להצעת מחיר וייעוץ חייג עכשיו :
צ

נמלים באוכל של הכלב או החתול

בין אם החתול החליט לדלג על ארוחת הבוקר, או שהכלב דאג להשאיר שאריות ופירורי מזון בקערה, זו בהחלט סיבה מספיק טובה לזכות לביקורן של נמלים רעבות. נמלים נמשכות למזון של חיות המחמד מכמה סיבות, והתופעה הזו מציקה גם להולכים על ארבע וגם להולכים על שתיים.

מה אפשר לעשות נגד נמלים שמגיעות לקערת המזון, למה חשוב לבצע הדברה ואיך עושים זאת בצורה בטוחה בסביבה רגישה?
אז כשכשו בזנב מאושר, כי כל השיטות והמידע נמצאים כאן לפניכם. 

מדביר מוסמך

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

תוכן עניינים : נמלים באוכל של הכלב או החתול

מה אפשר לעשות נגד נמלים שמגיעות לאוכל של הכלב או החתול?

 • שמירה על ניקיון – נמלים נמשכות לסוגי מזון רבים, ובדיוק כפי שאתם דואגים לנקות אחריכם במטבח או בשולחן האוכל, גם מצע המזון לחיות המחמד והסביבה צריכים להיות תמיד נקיים.
 • משטח גבוה – אם יש לכם אפשרות כזו, הניחו את קערת המזון במקום גבוה. כך זה יקטין את הסיכוי של הגעת הנמלים מהרצפה.
 • שימוש במזון יבש – למרות שנמלים נמשכות למזון יבש ולגרגרים, יש סיכוי גדול יותר שהן יימשכו למזון הרטוב של הכלב או החתול. אם פינקתם אותם במנה עשירה, מלאת טעמים וריחות, דאגו לשטוף היטב את הקערה כדי לא להשאיר עקבות.

*לעוד מידע על הדברת נמלים »

נמלים באוכל של הכלב או החתול

מה לא כדאי לעשות כדי להרחיק נמלים מהמזון של חיית המחמד?

 • ריסוס עם תכשירים כימיים – שימוש בתכשירי הריסוס שנמכרים בסופר, בעיקר בקרבת מזון או קערת המזון של החיה, עלולים לסכן אותה ואף לגרום להרעלה. יש להימנע משימוש בחומרים שאינם בטוחים לשימוש בסביבת בעלי חיים.
 • שימוש במלכודת – אם אתם לא מנוסים ולא מדבירים מקצועיים, אל תנסו להכין מלכודות רעל ללכידת הנמלים, שכן גם חיית המחמד עלולה להתפתות ולאכול מהרעל.
 • השארת מזון לאורך זמן – השארת המזון בקערה של החתול לא רק מזמנת נמלים, אלא גם יכולה לגרום להצטברות של חיידקים, עובש וגורמים במזיקים לבריאות.

שיטות יעילות להדברת נמלים בסביבת האוכל של חיית המחמד

 • שימוש בפיתיונות ג'ל – מניחים ג'ל פיתיון המיועד לחיסול הנמלים במקום אסטרטגי, למשל הנקודה ממנה מגיעות הנמלים, עד ששיירת הנמלים לוקחת את הפיתיון לקן הנמלים שיטה אפקטיבית ומהירה, קלה לשימוש במקומות נקודתיים, מקומות נסתרים כמו מאחורי הארון ומתאימה לשימוש בקרבת חיות מחמד, ואין צורך לצאת מהבית.
 • גרגרי פיתיון – השיטה פועלת באופן דומה לפיתיונות הג'ל, רק בפורמולציה של גרגרים. אין צורך בהכנות מוקדמות וניתן להניח אותם בסביבה שהנמלים משוטטות פתרון ארוך טווח שמסוגל להרחיק נמלים מהאזור, שימוש מהיר, יעיל ומקצועי, במידה ונעשה ע"י מדביר מוסמך.
 • ריסוס –  ריסוס לבית מתבצע עם חומר מסוג פירתוראיד אשר ידידותי לחיות ולאדם, אינו גורם לריחות רעים ואינו רעיל. הריסוס יתבצע בסביבה בה נמצאים הנמלים, אך לא בצורה ישירה על הקערות והמזון מתאים לשימוש באזורים נרחבים בבית, לכיסוי שטח גדול ונגד כמות גדולה של נמלים שמופיעות בצורה גלויה. אינו מסוכן לבעלי חיים.

איך אפשר להימנע מהגעת נמלים לאוכל של הכלב או החתול?

 • חסימת דרכי גישה – נמלים מוצאות את הדרך להגיע אל המזון שלכם או של החיה שלכם, דרך חורים וחריצים קטנטנים שיש לכם בדירה. מומלץ לבצע סריקה באזור ולסתום את החורים הקטנים עם רובה או סיליקון.
 • ניקיון – ניקיון כאמור מפחית את הסיכוי להימצאות של נמלים בכל מקום. מאחר והכלב או החתול פחות דואגים לפנות את קערת המזון בסיום הארוחה, דאגו לשטוף אותה בעצמכם ולנקות אחריהם.
 • הדברה – הדברה מקצועית שמתבצעת באופן שוטף, מסייעת למנוע הגעה של נמלים בכל סביבת הבית, גם אם יש לכם קערת מזון של הכלב על הרצפה.

שיטות ביתיות להרחקת נמלים מהאוכל של הכלב או החתול

 • מאכלים שמרחיקים נמלים – נסו לפזר אבקת קינמון או פלפל שחור בסביבת המזון של החיה, מאחר והריח שלהם לא אהוב במיוחד על נמלים. דגש חשוב, אסור להשתמש בשיטות שיכולות לסכן את חיית המחמד, כמו פיזור של שיני שום בקרבת המזון, מאחר והוא מסוכן להם.
 • שימוש במים – מכשול של מים יכול למנוע מהנמלים להגיע לקערת המזון, כך שתוכלו להניח את הקערה בתוך קערה גדולה של מים.
 • שמנים אתרים – שמנים בניחוח הדרים כמו תפוז, לימון או למון גראס, יכולים להרחיק את הנמלים מהמקום. גם כאן כדאי לשים לב שהכלב או החתול לא מלקקים את זה.

האם צריך להיערך לפני ביצוע הדברה נגד נמלים באוכל של הכלב או החתול?

כדי לדאוג לבריאותם של חיות המחמד, ולביצוע של הדברה בצורה יעילה ומיטבית, כדאי להיערך ע"י נקיטת הצעדים הבאים:

 • עדכנו את המדביר – כדאי להתריע מראש שיש בבית חיית מחמד ומה הסוג שלה, כך שהמדביר ידע להתאים את חומרי ההדברה בהתאם, בצורה בטוחה תוך התחשבות בביטחונם.
 • פנו את חיית המחמד מהמקום – ברגע שהמדביר מגיע לביצוע ההדברה, הוא לא צריך שחיית המחמד תפריע לו, ובאותה מידה לא כדאי לסכן אותה בשאיפת או ליקוק חומרי ההדברה הטריים.
 • פנו את קערות המזון והאוכל – יש לפנות את הקערות והמזון מהמקום, לשטוף אותם ולהמתין להוראת המדביר.

הדברה בטוחה בסביבת האוכל של חיית המחמד

כלבים וחתולים הם חלק מהמשפחה, כך שזה די מתבקש לדאוג שקערת המזון שלהם תהיה נקייה מנמלים מציקות. כמו כן חשוב שתהליך ההדברה יבוצע בצורה מקצועית, זהירה ובטוחה.

חשוב לוודא שהמדביר שהזמנתם ישתמש בחומרי הדברה ירוקים מאושרים לשימוש, בקרבת בני אדם וחיות מחמד כאחד.
אל תהססו לשאול את המדביר שאלות חשובות, כמו כמה זמן צריך להרחיק את הכלב מהסביבה, או האם יש צורך בהיערכות נוספת.

כך או כך, הדברה בטוחה תשאיר את הבית שלכם נקי מנמלים, והכלב או החתול ימשיכו ליהנות מהמנה המועדפת עליהם.

הדברה בבית עם כלב

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
מומחה לנמלים ומספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445

נמלים באוכל של הכלב  ⭐⭐⭐⭐⭐

רישיון הדברה

מידע נוסף על נמלים

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat