להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :
צ

פשפש המיטה

מדביר מוסמך

תוכן עניינים:
פשפש מיטה

פשפש מיטה Cimex lectularius

פשפש המיטה [Bed bugs\  የአልጋ ቁንጫ \ постельные клопы] נקרא גם פרעוש המיטה הינו חרק זעיר שנפוץ בכל רחבי העולם ומגיע אליכם על ידי שינה במקום נגוע והעברתו יחד עם החפצים והבגדים אליכם הביתה . 
אם הגעתם לעמוד זה סימן שאתם לא נרדמים ונעקצים כל הלילה ולא יודעים מי הוא החרק .. 
פשפש המיטה הינו חרק מאוד בעייתי לאיתור מהסיבה שהוא לאחר מציצה של דם מיד מסתתר ויוצא כל יום יומיים להאכלה ומיד מסתתר שוב בחריצים שקעים בכפלים של הבגדים וכו' 
במאמר הבא נסביר היטב על פשפש המיטה ונדע להילחם באויב בצורה פרודוקטיבית ! 

פשפש מיטה Cimex lectularius

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

התפתחות פשפש המיטה ברחבי העולם

 

פשפש המיטה הינו חרק זעיר בעל צורה של גרעין של תפוח , התפתחות הפשפש מיטה בעולם היא בעיה בעלת היסטוריה ארוכה מאוד של למעלה מ-3500 שנה . החרקים הזעירים הללו שמוצצים דם לבני אדם ידועים בכושר הסתגלות ועמידות לתכשירים שונים דבר המקשה ביותר על מניעה ופתרון  .

 פשפשי המיטה בתקופת ימי הביניים כאשר החלה ציוויליזציה ותנועה של בני אדם ממקום למקום כך החלה הנדידה של פשפשי המיטה על ידי טרמפים שתפסו על בגדיהם וחפציהם של הנוסעים .
כך התפשטו הפשפשים בכך רחבי העולם והם נפוצים בכל היבשות ויכולים להימצא בכל מקום בין אם זה מלון יוקרתי או אכסניה זולה .

במאה ה20 כאשר החל השימוש בתכשירי הדברה שונים כמו DDT זרחנים וכו' חלה ירידה משמעותית בהתפשטות הפשפשים ברחבי העולם אך במהלך עשרות השנים לאחר מכן הניצחון הפך לכישלון כאשר פשפשי המיטה פיתחו עמידות לתכשירי ההדברה .

לאחרונה בשנת 2023 ממשלת צרפת יצאה בהודעה לכותרות על נגיעות גבוהה של פשפשים בפריז והנחיות לטיפול ומניעה , המון לקוחות שביקרו בצרפת באותה שנה פנו אלינו להדברה ומניעה של פשפש המיטה .

פיזיולוגיה פשפש מיטה

פשפש המיטה הינו חרק ללא כנפיים , גודלו כ5 מ"מ בממוצע כבוגר , הפשפש ניזון מדם של בני אדם , האנטומיה של הפשפש מותאם היטב לאורח חייו . לפשפש יש בחלקי הפה כמו שיניים מיוחדות בשם סטיילטים שיכולות לנקב ולמצוץ את הדם .
העקיצות של פשפש המיטה אינם כואבות בזמן העקיצה כמו אצל יתושים או פרעושים , אך העקיצות מאוד גדולות וגלויות לעין לאחר מספר דקות .

הפשפש ניזון מדם בלילה ומיד לאחר מציצת הדם הוא מסתתר רוב שעות היום ומעכל מאחורי חפצים וכפלים במזרון את הדם .

הדברת פשפש המיטה בירושלים

ביולוגיה פשפש מיטה

הפשפש בעל מטמורפוזה הדרגתית של  גלגול חסר [ ביצה > נימפה > בוגר ] , הנקבה מטילה 3-5 ביצים עגלגלות בחריצים וכפלים שקטים , לאחר 5 ימים בוקעת הביצה ומגיח נימפה שהיא דרגה צעירה של הפשפש , הנימפה מתנשלת ומורידה את שכבות הכיטין שלה 5 פעמים עד שמגיעה לבוגר בתהליך שאורך כשבועיים שלושה . אורך החיים של פשפש המיטה יכול להגיע עד 14 חודשים בתנאים אופטימליים .

פשפש המיטה הם חרקים בעלי כושר הסתגלות גבוהה ויכולת הישרדות ללא האכלה , זוהי אסטרטגיה מאוד חשובה עבורם ומאוד מקשה עלינו כמדבירים.

לדוגמא אתם יכולים לבקר בצרפת ולישון בחדר במלון נגוע , לאחר שתחזרו הביתה תנקו היטב את כל הבגדים והחפצים אך יכול להיות שישאר פשפש אחד בודד במזוודה .
לאחר שתשימו את המזוודה במחסן אם תוציאו אותה לאחר מספר חודשים הפשפש מיד יברח ויחפש דם חם ברחבי החדר .

כך אפשר להסביר את התופעה שלפעמים אנחנו מגיעים ללקוחות לניטור שטוענים שלא ביקרו בשום מקום לאחרונה ולא הכניסו שום חפץ חדש ופתאום יש להם פשפשים .  


ביצים של פשפש מיטה

הכר את האויב [פשפש]

בשנים האחרונות בוצעו חידושים רבים בענף ההדברה כנגד פשפש המיטה , חוקרים ומדבירים רבים מנסים לפתח תכשירים שונים ושיטות שונות הכוללות שינויים בגנטיקה , ובהתנהגות החרק , לדוגמא בשנים האחרונות ניכנס הקיטור לשיטות הטיפול .
פשפש המיטה הבוגר מת באזור ה45 מעלות , הביצים נהרסות ב52 מעלות והלאה ולכן טיפול באמצעות חום הוא מאוד יעיל אך מאוד אינטנסיבי ולא שארתי .
כאשר מטפלים בפשפשים יש מגוון שיטות ומגוון רחב של חומרים חלקם מותרים לשימוש הרחב וחלקם לשימוש מדבירים דרגה 2 בלבד .

גווני העור של פשפש המיטה

הדברה לפשפש מיטה

הטיפול לפשפש מיטה משתנה בהתאם מאוד בין החברות השונות , יש מדבירים שמבצעים קיטור והדברה , יש טיפולים באמצעות חום , טיפולים באמצעות שלילת חמצן וכו'

כדי להדביר את פשפש המיטה יש צורך לבצע כמה שלבים מוקדמים יותר לצורך שינוי תודעת האוייב עצירת ההתפשטות שלו , מיגור התופעה והתקפה אינטנסיבית .
אני לא ארחיב במאמר זה על הטיפולים באמצעות חום או שלילת חמצן מהסיבה שהם לא שארתיים וברוב המקרים לא פותרים את הבעיה בטיפול אחד , הם יקרים יותר וללא אחריות אך היתרון בהם שהם ללא כימיקלים .

אני אסביר לכם היטב על שיטת ההדברה הכי נפוצה של פשפש המיטה בעיניי כמדביר מוסמך לפשפשים כאשר ראיתי אלפי דירות בחיי יחד עם אבי וסבי שהם גם מדבירים .
הטיפול לפשפש מיטה מתחיל בהבנה של איפה התחילה הבעיה וטיפול בחפצים , לאחר מכן אני מסביר לכל לקוח בצורה מאוד מפורטת איך להכין את הדירה ואת החדרים .
אנחנו צריכים לרסס את כל החדר ולכן חשוב מאוד להכין את החדרים על פי פורמט שכתבנו [ תקבלו אותו מאיתנו לפני שנגיע להדברה ] .

כאשר אנחנו מגיעים ללקוח לאחר שהכין את הדירה אנחנו מבצעים קיטור לכל הספות והמיטות וכל החפצים שאי אפשר להכניס למכונת כביסה כדי לחסל את הביצים והבוגרים שמסתתרים במיטות ובמזרונים .
לאחר סיום פעולת הקיטור אנחנו מבצעים הדברה באמצעות חומרים ירוקים באישור המשרד להגנת הסביבה מקבוצת הפירתרואידים שהם חומרים שמופקים מצמח החרצית בעלי רעילות נמוכה לאדם ללא ריח וסימנים .
אתם תוכלו לחזור לחדר לאחר כמה שעות בודדות ולישון כבר באותו הלילה בחדר .

כמה עולה הדברה לפשפש מיטה

הדברה לפשפש מיטה נעה בין 1000-3000₪ תלוי במספר החדרים , וכמות המיטות והספות במקרים מיוחדים גם רמת הנגיעות בדירה משפיעה .
העבודה שונה מאוד מהדברה של ג'וקים ונמלים , החומרים שונים , זה לוקח יותר זמן , יותר קשה לפתרון וטווח האחריות הטיפול מאוד אינטנסיבי וקשה גם למדביר וגם ללקוח ומאוד חשוב להזמין בעל מקצוע איכותי ומקצועי שמכיר היטב את נקודות התורפה של הפשפש וידע לחסל אותם בטיפול אחד .

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים
מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
כלכלן ויועץ תברואי ללקוחות פרטיים ומוסדיים
להדברה ומניעה תוך מתן דגש על הוזלה ופתרונות מהירים . 
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445

פשפש המיטה ⭐⭐⭐⭐⭐

הדברת פשפשים

מידע נוסף על פשפש מיטה

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat