הדברת פשפש הכותנה (פנדור הכותנה)

מה זה פשפש הכותנה? וכמה עולה להדביר פשפש כותנה?

ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך 2650

יצאתם לגינה וגיליתם מאות או אלפי חרקים קטנים ושחורים שיושבים על גבי הענפים והעצים? הכירו את פנדור הכותנה או בשמו השני פשפש הכותנה [Oxycarenus hyalinipennis].

פשפש הכותנה הינו חרק שהחל להתפשט בישראל בשנים האחרונות וכעט מדביר מקצועי מסביר מי הוא פנדור הכותנה, מה הנזקים שהוא יוצר ואיך אפשר לטפל בו ביעילות.

פשפש הכותנה - תעודת זהות וביולוגיה

פשפש הכותנה הינו חרק זעיר בגודל של כ 3-4.5 מ"מ בעל כנפי תעופה וצבעו שחור אפור, פשפש הכותנה יופיע בדרך כלל בחודשים מאי – אוגוסט ולאחר מכן כשהטמפרטורות ירדו הם יעזבו כלא היו.

פשפש הכותנה מאוד אוהב לאכול את עצי הכותנה, במיה, תות, עצי פרי הדר, תפוחים ועוד.

נקבת פשפש הכותנה גדולה מעט מהזכר ומטילה בממוצע כ 15ביצים שבוקעים לאחר כשבועים בתנאים אופטימילים, הם בעלי גלגול חסר ועם 5 דרגות התנשלות.

הדברת פשפש הכותנה

הנזקים של פשפש הכותנה (פנדור הכותנה)

פעמים רבות אתם יכולים לצאת לחצר ולראות מאות של פשפשי כותנה יושבים על גבי העצים ופשוט אוכלים לכם את כל התבואה או העלים, הם גורמים לחיסול מלא של עצים שלמים שלא נדבר על שדות שלמים של כותנה בצפון הארץ שנאכלו ונסענו לטפל בהם.

הנזק לאדם לא מאוד משמעותי והם לא מעבירים מחלות או עוקצים אך אף אחד לא היה רוצה לשבת בגינה עם עצים מלאים בחרקים או שהם יאכלו להם את כל הפירות תאנים שעל העץ.

טיפול לעצים נגד פשפש הכותנה

אם יש לכם נגיעות קלה בעצים ואתם רוצים לנסות לפתור את הבעיה לבד בלי מדביר אתם תוכלו לנסות לגזום את העצים ואת כל הענפים (אם אין לכם בעיה לגזום את הענפים כולם במקום להזמין מדביר) אם תמנעו מהם את מקור המזון שלהם סביר להניח שהם יחפשו את השנים עץ אחר לאכול.

הדברה לפשפש הכותנה

הדברה לפשפש הכותנה חייבת להתבצע עם מדביר מוסמך ומקצועי שיגיע עם רישיון הדברה מסוג "מבנים ושטחים פתוחים" על המדביר להכיר היטב את החרק ואת הביולוגיה שלו ואיפה בדיוק הם שוכנים שכדאי לרסס.

החומר שעדיף להשתמש איתו מקבוצת פירתרואידים חשוב שיהיה בעל ממס שומני שידבק היטב לעצים, עדיף לא להשקות את העצים לאחר הטיפול למשך 72 שעות.

את ההדברה מבצעים על גבי כל קירות הבית החיצוניים, בנוסף מרססים את כל העצים והעלים שיש בחצר, מומלץ גם להזמין גנן לגזום מעט את העצים הנגועים.

*אולי יעניין אתכם עוד:

כמה עולה הדברת פשפש הכותנה?

מחיר הדברת פשפש כותנה נעה בין 350-550 ₪ תלוי בגודל הבית / החצר ורמת הנגיעות.

✔️ הדברת פשפש הכותנה החל מ 350 ₪
  ✔️ חומרים ירוקים מאושרים המשרד להגנת הסביבה ללא ריח וסימנים
אחריות מלאה בכתב על כל הדברה
לא פתרנו את הבעיה חוזרים ללא עלות !
✔️זמינות 24 שעות ביממה 
צוות מוסמך ומקצועי עם נסיון של 30 שנה ! 
שירות בפריסה ארצית רחבה
לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו : 
 

מידע נוסף על פשפשים

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat