הדברה לערצב הגינה

ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך 2650

גיליתם חרק מוזר לאחר שכל הגינה שלכם התחילה להיפגע? מגדלים פירות או ירקות בשדה והוא פוגע בתבואה? הכירו את הערצב חרק שמאוד דומה לצרצר אך פועל בצורה מאוד שונה ממנו, הערצב פוגע בישראל בעיקר בדשא וביבולים ויכול לחסל גינות ושדות שלמים. איך נראה ערצב?איך הערצב מגיע אליכם לגינה? איך מדבירים את ערצב הגינה? המשיכו איתנו וליאור מדביר מוסמך יענה על השאלות »

ערצב הגינה – תעודת זהות

ערצב נקרא כך בגלל צורתו שמאוד דומה לצרצר וחופר כמו חפרפרת ולכן השם המדעי שלו "Gryllotalpa",  כאשר משקים את הדשא בהרבה מים וכל המחילות מתמלאות הוא יוצא החוצא לשחייה מאוד מצחיקה ועל כך שמו נקרא "כלב מים".

הערצב מסדרת החגבאים וממשפחת הערצביים, גודלו כ 8- 5 ס"מ וצבעו חום-שחור עם קוטיקולה נוקשת.

הערצב בעל 3 זוגות רגליים, לרגליים הקדמיות התפתחו כמו מכשירי חפירה כמו שני מעדרים משוננים שהוא יוכל לחפור מחילות, אם האדמה לא רכה הוא יכול לחפור גם עד חצי מטר כדי למצוא אדמה נוחה לחפירה ולחה.

הערצב איננו מסוכן ולא פוגע בבני אדם ולא עוקץ. הערצב ניזון משלשולים ומזחלים אחרים, שורשים, תפוחי אדמה, פקעות, בצלים ומגוון רחב של פירות וירקות שגדלים מתחת לקרקע.

בעונת הרביה הנקבה מטילה כ 200 ביצים בגוש אחיד באדמה שנראה ממש כמו תפוח אדמה קטן.

הדברה לערצב הגינה

איפה גר הערצב?

הערצב שוכן בקרקע ויוצר מחילות מתחת לפני השטח באדמה לחה ומעובדת, הוא נע בתוך המחילות ואוכל את השורשים ואת הצמחים הראשונים שעל הצמחים.

אפשר בקלות לשים לב למחילות של הערצב מהסיבה שהם ממש מתחת לשכבה הראשונה של השטח. הוא דוחף עם שני הרגליים הקדמיות שלו את האדמה וכך למעשה רואים את החריצים באדמה שמתרוממים עקב החפירה.

✔️ הדברה לערצב הגינה
30 שנות וותק !
✔️זמינות מהיום להיום
הדברה ירוקה ללא סכנה לבני אדם ובעלי חיים
✔️לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו :
054-8849445
 

הדברה לערצב הגינה ⭐⭐⭐⭐⭐

איפה אפשר למצוא את הערצב?

הערצב יעדיף להיות באזורים לחים, בעלי עושר בחומרים אורגניים, הערצב יעדיף להיות בסמוך לאדמה לחה ולכן אפשר למצוא אותו בקלות ליד נחלים שעוטפים שדות, שלוליות ומאגרי מים גדולים.

כמו כן הערצב אוהב לאכול מעבר ליבול, זחלים של חרקים אחרים ולכן יהיו במקומות שיש בהם זחלים של זבובים כמו קומפוסט או בשדות שמגדלים יבול מתחת לקרקע כמו תפו"א, בצל, סלרי וכו'.

התמודדות מול הערצב

הערצב פעיל בעיקר בחודשים אפריל ועד נובמבר בחודשים היבשים באזורים בהם ההשקיה סדירה, היו מקרים בעבר שטיפלנו בגינות עם ערצבים גם בחודשי החורף זה תלוי מאוד באקלים באותה שנה.

חלק מההתמודדות מול הערצב היא שינוי סביבת המחייה שלהם, אם לדוגמה סיימתם לקצור את היבול אז לפני שאתם מתחילים נגלה חדשה של שתילה והזרעה של השטח נסו לייבש את הקרקע למשך שבועיים שלושה כדי שהערצבים אולי יעזבו לקרקע יותר נוחה.

האם חייב לבצע הדברה נגד ערצב?

אנחנו לא פה כדי להפחיד אתכם או לדחוף לכם הדברה, הערצב לא פוגע בבני האדם אך יכול לפגוע בגינות ושדות שלמים, אם הגינה שלכם חשובה לכם, אם לשכן שלכם יש גינת ירק קטנה, אם אתם חקלאים שצריכים לשתול לשנה החדשה אז כמובן שאתם חייבים לבצע הדברה לערצב .

הערצבים לא יעזבו מעצמם הם יכולים להיות באותו אזור גם 3 שנים, ואתם יכולים לחשוב שהם עזבו אך למעשה הם מצאו אולי מקור מזון 30-40 ס"מ מתחת לקרקע ויפתיעו אתכם בעתיד.

הדברה לערצב הגינה

איך מבצעים הדברה לערצב?

אם יש לכם חצר שמטופלת עם גנן חשוב שמדביר מקצועי יעבוד בשיתוף פעולה עם הגנן, מאוד חשוב לשנות את התנאי מחייה של הערצב לפני שאנחנו מתחילים לרסס את החצר.

אפשר ליישם את ההדברה בפורמולציה של פיתיונות גרגירים או באמצעות ריסוס עם חומר מאושר לשימוש. אם עושים שימוש בגרגירים חשוב ליישם על פי התווית שהם לא ימסו מהמים, בדרך כלל שאני מגיע לחצר נגועה בערצב אני מבקש מהשכן ממש להרטיב את כל הגינה כדי לראות את גודל האוכלוסיה, שותים קפה עד שהשכבה הראשונה מתייבשת ואז ניגשים לעבודה.

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat