דובון הקורים

הדברת דובון הקורים

דובון הקורים 

דובון הקורים

לפתע התחלתם לראות על השיחים אצלכם בחצר קורים גדולים כמו שיערות סבתא ? תהיתם איך חרק יכול ליצור כזה טוואי קורים גדול ? הכירו את דובון הקורים שהינו זחל ממשפחת הדובונאים רוצים לדעת מדוע הוא הגיע אליכם לגינה ? האם דובון הקורים מסוכן ? איך נפטרים מדובון הקורים ? המשיכו לקרוא …

הכירו את דובון הקורים :

דובון הקורים הינו חרק בעל גלגול מלא בעל 4 דרגות התפתחות ביצה זחל גולם ועש , הזחלים בעלי שיערות חומות שחורות על כל גופם ועל כך נקרא שמו דובון , הזחלים יוצרים מעין אוהל חמים על שיחים וענפים ויוצרים חממה נוחה להתפתחות שלהם ועל כך נקראים דובון הקורים בגלל טוואי הקורים שהם יוצרים .
הזחלים בגודל של כ3-4 ס"מ והפרפר הבוגר נע בין 2-4 ס"מ ורק הזכרים בעלי כושר תעופה והנקבות תפקידם להישאר בקן ולדאוג להתפתחות הקן ללא תעופה כלל .


ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך 2650
דובון הקורים
✅ הדברה לדובון הקורים ( דובון האביב)
✅ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה 
✅ בפיקוח המשרד להגנת הסביבה מס' רשיון 2650
ללא סכנה לבני אדם ובעלי חיים
פריסה בכל הארץ ! 
זמינות מהיום להיום  

הדברת לדובון הקורים ⭐⭐⭐⭐⭐

מתי אפשר לראות את דובון הקורים ?

דובון הקורים מתחיל את פעילותו בחודש אוקטובר  – נובמבר וכבר אפשר לראות פרטים מסתובבים ומתחילים ליצור אוהל קורים על צמחיה בחודשים ינואר פבואר תוכלו לראות את הזחלים בוגרים יותר לאחר אכילתם של הצמחיה באוהל שיצרו הם יורדים לקרקע ומתחפרים ויוצרים גולם .
הגולם יכול להיות בתרדמת עד שנה ולאחר מכן משתחרר ויוצא עש בוגר אל הטבע וחוזר חלילה כל התהליך בעונה הבאה .
הפרפרים ( העשים ) הבוגרים מגיחים ומתעופפים לקראת חודש ספטמבר אוקטובר ועד לחודש מרץ ומזדווגים ויום לאחר ההזדווגות הנקבה מטילה כ 100-200 ביצים לדור חדש .

דובון הקורים
דובון הקורים

איך אפשר לזהות את דובון הקורים ?

סימן ההיכר הטוב ביותר לדובון הקורים הוא אוהל טוואי שהוא יוצר על הצמחיה , הוא יוצר מעין חממה על הצמחיה בחודשים הראשונים של הסתיו ואוכל את כל הצמחיה , כאשר הצמחיה נגמרת הם מתפזרים ויוצרים אוהל חדש על צמחיה חדשה .
האוהל יכול להבטיח להם שמירה מפני תנאי טמפרטורה , שמש , לחות , גשם ואויבים טבעיים .

האם דובון הקורים מסוכן ?

הרבה מתבלבלים בין טוואי התהלוכה לבין דובון הקורים מהסיבה שדרגת הזחל הבוגרת שלהם נראת כמעט אותו דבר ואפילו מדבירים מקצועיים מתבלבלים בינהם , אך אופן הפיזיולוגיה וההתנהגות שלהם שונה לגמרי .
דובון הקורים רעיל והשיערות מסוכנות לבני אדם ובמיוחד לבעלי חיים בדומה לתהלוכן האורן שהשיערות שלו יוצרות דלקות עיניים חמורות צריבות ואדמומיות בעיות נשימה וכו'

האם הדובון הקורים מזיק ?

כעיקרון איננו מזיק לבני אדם כמו שציינו אך הוא מהווה מפגע לכל הצמחייה שאותה הוא סובב , עש מטיל כ 100-200 ביצים בדור כך שלאחר כמה שבועות יכול להיווצר אצלכם אוכלוסייה ענקית שתחסל לכם את כל החצר ולא תצליחו להיפטר ממנה .

איך מבדילים בין דובון הקורים לבין תהלוכן האורן ?

תהלוכן האורן דרגה 5

דובון הקורים

דובון הקורים יהיה על צמחייה ויתהלך בדרך כלל בקבוצות , יוצר אוהל על גבי הצמחייה 
חי במקבצים ופעיל וניראה ברוב חודשי החורף והסתיו 

תולעת משי ארסית

תהלוכן האורן

בעל שיערות על גבו , תנועה של בודדים ראש זנב ראש זנב , חי על עצי אורן גבוהים , יורד לקרקע רק לקראת שלב ההתגלמות 

השוואה בין תהלוכן האורן לדובון הקורים

איך אפשר להימנע מדובון הקורים ?

דובון הקורים לרוב יההי בשדות פתוחים ובשטחים בעלי צמחיה רחבה אך יכול להיווצר מצב שעש יתעופף לביתכם ויצור דור חדש על הצמחיה שאצלכם בגינה , כדי להימנע מנזקים של דובון הקיקיון יש לבצע גיזום וטיפול יסודי לגינה לפני עונת החורף ולדאוג שהגינה תהיה מטופלת ומתוחזקת על ידכם או על ידי גנן מקצועי

דובון הקורים

הדברה לדובון הקורים

את ההדברה לדובון הקורים מבצעים באמצעות חומר הדברה מאושר מהמשרד להגנת הסביבה וייעודי לדובון הקורים בעל ממס אורגני שיעיל נגד תנאי טמפרטורה לחות וגשם .
את ההדברה מיישמים על גבי כל הצמחייה , הדברה על אוהל הדובון באופן ישיר ובכל האזור שיכול להוות חממה לדובון ,לאחר ההדברה מומלץ לעצור את ההשקיה בחצר למשך 48 שעות עד לספיגה מלאה של החומר .
מחיר ההדברה לדובון הקורים מותאם בהתאם לגודל השטח שיש לטפל בו ונע מ300-900 ש"ח 

הדברה לדובון הקורים

הדברה לתהלוכן האורן

הדברה לצרצרים

הדברת נדל ארסי