להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :

הדברת פרעושים

פרעושים

הדברת פרעושים , מי הם הפרעושים ? איך מזהים עקיצות פרעושים ? מאיפה הגיעו הפרעושים ? מה המחיר להדברת פרעושים ? כל המידע על הדברת פרעושים המשיכו לקרוא >>> 

פרעושים

חרקים זעירים, מוצצים דם , גורמים למטרדי עקיצות, עלולים להעביר מחלות לאדם ולבע"ח, מעבר הפרעושים בין פונדקאים כדי לעקוץ ולמצוץ דם הוא שמאפשר העברת מחלות, נוכחותם קשורה בנוכחות בע"ח המשמשים להם כפונדקאים, בעיקר הם נמצאים על כלבים, חתולים וחולדות. רק הבוגרים מוצצי דם, גם הזכר וגם הנקבה, הזחלים לא אוהבים אור ומעדיפים חושך. הביצים מוטלות על פונדקאי בדרך כלל, נופלות לקרקע ומתפתחות על הקרקע. 

בהעדר פונדקאי, או בחוסר תנאי מחיה נאותים (קור ויובש), מסוגל הבוגר להישאר בתוך פקעת הגולם עד שנה.

אז כפי שציינו, פרעושים מגיעים בדרך כלל לחיות המחמד בבית לכלבים וגם לחתולים. כל בעלי החיות הביתיות עושים כל שניתן כדי לא להגיע למצב שבו הפרעושים מתקרבים לחיות הללו.

כדי להיפטר מתופעה מטרידה זו אשר פוגעת מאד בבעלי החיים כיוון שהיא מוצצת את דמם ומגיעה גם לבני האדם, יש לבצע הדברה ירוקה לפרעושים רוחבית שמתבצעת בכמה שלבים, תחילה אצל בעלי החיים ולאחר מכן ריסוס של כל המרחב והחללים.

הדברת פרעושים
הדברת פרעושים

תוכן עניינים:
מידע על פרעושים והדברה לפרעושים

הדברת פרעושים⭐⭐⭐⭐⭐

גלגול החיים של הפרעושים

תרשים זה מציג את מחזור החיים של הפרעושים , מחזור החיים תלוי מאוד בתנאי החוץ ובמיוחד בטמפרטורה . 
בוגר הפרעוש מוצץ דם מבעל חיים או מבני האדם ואוגר בגופו חלבונים מהדם , לאחר מכן הפרעוש מטיל את הביצים על הפונדקאי , על שטיחים דשא וכו' 
לאחר 10-14 ימים הביצים בוקעות ויוצאים הזחלים . 
הזחלים של הפרעושים לבנים וקטנים בגודל של 0.2 מ"מ . 
הזחלים ניזונים מההפרשות של הפרעושים הבוגרים וחומרים אורגנים נוספים ומתגלמים לאחר חודש ימים . 
תקופת הגולם תלויה מאוד בטמפרטורה והלחות ואורכת בממוצע כשבועיים שלבסוף פורח פרעוש בוגר שמקפץ לגובה . 

מחזור החיים של הפרעושים

מחשבון עלות ההדברה שלנו
מלאו את הפרטים ותדעו את המחיר לפני שהמדביר מגיע !
5% הנחה למגיעים מהאתר !

פרעושים על בעלי חיים

הפרעושים נצמדים לבעלי החיים תוך כדי הטיול שלהם בפארק או ברחבי העיר. כדי למנוע זאת במקרים רבים בעלי הכלבים נעזרים בתכשירים וטרינריים לצורך הדברת פרעושים כמו כדורים או אמפולות שמטרתם היא להרוג ולדחות את הפרעושים מגוף בעל החיים שלנו או שימוש באביזרים שונים  חגורות מיוחדות אשר מרחיקות את המזיקים הללו. אך לא לכולם יש את האביזרים הללו וגם כשיש, לא תמיד ההצלחה היא של מאה אחוז. 

כאשר משתמשים בכדור או באמפולות ואפילו בקולר נגד פרעושים זה לכאורה כמו להדביר את הכלב , לאחר הטיפול סביר להניח שכל הפרעושים שהיו על הכלב מיד יקפצו ויתחילו להתפזר בבית . 

פרעושים על בעלי חיים
פרעושים על בעלי חיים

סימנים למוקדי פעילות פרעושים :

דבר ראשון , עקיצות פרעושים הן בדרך כלל בפלג גוף תחתון (מותניים ומטה). העקיצות מכאיבות מעט ומרגישים מיד עם העקיצה, מתפתחת אדמומיות קטנה מסביב לעקיצה. בדרך כלל העקיצות יהיו במקבצים של 2-5 עקיצות יחדיו או בשורה ישרה.

כיצד נדע שאכן יש לנו פרעושים ולא מזיק אחר

הבדיקה הטובה ביותר להמצאות פרעושים היא ללבוש גרביים לבנות גבוהות עד גובה הברכיים, בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב.
להתהלך באיטיות בכל האיזור ולנסות להבחין אם הגרב מתמלאת בנקודות שחורות ( פרעושים ).

הדברת פרעושים בצורה עצמאית, יכולה להימשך זמן רב עד לפתרון ובנוסף ישנה סבירות גבוה שהפרעושים יפתחו עמידות לחומרי ההדברה אם ניסיתם להילחם בהם לבד ! 

 בנגיעות פרעושים רק מדביר מוסמך עם חומרי הדברה ייעודיים לפרעושים יוכל לפתור את הבעיה.

שלבי הדברת פרעושים באופן עצמאי

בשלב הראשון של הדברת הפרעושים, מנקים היטב את חיית המחמד על ידי רחצה וחפיפה של הפרווה שלה. בתום שלב זה מבצעים ניקיון יסודי של הבית. שואבים באמצעות שואב אבק בעל יכולת יניקה גבוהה את כל חללי הבית הן לרוחבם והן לאורכם כד לשאוב את כל הפרעושים שקיימים על הרצפה ועל פריטי הריהוט השונים. 

כאשר משתמשים באחד משואבי האבק החדשים, אופן הביצוע הוא מצוין ולכן מצליחים לשאוב את כל הפרעושים או חלק נכבד ביותר מתוכם. (שימו לב שאת מיכל האחסון מנקים רחוק מהבית !)

מעבר לכך יש להיות ערניים, לשים לב אם רואים בבית נקודות שחורות נוספות ובמידת הצורך לבציע שוב יניקה וגם טיפול נוסף של רחצה וחפיפה לחיית המחמד.

עקיצות של פרעושים
עקיצות של פרעושים

הדברת פרעושים טבעית -

כשרוצים להילחם בטבע חשוב לדעת מול מי אנחנו מתמודדים וכאשר מדובר בפרעושים הם זכו בקוטיקולה ( שכבת העור ) מאוד חזקה ויכולה לשרוד מגוון רחב של תכשירי הדברה , הביצים שלהם עטופים בכיטין שמגן עליהם ולכן כשרוצים לבצע הדברה טבעית זה לפעמים רק יכול להפוך אותם לחזקים יותר 
אחת הפעולות הידועות בארה"ב היא פיזור חומצה בורית על כל הרצפה ולטאטא כדי שיכנס לכל החריצים במרצפות ולהמתין 3-4 ימים עד שכולם ימותו תוך שאיבה של כל הספות ומיטות הבית . 

מאיפה מגיעים פרעושים ?

הפרעושים מאוד אוהבים אזורים חמימים , הם לרוב יתחילו את הפעילות שלהם לקראת חודש אפריל כשהמזג אויר מעט מתחמם . לרוב מגיעים לביתנו על ידי 2 אופציות , על ידי בעל החיים שלנו שמטייל בגינה ופרעושים קפצו עליו או שנדבק מכלב אחר או כאשר יש המלטה של חתולים הפרעושים נמשכים לשילייה שעוטפת את הגורים .
לפעמים החתולי רחוב מוצאים מקום מאוד חמים במקלט של הבניין או מאחורי איזה רהיט במחסן וממליטים שם גורים .. והופ לאחר כמה ימים כל המחסן מלא בפרעושים ולאחר צעד אחד במחסן אנו מדביקים את כל הבית.
פעולה מאוד נפוצה שלאחר זמן מה יוצאים לחצר וכל הרגליים מתמלאות בחרקים קטנים ומעצבנים שעוקצים בערמומיות . כאשר חתולה החליטה שהיא רוצה להמליט אצלכם בחצר במחסן או לידו במקום שקט ונעים ויש עליה פרעושים לאחר שהיא ממליטה הפרעושים קופצים ונידבקים לשילייה שעוטפת את הגורים ולאחר שהאמא חתולה עוזבת עם גוריה הפרעושים נותרים שם וחוגגים לכם על הגינה . 

אז איך להרוג פרעושים בבית ?

כשמדובר על חרקים שעוקצים ומוצצים לכם את הדם אי אפשר להתפשר וחייב להזמין מדביר מקצועי שיבצע הדברה ירוקה נגד פרעושים בכל הבית והחצר , ינחה אתכם בדיוק איך להתנהל ויעניק לכם תעודת אחריות מלאה עד הפרעוש האחרון ללא תוספת תשלום !
מאוד חשוב בהדברה פרעושים אחריות על העבודה כי בנגיעות קשה יש צורך בהגעה פעמיים שלושה עד שכל הפרעושים מתים  .

ריסוס נגד פרעושים

בשלב הבא כדאי להזמין את אחד מהמדבירים המקצועיים שלנו שיבצעו ריסוס לבית רוחבי לצורך הדברת פרעושים מסודרת בכל חלל הבית. את הריסוס מבצעים בשיטת "שטיפה" – מרטיבים את כל שטח הדירה ובכל המקומות הללו הפרעושים נוהגים להתחבא וכאשר מבצעים ריסוס עוברים על כל הנקודות האפשרויות כיצד למגר את תופעת הפרעושים, הביצים והזחלים שלהם שלרוב יהיו בחריצים בין המרצפות . 

כאשר מדובר בבית עם חצר, מבצעים ריסוס יסודי בכל החצר והגינה, כולל במחסנים כדי שההדברה תהיה ממוקדת ותפתור את הבעיה לחלוטין. כל פרעוש שנותר עלול להוביל לאחר מכן לתולדה של ביצים וזחלים ולכן כל הריסוס מתבצע באופן מקצועי ובתשומת לב רבה. 

בנוסף לכך המדביר מפזר חומר IGR שהוא ייעודי נגד הדגרות של ביצים וכך מונעים את התפתחותו של דור ההמשך, שעלול להתפשט שוב בכל סביבת המגורים. 

במהלך הדברת פרעושים בחצר, מרטיבים את הקרקע ומגרפים והופכים את האדמה כדי שאם קיימים פרעושים נוספים מתחת לאדמה, הם ייצאו בתהליך זה וייכחדו גם הם. 

גם על משטחים מרוצפים מרססים באמצעות פורמלציות מיקרופסולריות להשלמת המבצע המאסיבי שלא יאפשר הגעה של הפרעושים לשטח הבית.

הדברה בראשון לציון והסביבה
ריסוס נגד פרעושים
הדברת פרעושים
הדברה לפרעושים

חומר נגד פרעושים

לפרעושים ישנם כמה דרגות התפתחות עד בהיגעתם לבוגרים , נקבת הפרעוש מטילה כ300 ביצים במהלך חייה וכ10 ביצים בהטלה בודדת , כל ביצים עתידה להיות פרעוש בוגר וקופצני שישמח לקפוץ לכם על הרגליים . 
כאשר אתם מחפשים חומר הדברה נגד פרעושים חשוב שתבינו שהביצים של הפרעושים אינם דביקות כלומר אם פרעוש הטיל את הביצים על השטיח לאחר ניעור השטיח כל הביצים מתפזרים בבית ומאוד קשה לתת מענה לבד לבעיית פרעושים בבית . 
חומר הדברה לפרעושים יהיה חייב להכיל בתוכו חומר מסוג IGR שהוא מווסת את הגדילה של הביצים ומונע מהם להתפתח כגון חומר מסוג סנאטור שידוע בקטילת פרעושים בצורה מהירה וטובה . 
מעבר לכך שהחומרים נגד פרעושים מאוד חזקים ומסוכנים אנו לא ממליצים לבצע הדברה לבד לפרעושים בבית סגור בכלל ! 

נקבת הפרעוש
נקבת הפרעוש

פרעושים בכלבים וחתולים - טיפול

כאשר הולכי הארבע אצלכם בבית נדבקו בפרעושים זה סיכוי מאוד גבוה שכל הדירה שלכם תתמלא , בשנים האחרונות היה שימוש מאוד חרב באמפולות שמכילות פיפרוניל והם כבר פחות אפקטיביות וחזקות והפרעושים פיתחו תנגודת נגדם . 
היום השימוש בכדורי ברווקטו מאוד יעיל ויכול בהחלט להציל את בעלי החיים שלכם מהגירודים הנוראים האלה … 
כמו כן שפעולת הדברה עם מדדביר מוסמך הכרחית אם הפרעושים התחילו להתפזר בבית ואתם מתחילים להעקץ . 

כאשר מבצעים ריסוס לפרעושים בבית יש צורך לצאת מהדירה ולהוציא גם את בעלי החיים בין 8-24 שעות ולשטוף לפני שמחזירים אותם .  

מה עושים עם עקיצות של פרעושים ? ​

לפעמים העקיצות של הפרעושים לא יהיו רק בפלג גוף התחתון אלה גם בפלג גוף העליון במקרים כאשר הפרעושים רובצים במיטות או ספות , יכולה להיות סיטואציה שהפרעושים קפצו עליכם והכנסתם אותם הביתה למיטה שלכם ועכשיו הפרעושים יכולים לעקוץ אתכם בכל מקום בגוף . 
יש למרוח קרם נגד עקיצות כמו פנסטיל ג'ל או בי פאנטן ולשאוב היטב את המיטה או הספה ולכבס את המצעים מעל 60 מעלות ! 

עקיצות של פרעושים
עקיצות של פרעושים

ריסוס נגד פרעושים בבית עם בעלי חיים

רבית המקרים שאנחנו מגיעים לבתים עם כלב או חתול שצריכים לבצע ריסוס נגד פרעושים והלקוחות לא יודעים איך להתנהל עם בעל החיים ומאוד חוששים לעשות הדברה , אז כעט מדביר מקצועי מסביר מה ההנחיות המדוייקות לריסוס נגד פרעושים בבית שיש בו בעלי חיים מכל סוג : 

הכנת הבית : מאוד חשוב שלפני הגעת המדביר לשאוב יסודית את הספות והמיטות , לכבס את המצעים מעל 60 מעלות , לאסוף את כל הצעצועים וכל המשחקים של הכלב וכמובן את כלי השתייה . 

ביצוע ההדברה : המדביר יעבוד עם חומר מאוד לשימוש עם תקן ממשרד להגנת הסביבה המלצה שלנו לעבוד עם סנאטור , ספירין , ברקת כי הם פחות אבקתיים בייבוש כמו מרבית החומרים . 

חזרה לשגרה : החזרה של בעל החיים תהיה לא לפני 8-12 שעות ולאחר שטיפת הרצפה יסודית כמובן כמה שיותר יותר טוב גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינה של טיב ההדברה וספיגת החומר במרצפות . 

הדברה למקלט נגד פרעושים

חתולים מאוד אוהבים לנוח במקלטים של בניינים , נקבות החתולים שבהריון מחפשות אחר מקום חמים ונוח ללא תנועת אדם או בעלי חיים במיוחד לצורך המלטת הגורים . 
הפרעושים נמשכים לשילייה העוטפת את הגורים ולאחר המלטלת החתולים הגורים . 
המון פעולות הדברה ביצענו במקלטים וזוהי פעולת הדברה מאוד נפוצה בקרב הדברת בניינים .
דיירי הבניין בדרך כלל לא נכנסים למקלט והבעיה מתגלה לאחר זמן מה כאשר הפרעושים פיתחו אוכלוסייה גדולה ולפעמים יש צורך בביצוע 2 פעולות הדברה בהפרש של כמה ימים אחת מהשניה לצורך קטילה לחלוטין של הפרעושים והביצים יחדיו . 
מחיר הדברת פרעושים למקלט הינו בין 300-500 ש"ח תלוי בגודל המקלט ( כולל לובי הבניין ואחריות מלאה עד פתרון הבעיה ! ) 
למידע נוסף : הדברת בינייני מגורים 

חושבים שיש משהו עוקץ בבית ? כך תזהו ..

לקוחות רבים שולחים לנו מדי שבוע מאות תמונות של עקיצות בטענה שיש להם בבית פרעושים כי יש להם כלב . 
אנחנו רוצים להסביר לכם את ההגיון הבריא שאומר שאין חרקים שהם " דני דין " שעוקצים ולא רואים אותם או גורמים רק לגירודים .. 
יש לגוף האדם המון סיבות לפתח אלרגיות והתנפחויות ואדמומיות שלפעמים נראה כמו עקיצות אך לפעמים גם יכול להיות תגובה אלרגית למשהו אחר .. 

פרעושים הם חרקים שמאוד קשה לפספס אם יש או אין אותם בבית , כאשר אדם או בע"ח עובר ליש מקום מנוחה של פרעושים מיד כל הפרעושים קופצים על הרגליים ומתחילים לעקוץ . 
כך שאם אתם חושדים אם יש או אין אז תבינו שחרקים כמו פרעושים חייב לראות בעיניים שקופצים לכם על הרגלים . 
כמו כן אין חרק אחר קטן שחור שקופץ בזריזות ועוקץ מלבד פרעוש . 

פרעושים

בתמונה : פרעושים (הנקודות השחורות)  שקפצו על הרגליים והתחילו לטפס ולהיכנס לגרביים . 

הדברת פרעושים מחירון כללי

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה לפרעושים ומספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445

הדברת פרעושים
חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat