הדברת יתושים

הדברת יתושים :

בזזזט בזזזזט בזזזז כן כן זהו היתוש שמרחף מעל האוזן שלכם בשנתכם ומשגע אתכם כל הלילה .. מחפשים פתרון ליתושים בבית ? איך אפשר להימנע מהיתושים בשיטות ביתיות וזולות ? האם אפשר בכלל להדביר יתושים והאם זה מסוכן לבני אדם ובעלי חיים ? המשיכו לקרוא ולמדו קצת על פתרונות ליתושים בצורה מיוחדת ואפקטיבית 

יתושים :

כולם מכירים את החרקים הכי מעצבנים בישראל , קולות זמזום חורקי אוזניים בשעות החשכה ,
עקיצות בכל הגוף מגרדות עד זוב דם וכושר התחמקות כמו של הימ"מ האמריקאי !
ממשפחת היתושים השייכים לסדרת הזבובאיים
שלושת המינים העיקריים בארץ של היתושים הם:
קולקס, אנופלקס ,אדס

עונת היתושים : מאפריל – נובמבר 

הטלת הביצים של היתושים נעשית במקור עם מים עומדים או מים בזרימה איטית , או אפילו על אדמה לחה , ולכן אוכלוסיית היתושים גדולה באזורים של ביצות, נהרות ובקרבת חופים. עקיצת נקבת היתוש, שנעשית במטרה למצוץ דם, תופחת בדרך כלל לאחר מספר שעות בתוספת אדמומיות קלה . עקיצות אלו יכולות להעביר מחלות כמו מלריה , ציקונגוניה , קדחת מערב הנילוס , רגלי הפיל , קדחת צהובה ,
זיקה נגיפים ווירוסים  .

כדי שהיתוש יצליח לעבור מהחיים במים (ביצה, דרגות זחל, גולם) לחיים על היבשה (בוגר), הם צריכים מים שקטים, וקרבה לדם או לצמחייה. גם הזכרים וגם הנקבות צריכים מקור מזון סוכרי.
הנקבות מוצצות דם כדי להשיג חלבון לצורך הבשלת הביצים. בזמן העקיצה, היתושה מחדירה חומר אלחוש + חומרים מונעי קרישה + גורמי מחלה (פטוגנים).

מספר האנשים המתים בשנה בעולם ממחלות המועברות על על ידי היתוש מוערך בכ3 מיליון ! ולפיכך זהו בעל החי שהורג הכי הרבה אנשים בעולם.

הדברה ליתושים

הדברת יתושים עם חומרים אפקטיביים ללא סכנה לבני אדם ובעלי חיים ! 

✔️ הדברת יתושים בבית ובחצר החל מ299 ש"ח
הפחתה משמעותית עד 80% מהאוכלוסיית היתושים
✔️זמינות מהיום להיום !  
ריסוס ליתושים עם רעלים ירוקים באישור המשרד להגנת הסביבה 
צוות מוסמך ומקצועי עם נסיון של 30 שנה ! 
שירות בפריסה  רחבה בכל הארץ 
✔️לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו : 
 

הדברת יתושים⭐⭐⭐⭐⭐

סוגי יתושים נפוצים בישראל :

יתוש הקולקס :

היתוש הכי נפוץ כיום בישראל , יתוש בעל כושר התפתחות מהיר .

פעיל בעיקר בלילה , מתפתח במים נקיים או מזוהמים כאחד , מטיל את הביצים ברפסודות על פני המים .

כושר תעופה גבוה יכול לעוף עד 500 מטר ביום .

יתוש שידוע שמעביר את נגיף קדחת מערב הנילוס.
עובדת בונוס : 
רק נקבת היתוש עוקצת וזכרים לא מהסיבה שהיתושות זקוקות לחלבונים וברזל מדם האדם כדי להיות פוריה ולהטיל ביצים . 

הדברה ליתושים

יתושי אנופלס:

יתוש שפחות נפוץ באזורי מגורים בעיר , כאשר היתוש נח הוא עומד בזווית 45 מעלות וכשמו "אינו פלס".

יתוש שמתפתח לרוב באזורים עם מים טיבעיים מרובי צמחיה וזרימה איטית .
אנופלס אוהב מים נקיים בריחות חורף מעיינות מקויות עם איכות מים גבוה

יתוש שידוע שהוא הגורם העיקרי למחלות המלריה בארצנו .

הדברה ליתושים

יתוש הטיגריס האסיאתי ( אדס ) :

היתוש הכי בעייתי לטיפול , יתוש בעל נקודות לבנות , פעיל גם יום וגם לילה .

יכול להטיל ביצים כמעט בכל מאגר מים קטן או גדול מפקק בקבוק ועד צמיגים זרוקים או עלים של צמחים .יכול בים , על הסלעים בים , תחתיות עציצים , מעינות מים מתוקים ומלוחים מי גשם

לרוב לא יתרחק הרבה ממקור הדגירה , יכולת עקיצה מאוד גבוהה אפילו דרך בגדים דקים ומס' עקיצות בזמן קצר מאוד .

יתוש שידוע שמעביר את נגיף קדחת מערב הנילוס ועוד כמה מחלות שעדיין לא נמצאו בארצנו .

 

הדברה ליתושים

יתוש גדול בבית ? הכירו את טיפולה

הטיפולה הם חרקים שמאוד דומים ליתושים גדולים ומפחידים עם רגליים ארוכות אך הם בכלל לא יתושים והם ממשפחת הזבובאים . 
הרבה מחשביים את הטיפולה לזכר של היתוש ומפחדים ממנו כשמגיע אליכם הביתה בתחילת האביב , בואו נפוצץ לכם את המיתוס הידוע ונספר לכם שהם בכלל לא עוקצים ולא מזיקים כלל לא הזכר ולא הנקבה שבינהם . 

הטיפולה תגיע לרוב לבתים עם תאורה לבנה או למקורות עם מים לצורך אכילת זחלי היתושים או צוף פרחים שבאזור . 

צילום - אורן לסטר
צילום - אורן לסטר

כל היתושים עוקצים אצלכם ? רק יתושה עוקצת !

הרבה מפחדים מהיתושים שמרחפים בחדר אבל לא כולם באמת מזיקים לכם , הזכר של היתושה איננו עוקץ בכלל וניזון מצוף פרחים ואילו היתושה הנקבה היא חייבת לעקוץ כדי למלא את מצבורי הדם שלה בחלבון אדם שהיא לא משיגה מצוף הפרחים לצורך רביה והתפתחות של הביצים . 
לאחר מציצת הדם היתושה מרחפת למקור מים ומטילה את רפסודת הביצים שלה 

איך להבדיל בין יתוש ליתושה ? מאוד קשה לבחון זאת על ידי ראיה בלבד אך החדים מביננו שיצליחו לשים לב יראו שליתוש הזכר יש על המחושים שלו שיערות רבות לעומת נקבת היתוש שיש לה שיערות קצרות יותר . 

הידעת ? 

היתושה מזדווגת רק פעם אחת בחייה . 

המחושים של היתושים הם בעצם איברי השמיעה שלהם שמאתרים קולות וגירויים קוליים בכל הסביבה , הזכר של היתושים שומע כמעט פי 2 יותר טוב מהיתושה ( סיבה זאת מוסברת כי הוא צריך למצוא זיווג ) לעומת זאת הנקבה של היתושים בעלת חוש ריח וטעם מפותח יותר כי היא צריכה למצוא מקורות מזון יותר מהזכר . 

הבדלים בין זכר לנקבה - מימין זכר ומשמאל נקבה
הבדלים בין זכר לנקבה - מימין זכר ומשמאל נקבה

הדברה ליתושים :

אז איך מדבירים יתושים ? הדברה ליתושים היא דבר מאוד אינדיבידואלי ומאוד קשה להגיע לתוצאה מוחלטת בשל כושר ההתפתחות המהיר של היתושים והסביבה הטבעית שלהם ,
כושר התעופה למרחקים דבר שמקשה על פעילות הדברה , יכול להיות סיטואציה שאתם סובלים מבעיית יתושים קשה שמקורה בכלל אצל השכן שלא גר בביתו מס חודשים . 

כדי לבצע הדברה ליתושים צריך לעצור את גלגול חייהם או בשלב הבוגרים או בשלב הזחלים והביצים .

 • ייבוש מקורות מים עומדים
  מים עומדים לרוב יהיו באזורים מיושבים בגלל ניקוז מזגן , ביוב פתוח
  עציצים שלא סופגים את המים או סתם איזה דלי ששחכתם בחורף .
  יש לייבש את כל מקורות המים ברדיוס של לפחות 100 מטרים !
  בנוסף יש ליצור קשר עם השכנים לבדוק האם יש אצלהם מים עומדים כגון תחתית של עציץ בריכת דגים לא פעילה או אפילו השקיית יתר (יש לשנות את מינון המים של ההשקיה האוטומטית)
 •    הדברה 
  ריסוס בחומר שארתי על בסיס ממס אורגני לשמירה מפני לחות וטמפרטורה . את הריסוס מבצעים על גבי כל הצמחייה ועל כל המבנה ובכל מקום אשר מהווה חממה ליתושים , ריסוס ב"רעלן מגע " כל יתוש שיגע בחומר המערכת החיסונית שלו תיפגע 

  החומר מקבוצת החומרים " פירתרואידים" בעלי הרעילות הנמוכה ביותר שיש לאדם מאושרים המשרד להגנת הסביבה .
 •  שמן MLO
  המיועד להדברת זחלי יתושים במקווי מים ונחלים.

  זחלי היתושים במים ניזונים מחמצן בעזרת "שנורקל" שבתחתית גופם והם עולים מעל פני המים ונושפים אויר לרווחה .
  התכשיר קוטל את זחלי היתושים באופן מכני ע"י יצירת קרום סיליקוני חד שכבתי אחיד, אשר משנה את מתח פני המים, כתוצאה מכך זחלי היתושים אינם יכולים להצמד לפני המים ולנשום והם נחנקים ונקטלים.
  התכשיר חסר צבע וריח, אינו פוגע בחי ובצומח ואינו רעיל לדגים ,מתפרק לתוצרים לא רעילים ומאושר לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה
  • תכשירים דוחים יתושים
   ישנם המון תכשירים כיום שדוחים את היתושים , תכשירים המבוססים על החומר D-limonene המופק בלימון , ישנם לפידים אשר מפזרים ריחות , נירות ריחניים או התכשיר הנפוץ ביותר בעולם " אלתוש" שאפשרי לרכוש בכל סופרמרקט .
  • קטלני יתושים
   קטלני יתושים אשר מפיצים אור אולטרא סגול בעלי מתח חשמלי של 20-80 וואט
   מומלץ להציב אחד בתוך הבית באזור המטבח שילכוד גם זבובים וגם יתושים בשעות הערב , לא מומלץ לשים ליד חלון כדי שלא יגרום למשוך יותר יתושים לפנים הבית .
 • פעולות הדברה יבוצעו במים עומדים רק במידה ונמצאו זחלי יתושים בדרגות 3-4 , כמו כן על המדביר להיות בעל רישיון למבנים ושטח פתוח . 
  ההדברה תבוצע בהתאם להנחיות הכתובות על גבי תווית התכשיר ותכשיר ההדברה ייבחר בהתאם למדרג וערכיות האקולוגיות של בית הגידול . 

הדברה ליתושים בחצר

כאשר אנו מגיעים לבצע הדברת יתושים בחצר אנו מגיעים עם מרסס חשמלי בעל לחץ של 16 בר שמגיע עד 10 מטר גובה , אנו מבצעים ריסוס ( ערפול ) לכל העצים , שיחים , קירות הבית ובכל מקום אשר יכול להוות חממה ליתושים . 

אנו מבצעים הדברה באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה בעלי הרעילות הנמוכה ביותר שיש לאדם כגגון באג או טמפריד עם מינון 0.1 לליטר 
ובנוסף מכניסים עוד חומר משיכה סודי שפיתחנו במהלך השנים . 

מחיר ההדברה ליתושים בחצר נעה בין 300-1000 ש"ח תלוי בגודל הגינה וכמות העצים והשיחים , המחיר כולל סריקה יסודית לחיפוש מקורות דגירה ומים עומדים . 

הדברה ליתושים
Pesticide before event
הדברה אקולוגית

מתי מומלץ לבצע ריסוס ליתושים בגינה ?

עונת הפעילות של היתושים מתחילה לקראת סוף הסתיו בתחילת אפריל , ריסוס ליתושים מחודש אפריל ועד חודש אוקטובר / נובמבר יפחית משמעותית את אזורי הקינון של היתושים אצלכם בחצר ויבטיח שהריסוס לא ישטף בחודשי הגשם . 
לאחר ביצוע ההדברה ליתושים מומלץ לא להשקות את הגינה למשך 48 שעות כדי שהחומר יספג היטב בעצים ובצמחים . 

איך מדביר מקצועי ליתושים מטפל בהם בבית או בחצר ?

כאשר הזמנת מדביר מקצועי עליכם לוודא תחילה שיש לו רשיון הדברה בתוקף והוא מאושר לבצע פעולות הדברה אצלכם בשטח , שנית עליכם לוודא שהחומרים שאיתו הוא משתמש מאושרים מהמשרד להגנת הסביבה והוא יודע מה הוא עושה ללא סכנה לבני אדם או בעלי חיים .

מדביר מקצועי ליתושים יגיע אליכם עם מרסס חזק חשמלי או מערפל וכדי לטפל בבית הוא יבצע הדברה על גבי כל קירות הבית בחומר על בסיס ממס אורגני כמו טמפריד המכיל: 10.88% – cyfluthrin-β (בטא סיפלוטרין),21.65% – Imidacloprid (אימידאקלופריד). חומר בעל שיחרור איטי ושארתי לזמן ממושך כל בעל רעילות מאוד נמוכה לבני אדם , יציאה לשעה בלבד מהדירה והפחתה של כ 60-80% מהיתושים בדירה . 

לטיפול נגד יתושים בחצר מדביר מקצועי יעבוד עם חומר מסוג באג :5% Imidacloprid 4% Bifenthrin תרכיז רחיף שקוטל יתושים וחזק בפני טמפרטורות ותנאי חוץ נותן תוצאות מדהימות כבר המון שנים והתכשיר הכי יעיל ושימושי בקרב מדבירים מקצועיים אך לא כל המדבירים עובדים איתו בשל המחיר הגבוה שלו . מדביר ירסס את כל הצמחייה בחצר , על גבי קירות הבית ובכל מקום אשר יכול להוות חממה ליתושים מפחית כ80% בממוצע מאוכלוסיית היתושים בסביבת הבית , יש לקוחות שטוענים שהפסיקו לראות יתושים למשך כמה חודשים לאחר טיפול בחומר מסוג זה ! יתרונות וחסרונות לשימוש תכשירי הדברה שונים : 

תכשירים מבוססים בצילוס – מותר לשימוש בכל בתי הגידול בעל רמת סלקטיביות גבוה לזחלי יתושים , יעילות פחותה בעומס אורגני גבוה , אינו אפקטיבי בשלב הגולם . 
מג"ח – מווסתי גדילה – מתאים לבתי גידול ערכיים מקווי מים נקיים שסובלים מזיהום קל , סלקטיביים לפרוקי רגליים ולא פוגע בחולייתנים אך יעילות פחות בעומס אורגני ועכירות גבוה ולא אפקטיבי בשלב הגולם . 
שמני MLO – מתאים לבתי גידול בעלי ערכיות נמוכה פוגע בחרקים שנושמים אויר אטמוספרי ויעיל גם נגד הגלמים , יעילות פחותה במים זורמים ובמצבים שיש צמחייה . 
פירתרואידים – בתי הגידול בלי ערכיות נמוכה יעיל נגד זחלי היתושים והגלמים במים בעלי עומס אורגני גבוהה , לאורך זמן השימוש בפירתרואידים יכול לגרור תנגודת ורעילות גבוהה במים ולכן יכולת פגיעה סביבתית בשימוש לא נכון . 

טיפים נגד יתושים בבית ובחצר :

רשת נגד יתושים – תחילה כמו שכולם יודעים זהו הפתרון הכי טוב והכי אפקטיבי נגד יתושים ובכלל נגד כל סוגי המזיקים , עליכם להציב רשתות בכל החלונות בבית ולמנוע מהיתושים להיכנס מלכתחילה .. אם אתם גרים בדירה שכורה אתם יכולים ללכת לטמבורייה לקנות רשת יתושים לפי מטר ( עולה בסביבות 10 ש"ח ל1X1.2 ) חברו על ידי דבק או תפירה סקוטש זכר ועל החלון שימו את הצד של הנקבה של הסקוטש וכך תוכלו גם להוריד ולהציב את הרשת מתי שנח לכם העלות להצבה לחלון סטנדרטית מגיעה ל30 ש"ח ושווה את הכאבי ראש

הכנת נר דוחה יתושים – המיסו עם סיר כמה נרות שעווה עד שהשעווה נהיית נוזלית , לאחר מכן קלפו קליפות לימונים ותפוזים ( בערך 3 לימונים ו2 תפוזים ) ושפכו לכוס זכוכית עם פתיל בסוף שיהיה תפוס על ידי קולב כדי שלא יפול פנימה . לאחר מכן כאשר אתם יושבים בערב והיתושים מתחילים לחוג מסביבכם הדליקו את הנירות ותודו לנו אחר כך 🙂

ריסוס קירות הבית – תוכלו להכין תרכיז של תרסיס באמצעות אלכוהול 70% או טינר 21 יחד עם חומץ תפוחים , גרידת לימון טחונה , כף קינמון , 3 גבעולי רוזמרין
רססו בכל האזור כאשר אתם יושבים ועצים שיחים במיוחד מסביב לנורות , על גבי החלונות , תריסים וקירות ובכל מקום שיכול להוות חממה ליתושים

שינוי סביבה פיזיולוגית – הדליקו מזגן שנו את הטמפרטורה ל16 מעלות לכמה דקות ואז תוכלו לראות היכן היתושים עומדים על הקירות , שיטה נוספת היא הדלקת מאוורר כדי שלא יתן ליתושים להגיע אליכם  ( שימו לב לא להתקרר ולהיות חולים ) 

 רוצים לדעת איך היו מטפלים ביתושים בעבר ? 

בעבר היו לוקחים סולר ושמן מנועים והיו שופכים בכל הביצות ובכל מקורות מים עומדים שהיו , למעשה השמן היה צף מעל המים ויוצר אטימה ככה למעשה זחלי היתושים לא היו יכולים לינוק חמצן והיו מתים במים . 

הבעיה מרכזית ביתושים - מדביר יתושים מוסמך מסביר מה חשוב לדעת

פעמים רבות אני מגיע לגינות גדולות שמלאות בעצים מכל הסוגים ומיד מדביר רגיל היה ממלא את המיכל ומתחיל לרסס נגד יתושים חומר ייעודי מסוג באג טמפריד או משהו אחר .. 
חשוב להבין שבלי פעולות מניעה על ידי הלקוח הבעיה לא תיפטר ואפילו לא תפחת . 
הפעולה המרכזית ביותר שיש לעשות לאחר פיזור המים העומדים הוא איסוף של כל העלים מהרצפה . 
כאשר אתם משקים את העצים יש המון עלים שנושרים מהעץ ומתמקמים על האדמה מתחת לעץ ובצל כך שלאחר שתשקו את הגינה המים יישארו עומדים על העלים או שיהיה הרבה בוץ . 
איסוף של כל העלים מהרצפה עוד לפני שהמדביר יגיע יתן לכם הגנה מיתושים פי2 מאשר ריסוס רגיל על כל הצמחייה וקירות הבית עם מערפל  ! 

כשמדובר באזורים שסמוכים לנחל או נהר חשוב מאוד למנוע הזרמת מים עם עומס אורגני גבוהה , מניעת הפסולת לגוף המים ופינוי הפסולת שבמים שמונעת את הזרימה ,הסרה של הצמחייה בגדות הנחל. 

5 ריחות דוחי יתושים שהם מאוד לא אוהבים שאפשר למצוא בכל בית וחצר :

ציטרונלה – הריח הראשון שמשמש כדוחה יתושים הינו הציטרונלה שמופק מצמח הלמון גראס , מפיקים שמן מצמחי הלימון הנראים כמעין דשא גבוה שתוכלו למצוא בכל גינה ציבורית . שתילה של צמח הלימון גראס יכולה להיות הדברה ירוקה ליתושים ודוחה אותם באופן משמעותי , כיום מוכרים את השמנים כמעט בכל מקום והם בעיקר בשימוש על נירות או מריחה על הגוף .

רוזמרין – כמעט בכל גינת תבלינים וירק בכל חצר יש את הצמח התבלין השימושי והצובח בכל עונות השנה , הרוזמרין לאחר שריפתו מפיץ ריח מאוד חזק וארומטי שהיתושים מאוד לא אוהבים ומתרחקים ממנו , אז בפעם הבאה שאתם עושים מנגל שימו קצת עלים על המנגל שידלקו וירחיקו את היתושים . 

אקליפטוס – השמן המופק מהעץ המדהים הזה ידוע בסגולותיו הרפואיות אך גם ידוע כדוחה יתושים זבובים ואפילו פרעושים וקרציות , מרחו על עצמכם מעט שמן אקליפטוס ותהנו מלשבת בגינה ללא עקיצות ועם אף פתוח לרווחה . 

שום – כולנו מכירים את ריח השום החזק שאפילו כאשר משתמשים בו במטבח הריח לא יורד מהאצבעות שעות רבות , אם אתם רוצים להכין תרסיס דוחה יתושים משמעותי הכינו יחד עם שמן אתרי ושום תרסיס דוחה יתושים ורססו על כל העצים סביב פינת הישיבה שלכם לפני הארוחת ערב בחצר . 

נענע מנטה – זה ידוע שיתושים ובכלל מעופפים לא אוהבים את ריח המנטה , שתילה של נענע מנטה בגינת התבלינים מסביב לביתכם יפחית משמעותית את המעופפים שיגיעו , אם אתם בטיול ורוצים להכין דוחה יתושים אורגני שפשפו קצת עלי נענע מנטה על הגוף וראו את ההשפעה החזקה על היתושים . 

הבעיה בהדברת יתושים בבתים פרטיים

ישנם פעמים רבות שאנחנו מגיעים ללקוחות שלנו לבצע הדברה של יתושים בחצר , אנחנו תמיד מדגישים ללקוחות שלנו שההדברה היא לא 100 אחוז כי אנחנו הרי לא קוסמים ולא יכולים לעצור את הטבע ואנחנו כותבים לכם את זה פה בגלוי . 
הדברה ליתושים מפחיתה משמעותית את כמות היתושים בסביבת ביתכם אך מאוד חשוב להבין שזה משתנה מבית לבית . 
היינו בסיטואציה שביצענו הדברה ליתושים ללקוחה בהרצליה עם בית פרטי שכל כך הייתה מרוצה מההדברה והמליצה לכל החברות שלה .
כשהלכנו לבצע אצל חברה שלה בבית כמה רחובות אכן ההדברה הייתה אפקטיבית פחות ונסביר כעט למה … 
הבית שלכם בנוי בצורה אחרת מהשכן , לבית שלכם יש עצים אחרים וצמחים אחרים בחצר , יש לכם סביבת מגורים שונה משכן ולפעמים אפשר לעשות הדברה ליתושים אך אם בית לידכם יש דלי עם מים עומדים עוד מהחורף שהיה אז כמובן שהיתושים לא יפסיקו להגיע .. 
היינו בסיטואציה נוספת שביצענו הדברה ללקוחה שצלצלה להתלונן ששום דבר לא עזר לה אז כמובן הסברנו לה את המצב שזה לא בשליטתינו וכאשר הגענו לטיפול נוסף גילינו שהדוד שלהם נוזל ויש שלולית גדולה על הגג שממנה פורחים היתושים . 

 

איך מבצעים הדברה ליתושים

כאשר מדבירים יתושים חשוב ללכת על פי ארבעת העקרונות כדי לא לפגוע במערכות אקולוגיות אחרות : 

 • תכשירי בצילוס – חומרים שפוגעים במערכת העיכול 
 • מעכבי גדילה – פוגעים בתהליך ההתפתחות את היתושים 
 • תכשירי שמן – מונע את נשימת חמצן לזחלים 
 • פירתרואידים – תכשירים שפוגעים במערכת העצבים של היתושים . 

סובלים ממכת יתושים ? לא יכולים לשבת בגינה ? קמים כל בוקר עם עקיצות ? 

אילנית הדברות – חברת הדברה ליתושים ! 

להצעת מחיר בWhatsApp לחץ כאן ! 

054-8849445

 

מאמרים נוספים בנושא יתושים :

הדברת חולדות בביוב

הדברת חולדות בביוב

הדברת חולדות בביוב בישראל יש 2 סוגים שונים של חולדות, חולדות חוף וחולדות מצויות אמנם הם נראות כמעט זהה אך הצורת ההתנהגות שלהם שונה לגמרי.

קרא עוד »
לוכד עכברים

סוגי עכברים בישראל

סוגי עכברים בישראל בישראל יש אקלים טרופי ומאוד נח להמון סוגים של עכברים שונים שלאט לאט מתחילים לחדור ולחיות בסימולטניות עם בני האדם, השאלה הגדולה

קרא עוד »
חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat