להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :

עקיצות פרעושים

קמתם בבוקר וגיליתם המון סימני עקיצות ? חושבים שאולי זה עקיצות של פרעושים ?

הפרעושים הינם חרקים זעירים בגודל ממוצע של 3 מ"מ ממש כמו ראש של גפרור , צבעם נע בין חום לשחור ולרוב הם יגיעו אליכם אם יש לכם כלב או חתול בבית או לחילופין אם עברתם במקום נגוע וכמה פרעושים לקחו איתכם " טרמפ"  .

מאוד קשה לאבחן עקיצות פרעושים ללא ידע מקדים , חשוב לשאול את השאלות הנכונות כי לפעמים מאוד קשה לפספס אם יש לכם פרעוש אחד בודד בדירה שעוקץ אתכם .

ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך עונה על כל השאלות שקשורות לעקיצות פרעושים במאמר הבא :

הקדמה על עקיצות הפרעושים

לפני שניגש לאבחנת העקיצות פרעושים אנו רוצים תחילה להסביר מעט מדוע הפרעושים עוקצים אותנו , הפרעושים אוהבים להיות בסביבה לחה בעלת טמפרטורה נוחה ולרוב הם יהיו על בעלי חיים עם דם חם ומבנה של בית גידול עם לחות כמו חולדות , כלבים , חתולים וכמובן בני האדם .

הפרעושים לדוגמא לא אוהבים להיות על בעלי חיים כמו ציפורים מהסיבה שבקן של ציפורים אין מספיק לחות .
הפרעושים ניזונים מדם של בני האדם ובעלי החיים ומטילים ביצים באמצעות החלבונים שהם צורכים מהדם , נקבת הפרעוש מטילה כ 20 ביצים בממוצע בכל הטלה ולכן חשוב מאוד שהם יהיו תמיד במקום סמוך לדם .

איך הפרעושים מגיעים אליכם לדירה ?

פרעושים יכולים להגיע אליכם בדרך כלל משני סיבות עיקריות :

  • יש לכם כלב או חתול שהסתובב בגינה והיה באזור שהיו בו פרעושים שהספיקו לקפץ עליו ולהתחיל לבנות מושבה וכך הפרעושים נכנסו אליכם הביתה באמצעות הבעל חיים .
  • אתם טיילתם במקום נגוע גם אם רק עברתם לשניה הפרעושים זינקו עליכם ולמעשה הכנסתם אותם הביתה שלכם .
  • המלטה של חתול – חתולה שהייתה נגועה בפרעושים המליטה והפרעושים ירדו מהאמא חתולה לשילייה שעוטפת את הגורים ולאחר שהאמא והגורים עוזבים השילייה נשארת יחד עם הפרעושים שרק מחפשים דם חם חדש שיעבור באזור .

עקיצות פרעושים

פרעושים בבית מה עושים ?

הפרעושים בעלי כושר קפיצה מאוד טוב , הפרעוש יכול לקפוץ לגובה של מטר וחצי מהקרקע ובנוסף לכושר קפיצה הם בעלי כושר אחיזה מאוד טוב במשטחים שכמעט חלקים , כך שגם אם תעטפו את כל הרגליים שלכם בניילון נצמד הם עדיין יצליחו לקפץ עליכם.

בדרך כלל שהפרעושים נכנסים לתוך הבית הפעולה הראשונה שיש לעשות היא כביסה מעל 60 מעלות לכל המצעים וכמובן שאיבה יסודית של הספות מיטות ושטיחים .

איך נראות עקיצות פרעושים ?

הפרעושים לרוב יעקצו אתכם בפלג גוף התחתונות , הפרעושים מזנקים עד לאזור המותניים ולכן תמיד זה יהיה בגפיים התחתונות , אם קמתם בבוקר וגיליתם עקיצות בפלג גוף העליון יכול להיות שהיה לכם פרעוש במיטה ובגלל שהייתם בשכיבה הם עקצו אתכם בפלג גוף העליון .

בדרך העקיצות יהיו קטנות ובעלות אדמומיות מסביב ובמקבצים של 2-3 עקיצות יחד .

איך נראות עקיצות פרעושים ?

איך אפשר לזהות ולהיות בטוחים שזה עקיצות של פרעושים ?

מאוד קשה לזהות את החרק רק על פי עקיצות מהסיבה שכל בן אדם מגיב אחרת לפרעושים ולחרקים אחרים , היו לי לקוחות שהראו לי עקיצות של יתושים שהיו גדולות כמו עקיצות של פשפש מיטה , לחילופין אני אתן לכם דוגמא עליי שאני בתור מדביר שכל יום קופצים עליו הפרעושים ועוקצים אותי אני בכלל כבר לא שם לב וזה לא משאיר עלי סימנים .

כדי לוודא שאכן יש לכם פרעושים חשוב לעבור על השאלות הבאות :

שאלות ותשובות על פרעושים :

האם יש לכם כלב או חתול ?
שאלה שנועדה לבחון האם יש דרך הגעה של פרעושים אליכם לדירה .

נעקצתם ביום או בלילה ?
פרעושים עוקצים לאורך כל היום אך לרוב הם פעילי יום ולא רק פעילי לילה כמו פשפש מיטה .

האם נעקצתם בפלג גוף עליון או תחתון ?
פרעושים לרוב יעקצו אתכם בפלג גוף התחתון ובעיקר בקרסוליים .

האם זה נמשך כמה ימים או רק יום אחד ?
אם זה נמשך כמה ימים זה אכן מצריך בדיקה מקצועית וניטור של מדביר מוסמך , אם זה נשמך רק יום אחד אנחנו ממליצים לבצע ניקיון ולהמתין לעוד סימנים נוספים .

האם ראיתם חרק קטן קופץ על הרגליים ?
אין שום חרק אחר שמקפץ , שהוא שחור וקטן ועוקץ אתכם בפלג גוף התחתון .. אם ראיתם כזה סימן שזה פרעוש !

איך אפשר להימנע מפרעושים בבית ?

הקפידו לבצע ניקיון יסודי לבית , אם יש לכם בעלי חיים טפלו בהם אצל וטרינר על ידי מתן כדור או אמפולות , הימנעו מטיולים בסביבה של חתולי רחוב במיוחד שאתם מוציאים את הכלב או החתול שלכם ולסיום אל תתנו לבעל חיים שלכם לרבוץ במיטות או מזרונים של בעלי חיים אחרים.

עקיצות פרעושים טיפול

הטיפול הטוב ביותר לבני אדם לעקיצות פרעושים זה ללכת לרופא משפחה או רופא עור שמכיר היטב את ההיסטוריה הרפואית שלכם וימליץ לכם האם למרוח משחה או אפילו לקחת כדורים .

יש המון בני אדם שרגישים ויכולים לפתח אלרגיות לעקיצות פרעושים ולכן אנחנו לא רוצים להמליץ לכם על תכשירים שלא בטוח יהיו טובים לכם.

אני אישית כשאני חוזר מיום עבודה של פרעושים ומגלה סימנים על הרגליים ומותניים מורח משחה בשם " פנסטיל ג'ל " וזה מאוד מרגיע ומשפר את האזור .

איך אפשר לדעת אם יש פרעושים בבית ?

השיטה הטובה ביותר לבחון האם יש פרעושים בבית זה בשעות הבוקר המוקדמות שהפרעושים צמאים לדם חם שיעבור ויחמם אותם ויתן להם בוסט של חלבון , לבשו גרביים גבוהות לבנות עד הברך והתחילו לטייל באיטיות באזור החשוד .

תהיו בטוחים שאם יש לכם פרעושים בבית מיד יקפצו עליכם כמה פרעושים , אם לא ראיתם כלום נסו לבצע שוב בשעות אחרות , אם לא ראיתם כמה פעמים סביר להניח שאין לכם כלום בבית .

איך מכינים את הדירה להדברה של פרעושים

בהדברה של פרעושים אנחנו מרססים את כל שטח הרצפה בבית ( פי 3 חומר מהדברה רגילה ) .
ולכן חשוב מאוד לפנות כמה שיותר חפצים מהרצפה , להרים את השטיחים , רהיטים שהם על רגליים כמו שולחנות אין צורך להזיז אך בהחלט אם יש לכם ארגזים , צעצועים מיטות של בעלי חיים וכדומה חשוב להרים שנוכל לרסס כמה שיותר שטח רצפה .

הדברה לפרעושים מקצועית עם מדביר מוסמך

לאחר שנבחון ונוודא היטב שאכן יש לכם פרעושים המדביר שלנו יציג בפניכם רישיון הדברה בתוקף ויתחיל לערבב חומרים , מאוד חשוב שבהדברה של פרעושים המדביר יבצע ריסוס עם חומר שמכיל IGR שמיועד לקטילת הביצים של הפרעושים ולא רק את הבוגרים .

אלינו באילנית חברת הדברות אנחנו עובדים עם חומרים מיקרוקפסולריים כמובן שכולם מכילים IGR ולכן אין לנו בעיה לתת אחריות מלאה עד שהבעיה נגמרת !

ההדברה מתבצעת על כל שטח הרצפה ולא רק במעטפת כמו הדברה של ג'וקים מהסיבה שהפרעושים יכולים להיות בכל מקום ולכן חייב לרסס את כל שטח הרצפה .

לאחר מכן יש לצאת מהדירה בין שעתיים ל-6 שעות בהתאם למצב ועל פי הנחיית המדביר .

מחיר הדברה לפרעושים ( כולל ג'וקים) :

המחיר להדברה משתנה בהתאם לגודל האזור , מספר ההגעות ונגיעות .

  1. המחיר לדירת 2 חדרים – 350 ₪ עם אחריות מלאה !
  2. המחיר לדירת 3 חדרים – 380 ₪ עם אחריות מלאה !
  3. המחיר לדירת 4 חדרים – 400 ₪ עם אחריות מלאה !
  4. המחיר לדירת 5 חדרים – 450 ₪ עם אחריות מלאה !
  5. המחיר להדברת פרעושים במקלט – בין 350-500₪
  6. בתים פרטיים – מתומחר לפי גודל הבית והאזור המיועד לטיפול
✔️ הדברת פשפשים החל מ 500 ₪
  ✔️ חומרים ירוקים מאושרים המשרד להגנת הסביבה ללא ריח וסימנים
אחריות מלאה בכתב על כל הדברה
לא פתרנו את הבעיה חוזרים ללא עלות !
✔️זמינות 24 שעות ביממה 
צוות מוסמך ומקצועי עם נסיון של 30 שנה ! 
שירות בפריסה ארצית רחבה
לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו : 
 

מידע נוסף על פשפשים

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat