הדברת פשפשים

ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך 2650 מומחה לפשפשים

הדברה לפשפשים :

אז בטח אתם שואלים את עצמכם מי הם הפשפשים? איך מבצעים הדברת פשפשים? האם הפשפשים מסוכנים או איך אפשר להיפטר מהם לצמיתות?  כל המידע וההסברים על פשפשים: 

הדברת פשפשים הינה פעולה כבר מאוד מוכרת בישראל, הפשפשים מלווים את האדם שנים רבות רבות בכל העולם ובכל מקום אשר יש בו בני אדם.
הפשפש שייך למערכת פרוקי הרגליים ← לסדרת הפשפשאיים.
ניתן למצוא אותו בכל מקום בעולם כולל מקומות מפותחים.
לסדרה זו יש הרבה מינים, רובם ניזונים מלשד צמחים.
פשפשים מוציאים ריח רע עקב בלוטה בבטנם אך ריח זה מתגלה לאחר נגיעות קשה מאוד ולא מריחים תמיד בנגיעות קל .

הדברת פשפשים

הכירו את הפשפשים :

הפשפשים הינם חרקים בעלי גלגול חסר, כל מחזור חיים ניזון מהאדם כלומר ממציצת דם.
לפשפש 5 דרגות עד שמגיע לבגרות מלאה
הפשפש פחוס כמו פיתה וצבעו אדום \ חום \ שחור וגודלו כ 3-6 מ"מ
כאשר הפשפשים בדרגה צעירה הם בצע שחוף-צהוב עד שהם מוצצים דם ומתפתחים לצבע אדום אך צורתם הם בדיוק כמו של הבוגרים רק בקטן.
מהו גלגול חסר אתם בטח שואלים …
לאחר מציצת דם טובה מהאדם הפשפשים מטילים כ 30 ביצים בממוצע ובוקעות לאחר 7-10 ימים.
בדרך כלל הטלת הביצים תהייה במקום צנוע כמו בתוך סדקים, שקעי חשמל, חריצים בבסיס המיטה וכו'
לאחר בקיעת הביצים יוצאים נימפות (הדרגות הצעירות ) ומתחילות למצוץ דם וגדלות , כל פעם שהם גדלות הם משילות מגופם את שכבת הכיטין הישנה וכך למעשה מתפתחים 5 פעמים עד בגרות מלאה.
הפשפש יכול לחיות עד שנה גם ללא מציצת דם וזה למעשה אחד הדברים שמקשים עלינו לפעמים להבין מאיפה הגיעו הפשפשים כי יכול להיות שהורדתם מזוודה שביליתם איתה מלפני חצי שנה והופ כל הבית נגוע.

חלקי הגוף של פשפש המיטה

פשפשים או פרעושים איך מבדילים?

הרבה מהלקוחות שלנו מתבלבלים בין פרעושים ופשפשים ולא יודעים את ההבדלים בינהם ומתבלבלים בין ביקוש להדברת פשפשים לדברת פרעושים, אז כעת נסביר לכם בדיוק את ההבדלים:

ההבדל בין פשפש מיטה לפרעושים

פרעושים – 

חרקים זעירים, גודלם כ2-4 מ"מ , צבעם שחור ומה שמאפיין אותם הם הקפיצות המהירות שלהם ועקיצות בפלג גוף תחתון בדגש על רגליים ופעילים ביום ונמצאים במקומות סגורים ופתוחים.

פשפשים –

חרקים גדולים יותר מפרעושים , גודלם 3-7 מ"מ , צבעם אדום \ חום \ שחור עוקצים בלילה ופעילי לילה, תנועה על ידי הרגליים בלבד ונמצאים במקומות סגורים.

מאיפה מגיעים הפשפשים לבית?

הפשפש מיטה בעל כנפיים מנוונות כלומר בהתפתחות האבולוציה הוא איבד את כנפיו ונותר אך ורק עם רגליו, אז בטח אתם שואלים איך הוא הגיע אלינו לדירה?
ברוב המקרים הפשפש מגיע על ידי טרמפ עם הלקוח שישן במקום אחר או אם הלקוח הביא מוצר מסוים לבית המגיע במגע עם האדם כמו ספה, מיטה, בגדים מזרון בסיס מיטה וכו'
הפשפשים יכולים להיות בכל מקום ממלון 5 כוכבים בלאס וגאס ועד בית חולים
במרבית המקרים הפשפש נמצא בבתי דירות בעלי תחלופה מהירה, בתי סוהר, מרכזי גמילה, בסיסים צבאיים, אכסניות, דירות AIRBNB וכדומה.

האם פשפשים מסוכנים?

הפשפשים עברו המון מחקרים ונבדקו בנוגע למחלות שהינם מעבירים מהסיבה שהם מוצצים דם והם יכולים להעביר מחלות כמו פרעושים או יתושים
 הפשפשים לא נמצאו כמעבירי מחלות כלל מלבד העקיצות והגירוי העורי שהם מפתחים.
לאנשים מסויימים יכולה להתפתח רגישות מוגברת ותגובה מוגברת בעור של התנפחות וסימנים גדולים בדרך כלל בפלג גוף העליון .
אמנם העקיצות מאוד כואבות והסימנים מאוד גדולים אבל כדי להרגיע אתכם נאמר לכם יתושים לדוגמה הם גורמים להרג של 2-4 מליון אנשים בעולם וזוהי החיה שהורגת הכי הרבה בעולם!

איפה מסתתרים הפשפשים?

הפשפשים פעילי לילה ומאוד רגישים לאור יום ולכן יהיו לרוב פעילים לילה או שיעדיפו להימצא במקומות חשוכים אך אם הנגיעות רבה ואין מספיק מזון לכולם אז הפשפשים יראו גם ביום .
מהסיבה שהם רגישים לאור ומעדיפים חושך הם כמעט תמיד מסתתרים בדרך כלל במקומות קבועים אז מהניסיון שלנו באלפי דירות בישראל נוכל לספר לכם שהמקור העיקרי שלהם הוא בכפלים במזרון ובחריצים ובברגים בבסיס המיטה .
הפשפשים אוהבים מאוד להיות מאחורי תמונות ומדבקות קיר , חריצים וסדקים בקירות , מוצרי חשמל ישנים , שקעים ומתגים , משקופים ודלתות בתוך ארון הבגדים ובין הבגדים בתוך הכיסים וכו' ובתוך חריצים בשידות לילה ,חפצים אישיים וספרים .

✔️ הדברת פשפשים החל מ 499 ₪
הדברה משולבת ריסוס + קיטור
ללא סכנה לבני אדם או בעלי חיים !  
חזרה לדירה כבר באותו היום !

אחריות מלאה בכתב על כל הדברה
לא פתרנו את הבעיה חוזרים ללא עלות !
צוות מוסמך ומקצועי עם נסיון של 30 שנה !
שירות בפריסה ארצית רחבה
✔️לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו : 
 

הדברת פשפשים ⭐⭐⭐⭐⭐

הדברת פשפשים בדירה - איך היא מתבצעת?

אז הסברנו לכם הכל על הפשפשים עכשיו נותר לנו לספר לכם איך מתבצעת הדברה לפשפש המיטה, אצלנו מבצעים הדברה משולבת גם בקיטור וגם על ידי הדברת וכעת נסביר מהם השלבים לביצוע הדברת פשפשים יסודית:

שלב ראשון:
הכנה לדירה – יש צורך להכין את החדר או את הדירה לביצוע הדברת פשפשים על ידי הוצאת כל החפצים האישיים מהחדר לתוך שקיות ניילון שחורות ואטומות.
לרוקן את כל הארון בגדים לצורך ביצוע ההדברה, שאיבה יסודית של כל החדר והמיטה.

שלב שני:

ביצוע קיטור – חל איסור על ביצוע הדברת פשפשים ישירות על מיטות או ספות ולכן אנו מבצעים הרתחה ב 100 מעלות של כל החדר עם קיטור מקצועי ובעיקר במיטה בבסיס מיטה במזרון בשקעים וחריצים לצורך קטילת כל הביצים והבוגרים אשר מסתתרים.

שלב שלישי:

הדברה – אנו נבצע הדברת פשפשים באמצעות חומר ייעודי לפשפש המיטה ללא רעילות לבני אדם ובעלי חיים עם קטילה גם של הבוגרים וגם של הביצים.
אנו נרסס על גבי כל החדר כי כאשר תחזירו את החפצים האישיים יכול להיות שמסתתרים שם פשפשים ולכן כאשר ינסו להגיע אליכם הם יגעו בחומר וימותו.

שלב רביעי: 

כביסה לכל הבגדים בבית –  הפשפשים והביצים מתים בכביסה מעל 52 מעלות ולכן כדי להיפטר מהפשפשים בהרבה עליכם לבצע כביסה לכל הבגדים בבית גם כדי למנוע מהם להתפשט לשאר החדרים בבית, במקרים כאשר אין אפשרות לבצע כביסה לבגד מסוים יש אפשרות לעשות לו הרתחה במייבש כביסה או שאיבה יסודית או גיהוץ.

הכנת דירה להדברת פשפשים

בדיקה לפשפשים - איך אפשר לבדוק האם יש לנו פשפשים בבית?

אז לאחר ההבנה איך הפשפשים חיים ואיך הם מגיעים אלינו הביתה אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות בסיסיות שכל מדביר ישאל אתכם בשיחה הראשונה: 

 • האם הבאתם הביתה מיטה / מזרון / ספה / בגדים ממישהו?
 • האם ישנתם מחוץ לבית בחודשים האחרונים כמו בחו"ל, צימר, אילת או דירה של מישהו שנעקץ גם?
 • האם אתם נעקצים רק בלילה כאשר אתם ישנים?
  כדי לבצע סריקה יסודית עליכם לחפש בחריצים של המיטה היטב סימנים שחורים שהם ההפרשות של הפשפש, סימני דם על המיטה, נשלים של הפשפשים או פשפשים חיים, לחפש היטב בכפלים של המזרון, בחריצים של המיטה, מאחורי תמונות ושקעים ובכל מקום שיכול להיות נסתר וקרוב למיטה.

טיפ נוסף: אפשר בנוסף לשים מדבקות עכברים ברגליים של המיטות כדי לתפוס את הפשפשים כאשר הם יורדים ועולים מהמיטה אם לא מצאתם על המיטה עצמה פשפשים. 

מלכודות לפשפשים

הדברת פשפשים בגינה -

חושבים שאתם צריכים לעשות הדברה של פשפשים בגינה ? עצרו הכל ! 
הפשפשים מאוד רגישים לתנאי חוץ ומאוד לא אוהבים תאורה , הם למעשה פעילי לילה ואוהבים חושך מוחלט כך שלא הגיוני שיהיה לכם פשפשים בגינה . 
הגיוני יותר שיש לכם פרעושים ואתם מתבלבלים במילה וזה יכול לעלות לכם ביוקר , הדברה של פשפשים יכולה לעלות אלפי שקלים , הדברת פרעושים בגינה יכולה לעלות כמה מאות שקלים בודדים כך חשוב מאוד שתדברו ותתייעצו עם חברת הדברה אמינה והוגנת שתכוון אתכם ישירות לפתרון . 

הדברת פשפשים בבית באופן עצמאי

יש לקוחות שמשום מה החליטו שהם רוצים לנסות להדביר את הפשפשים בבית לבד ללא מדביר , חשוב להבין שהפשפשים לא נמצאים רק במיטה או רק במזרון אלה בכל החדר . 
גם אם תקחו את כל החדר ותזרקו אותו לפח אתם לא תפטרו את הבעיה … 
יש סיבה שכדי לבצע הדברה של פשפשים המדבירים חייבים לעבור הסמכה מיוחדת ולהוציא רישיון אחר ממדביר דירות , הדברה לפשפשים בבית היא פעולה מאוד אינטנסיבית וארוכה ושונה לגמרי מהדברה של ג'וקים או נמלים , בכל שנות עבודתי שמעתי על אלפי אנשים שניסו לבד ולא שמעתי על אדם אחד אפילו שהצליח , לפעמים גם בתור מדביר אנחנו צריכים לחזור על הפעולה פעמיים או שלוש אז תבינו כמה ההדברה בעייתית . 

מניעה לפשפשים - האם זה אפשרי?

אז הבנו שהפשפש מיטה יכול להימצא כמעט בכל מקום שבני אדם ישנים בו ולכן אנו יכולים להמליץ לכם תחילה לא לישון מחוץ לבית ולא להכניס חפצים יד שניה בכלל. 

לרוב המוחלט זה לא אפשרי ולא הגיוני לא לישון אף פעם בבית מלון או צימר או אפילו אצל קרוב משפחה ולכן כאשר אתם הולכים לישון במקום אחר עליכם לבצע בדיקה יסודית למיטה ולחפש האם יש סימנים מעידים לפשפש מיטה שהם סימנים שחורים או סימני דם או אפילו פשפשים בוגרים. 

כאשר חוזרים הביתה יש לבצע כביסה לכל הבגדים מעל 60 מעלות ולשטוף היטב את התיק או את המזוודה. 

במקרים לדוגמה שהילדים חוזרים מהצבא או מהישיבה אנו ממליצים לבצע כביסה באותו הרגע שהם מגיעים הביתה לכל הבגדים ולא להמתין עם הפעולה. 

ישנם אתרים שמרכזים לכם את כל האזורים שיש בהם נגיעות לפשפש מיטה חפשו בגוגל " Bed bugs Check Hotel " 

והכי חשוב אל תכניסו חפצים יד שניה או כאלה שמצאתם ברחוב הביתה! 

עקיצות פשפשים מסוכנות ?

הפשפשים אינם מעבירי מחלות כלל אך העקיצות שלהם יכולות להיות מאוד כואבות ואדמומיות .. בעונת הפעילות שלהם ישנם המון חרקים שגם עוקצים כמו פרעושים או קרציות ויתושים ולכן קל מאוד להתבלבל לדוגמא בין עקיצות פרעושים לעקיצות יתושים , עקיצות פשפשים יאובחנו בדרך כלל עם הסימנים הבאים : 

 1. אזור העקיצה אדום ובמרכז נקודה אדומה יותר של העקיצה עצמה 
 2. לאחר העקיצה יתלווה גירוד חזק 
 3. יעקצו במקבצים או בשורה לאורך 
 4. תהיה בפלג גוף העליון – בטן , ישבן , ידיים צוואר ופנים 
זיהוי עקיצות

איך מטפלים בעקיצות של פשפשים ?

העקיצות של פשפשים מאוד כואבות וחזקות ותרגישו אותם מיד ולאחר העקיצה תופיע אדמומיות ולרגישים בינינו ישנה אפילו התנפחות של כל האזור . 
לצורך הטיפול בבית במקרים קלים תוכלו למרוח אלוורה טבעית או משחה , או קרם להרגעת העור כגון בי-פנטן ( משחה של קעקועים ) או פנסטיל ג'ל . 
במקרים קשים יותר של גירודים והתנפחות יש להתייעץ עם רופא מוסמך 

עקיצות של פשפשים

הדברת פשפשים מחיר:

המחיר להדברת פשפשים נקבע בהתאם לכמה פרמטרים:

 1. מספר החדרים – המחיר משתנה בהתאם למספר החדרים שיש לבצע בהם טיפול
 2. גודל הדירה – כאשר מבצעים הדברה לכל הדירה הגודל הוא פרמטר קובע
 3. מספר המיטות – כמות המיטות שיש לבצע בהם קיטור
 4. רמת הנגיעות – ככל שמשכתם את הזמן הפתרון יהיה קשה יותר למדביר בשל הנגיעות הגבוהה

מחיר הדברת פשפשים נע בין 500 ₪ – 1200 ₪ לחדר בודד, אנו מעניקים אחריות מלאה עד פתרון הבעיה ללא עלות נוספת לביקור חוזר.
בשל הניסיון הרב שלנו של 30 שנה אנו במרבית המקרים פותרים את הבעיה בהדברה אחת ויסודית, אך אם תזמינו מדביר זול ולא מקצועי הוא גם יעבוד עם חומרים זולים ויעשה עבודה לא מקצועית כדי לצבור ניסיון על חשבונכם.
ואז תבינו שלא המחיר קובע אלה החברה המקצועית ביותר!

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat