט יכולים לרכוש חומרים להדברת עשבים. 
אחד החומרים הפופולריים בשוק הוא חומר מסוג ראונדאפ שאתם מוהלים אותו במרסס במינון על פי תווית המוצר ומרססים ישירות על העשבייה . 
אפשר לרכוש חומרים ומרססים אלו בדרך כלל במשתלות , חנויות טמבור או חקלאות או דרך משווקים מורשים . 

איך מבצעים ריסוס לעשבים ?

אנחנו באילנית הדברות עם צוות מוכשר בעל הסמכה וניסיון משנת 1992 בהדברה לעשביה, אנו מבצעים הדברה באמצעות מרססים מוטורים על גבי רכב התפעול שלנו.

בדרך כלל את ההדברה מבצעים ב 3 הגעות, הראשונה לפני החורף לצמצום העשבים, לאחר מכן בתחילת הקיץ לעשבים שלא נפגעו מהטיפול הראשון. מומלץ מאוד לבצע את הריסוס לעשבים שהם מגיעים לגובה של עד 10 ס"מ כי הם רגישים יותר וצורכים יותר את חומרי ההדברה מכלורופיל.

ישנם חומרי הדברה לעשביה בררנים ולא בררנים שהם חומרים כללים, יש חומרים שמתאימים לעשבים עם עלים צרים ויש כאלה שמתאימים לעלים רחבים ולכן חשוב להזמין חברת הדברה מקצועית שתבצע את ההדברה עם חומרים שחודרים לצמח ונעים בצינורות ההובלה (סיסטמיים).

לחצרות ושטחים קטנים אנו מבצעים באמצעות מיגון מקסימלי של המדביר עם מסכה, כפפות ומשקפי מגן ובאמצעות מרסס גב 20L אנו מבצעים ריסוס לכל השטח. למוסדות ולקוחות ציבוריים אנו מגיעים עם מרסס על טרקטור המשא שלנו עם 400L.

הדברה לעשבים

מחיר הדברה לעשבים

המחיר להדברת עשביה נקבע כמובן על פי מ"ר מיועד לטיפול, כמו כן יש חשיבות רבה לאופי המקום המיועד לטיפול וכמו כן גם העונה שמטפלים בה בשנה. ככל שהאזור המיועד יותר גדול כך המחיר למ"ר יותר וכמובן כאשר סוגרים איתנו אחזקה לאורך כל השטח לאזור מסוים עם 3 הגעות לקטילה מיטבית של העשבים בשטח המחיר משתנה. 

ובהתאם לכך מאוד קשה לתת טווחי מחירים להדברת עשבים אך פנו אלינו במספר 054-8849445 להצעת מחיר מקצועית ומדויקת עבורכם. אנו פועלים משנת 1992 עם מאות לקוחות מוסדיים, פרטיים, ציבורים שעובדים איתנו באופן קבוע בכל שנה להדברה לעשבים בפריסה ארצית מהיום להיום. 

הדברה לעשבים ⭐⭐⭐⭐⭐

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה למזיקי גינה וגידולים ומעניק 
שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

רישיון הדברה