הרחקת יונים

הרחקת יונים

יונים בשבילנו הם סמל לשלום ולציונות אך מנגד זה היונים יכולות לגרום לנו סבל רב בהמון סיבות. היונים הינם חיות בעלי כושר הסתגלות מאוד גבוה ומתאימות את עצמם לשטח ולתנאים חדשים במהירות. אין אחד שלא קרה לו שפתאום היה מתעורר בבוקר מקולות היונים המקננות ליד חלון ביתו, אין נהג שלא חנה את הרכב ולא חווה לכלוך קשה של לשלשת על כל הרכב. היונים גם יכולות להעביר מחלות וטפילים כגון קרציונים וכו'. שירותי הרחקת יונים הם למעשה אחד מהשירותים המבוקשים ביותר הן לדירות פרטיות והן לבניינים ולעסקים.

היונים מתרבות במהרה, לכל יונה יש לפחות חמש פעמים בשנה הטלה וקינון ויצירת 1-3 גוזלים, כך למעשה כל יונה יכולה לייצר בממוצע 10 גוזלים בשנה. היונים בתהליך האבולוציוני התחברו לאדם ולקרבתו בשל האכלתם וטיפוחם בסביבה האורבנית. 

האם אפשר להרחיק יונים לצמיתות?

מאז שנת 2006 נסיונות רבים לפתח אמצעי טכנולוגיה רבים להרחקת יונים באמצעות קולות, ריחות או תכשירי הדברה אך כולם כשלו במבחן התוצאה. נגיע ישר לעיקר ונאמר לכם שאפשר להרחיק יונים לצמיתות באמצעים מכניים יצירתיים שפותחו במהלך השנים כגון הצבת דוקרנים ליונים, קפיץ, רשתות, פס דריכה וכו'.

✔️ הרחקת יונים לצמיתות החל מ 199 ₪
  ✔️ חומרים ירוקים מאושרים המשרד להגנת הסביבה ללא ריח וסימנים
אחריות מלאה בכתב על כל הדברה
לא פתרנו את הבעיה חוזרים ללא עלות !
✔️ זמינות 24 שעות ביממה 
צוות מוסמך ומקצועי עם נסיון של 30 שנה ! 
אפשרות להדברה ירוקה נגד קרציות יונים
שירות בפריסה ארצית רחבה
✔️לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו : 
 

הרחקת יונים תמונות

האם אפשר להרחיק יונים לבד?  

כעיקרון התשובה היא חיובית אך לא כל אחד יכול לבצע הרחקת יונים לצמיתות. הרחקת יונים מצריכה ידע וניסיון והכרה של הפיזיולוגיה של היונים, היונים מתרגלות מהר מאוד לאמצעים השונים שתעשו ולכן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מקצועי. אתן לכם דוגמה שרבים מלקוחותי עושים זה קניה של בובות ינשופים או עורבים הפתרון עוזר ויעיל אך לכמה שבועות בודדים עד שהיונים מבינות שזה בובה ואפילו באיזה שהוא שלב מתיישבות עליו.

אפשר לבצע הרחקת יונים לבד אם יש לכם ידע מקצועי בסיסי בכל הנושא של בניה ושיפוצים לצורך הצבת רשתות או דוקרנים במקומות שהיונים מקננות תחילה עליכם לבנות תוכנית נכונה כדי לא לבצע את העבודה כמה פעמים בניסיון ותהייה איך להרחיק את היונים ולכן בואו ננתח את התמונה הבאה:

הרחקת יונים

אנחנו רואים חלון אחד גדול שמעליו יש גגון שעליו יושבות יונים ומחרבנות על הכביסה, לכן על גגון כזה אנו נעדיף לשים פס חשמלי נגד יונים או ציפורים נוספות בעל פנל סולארי ועמיד מפני תנאי אקלים שונים או דוקרני נירוסטה עמידים במים ושמש. אם היונים מקננות על החלון ממש על התריסים אנו יכלים לבצע הצבה של רשת UV צפופה כדי למנוע מהיונים להיכנס ולקנן לנו על חלון הבית, חשוב מאוד לבצע את הרשת בצורה אחידה ומתוחה מאוד ולא לאפשר להם כניסה בעתיד.

בחלון מצד ימין הקטן שבדרך כלל בביתינו זה חלון השירותים או המקלחת היונים יושבים ובמקום כזה אנו נעדיף לשים קוצים נגד יונים בצורה נוחה ואסטתית שלא תפריע לנו.

הרחקת יונים השיטות המומלצות?

תחילה עליכם לוודא צמצום מקורות מים ומזון ליונים, אם יש מאגר מים קרוב של מים עומדים יש לייבש אותו , אם יש אדם שמאכיל את היונים בקרבת ביתכם נא לפנות לפיקוח העירוני שידברו איתו.

היונים הפכו בתהליך האבולוציוני ליותר ויותר מבוייתות, כך למעשה הם מתחילות ממש להתרבות ולהוות בשבילנו מטרד רב גם בשל הלשלשת גם בגלל הרעש וגם בגלל המחלות וטפילים שהם יכולות להעביר. במהלך השנים שיטות הרחקת היונים הלפו והשתפרו תוך שימוש באמצעים טכנולוגים ומכאנים אך כדי למצוא פתרון טוב ולצמיתות תמיד עדיף לבצע 2 פתרונות שיתנו מענה טוב לכל החיים!

כאשר היונים מקננות אצלכם בבית האפשרויות הבאות:

הרחקת יונים בעזרת דוקרנים:

השיטה הנפוצה ביותר בישראל להרחקת יונים , למעשה מדובר בפס של 50-60 ס"מ מפלסטיק או מתכת ועליו שפיצים בצורת W לכל אורכו . את הדוקרנים מציבים במקומות שהיונים מקננות כדי לחסום להם את אפשרות העמידה על המשטח . השיטה אינה פוגעת ביונים כלל השפיצים לא חדים ולא פוצעים את הציפורים רק תפקידם להרחיק יונים. מיושם בדרך כלל על שלטים , חלונות , מרזבים , גגות וכו'.

הרחקת יונים בעזרת גליל / סליל קפיץ:

גליל קפיץ שנפרס לאורך כל השטח הבעייתי שהיונים מקננות עליו, הקפיץ למעשה הוא פתרון הרבה יותר נוח כי הוא לא דביק וניתן לשינוע או ניקוי תחתיו, היונים למעשה מנסות להתיישב על הקפיץ והוא זז כעצם היותו קפיץ והיונים עפות למקום אחר נח יותר. סליל קפית היא שיטה יחסית חדשה בשוק ונועדה למקומות שיש גישת אדם בדרך כלל ולא רוצים להציב דוקרנים מחשש לפציעה כמו מעקה מרפסת . היתרון בקפיץ הוא שאפשר להציב אותו ולסגור אותו מתי שרוצים , אפשר לנקות מתחיו והוא דינמי ונח.
היונים כאשר אתם מציבים את הקפיץ ליונים מנסות להתיישב עליו והוא כמובן רוטט ולא נח להם לעמוד עליו. 

הרחקת יונים בלייזר:

אחד הדרכים היעילות והעדיפות לשימוש באזורים פתוחים, בשדות חקלאיים ורחבות גדולות כאשר יש המון שטח פתוח ואין אפשרות לבצע הרחקה באמצעים מכאניים.
הרחקת יונים בלייזר מתבצעת באמצעות הצבת מכשיר לייזר שכאשר יונה מתקרבת המכשיר משחרר לייזר כדי לדחות אותו ולהוות לה תחושה לא נעימה , המכשיר איננו פולט קולות ואיננו פוגע ביונים כלל וזוהי שיטה שנחשבת הומנית ולא פוגעת ביונים. מוצר הרתעה זה מבטל את הצורך ביישום מוצרים נוספים כמו דוקרנים או רשתות ובמיוחד מונע שימוש בחומרי הדברה או מלכודות ואתם תוכלו להרגיש שקטים עם עצמכם בהרחקת הציפורים.

הרחקת יונים בעזרת פס חשמלי:

הפתרון האולטימטיבי ליונים, הפס מורכב מסרט סיליקון ובתוכו סליל חשמלי כאשר היונים נוגעות ומתיישבות על הסרט הם יוצרות סגירת מעגל חשמלי ומתקבלות זרם קטן. סרט סיליקוני המכיל בתוכו 2 פסי אלומיניום , הפס מורכב על הגג ומחובר למערכת סולרית ללא צורך לחיבור לחשמל .
למעשה היונים עפות וכאשר נוחתות על הסרט החשמלי הם יוצרות מעגל חשמלי ומקבלות שוק חשמלי קטן ולא מוכן עבורם , פתרון זה מאוד יעיל והפך להיות מאוד פופולרי בבתים ובבניינים גם בגלל שאיננו גלוי לעין ואסטטי וגם משמש פתרון אפקטיבי לאורך זמן! 

הרחקת יונים בעזרת רשתות נגד יונים:

במבנים שלמים כאשר היונים מקננות בכל הקומות על מזגנים , על חלונות , וכו' אנו ממליצים להציב רשת שקופה UV מהקומה העליונה עד הקומה התחתונה , למעשה אנחנו מגיעים עם צוות מיומן בסנפלינג שפורס את הרשת בצורה יסודית בכל הקומות.

רשת המורכבת מחוטים שזורים למשפצות עם ריבועים של כ 3 ס"מ או 5 ס"מ בעלת שכבת הגנה של החוטים נגד קרינת UV בגלל שהרשת נמצאת חיצונית , רשת ללא שכבת ההגנה הנל לא תיתן לכם פתרון לכל החיים אלה לכמה שנים בודדות עד שהשמש תהרוס את הרשת ..
את הרשת בדרך כלל מציבים מהגג ועד הקומה התחתונה או במסתורי כביסה או ששמים את הרשת על פנלים סולרים שמאוד אהובים לקינון על ידי הציפורים.

הרחקת יונים בעזרת יוני דמה / בובת עורב / נשר:

היונים הם חיות שמפחדות מאוד מנשרים או עורבים והחלו בשנים האחרונות לשווק בובות של עורבים מפלסטיק או נשר או אפילו ינשוף ומציבים אותם על הגג, למעשה הפתרון הזה מעולה אך לזמן קצר מאוד עד שהיונים החכמות שמות לב שהבובה לא זזה ומתחילות להתרגל אליה.
כדי שהשיטה תעזור עליכם להזיז את הבובה כל חודש למקום גבוה אחר כדי שהם לא יתרגלו אך השיטה זולה מאוד ואתם יכולים לבצע אותה אפילו לבד!

הרחקת יונים אולטרא סוני באמצעות גלי קול:

רבים מהחברות מוכרות את המכשירים הללו במאוד שקלים והפתרון לא באמת יעיל לטווח הארוך כמו שאמרנו היונים הם בעלי חיים בעלי כושר הסתגלות גבוה מאוד ומתרגלות לאחר זמן מה לקולות האולטראסוני ולמעשה הרמקולים הופכים להיות קופסאת מתכת לא יעילות על הגג.

הרחקת יונים מצריכה צוות מיומן, מקצועי שמפעיל מחשבה לפני ביצוע העבודה, שיוצר תוכנית אסטרטגית מול היונים ומטפל בהם ביסודיות.

האם היונים ממשיכות לקנן לאחר ביצוע הרחקה?

אם קורה מצב שהרחקת יונים לא עובדת עליכם לצלצל לבעל המקצוע שביצע אצלכם ולבקש ממנו למצוא פיתרון אחר ויצירתי או לתקן את העבודה שביצע, כעיקרון רוב החברות המקצועיות יתנו לכם אחריות מלאה על כל העבודה בלי למצמץ.

כמה עולה הרחקת יונים?

הרחקת יונים היא פעולה מאוד שונה ואין תמחור מדוייק כמו בתמחור הדברה או לכידת מכרסמים, לרוב כאשר מדובר בהרחקת יונים אנו נשלח נציג מטעמנו שיגיע לשטח ויבנה תוכנית אסטרטגית איך להיפטר מהיונים לצמיתות ויתן לכם את מגוון הפתרונות האפשריים, לאחר מכן חשוב להבין שנגישות היא פרמטר מאוד משפיע בין אם צריך להביא מנוף או ביצוע עבודה בגובה עם סנפלינג או יש גישה נחה על כיסא או סולם. אנו מבטיחים שלבסוף תקבלו מאיתנו את המחיר הטוב ביותר עם התמורה המלאה לכספכם!