לוכד נחשים

לוכד נחשים

לכידת נחשים 24/7

לכידת נחשים 24 שעות ביממה

המחשבה הראשונה כשרואים נחש הוא מיד לפחד ולהתחיל לרוץ ולהשתולל אך זה לא נכון לעשות זאת, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לצלצל ללוכד נחשים מקצועי עם רישיון שיגיע ללכוד נחשים בצורה מקצועית ללא סכנה ובמהירות.
איך לוכדים נחשים? איזה סוגי נחשים יש בישראל?  מה עושים שיש נחש בבית? מה נחשים אוכלים?  איך אפשר להימנע מנחשים בבית וכמה עולה שירות לכידת נחשים? לוכד נחשים מקצועי עונה על השאלות »

תוכן עניינים : לוכד נחשים

נחש

כמה סוגי נחשים קיימים בישראל ?

בישראל יש כ 44 מינים שונים של נחשים, אך רק 8 מהם באמת ארסיים שיכולים לסכן אתכם. כאשר מזהים נחש אתם חייבים מיד להוציא את הטלפון ולצלם סרטון ותמונה כדי שנוכל לאבחן את סוג הנחש, ולשלוח לנו למספר : 054-8849445 כדי שנוכל לבחון את הסיטואציה אם באמת צריך לשלוח לוכד נחשים או שזה נחש שובב ולא מסוכן שהגיע אליכם לחצר. 

מה עושים שיש נחש בבית?

הפעולה הראשונה שעליכם לעשות היא: להירגע!
אל תעשו תנועות חדות מידי ואל תפחידו את הנחש. הנחש לא יתקוף אתכם רק אם תהוו עבורו סכנה והוא יחשוש וינסה להתגונן. שמרו על הנחש עם קשר עין, אסור להוריד את העיניים מהנחש אפילו לא לשנייה אחת!

מיד אפשר לצלצל אלינו 24 שעות ביממה: 0548849445
אם הנחש נצפה בשטח וצילמתם אותו תמונה או סירטון בהחלט יעזרו לנו לדעת איזה נחש יש לכם האם הוא מסוכן ואיפה הוא יכול להתחבא.

זיהוי נחשים בוואטאפ

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

מה נחשים אוכלים?

רוב המזון של הנחשים מורכב מחיות בר כמו מריון מצוי, עכברים, חולדות יונים וציפורים למעשה הנחש אפילו מועיל לנו כשהוא מחסל אוכלוסיות שלמות של עכברים וחולדות שפוגעות באדם וביבולים. הנחש איננו חיה תוקפנית לבני אדם אך יכולה להיות מאוד מסוכנת לבע"ח כאשר הם רעבים. הנחש תוקף את החולדות ועכברים ומכיש אותם עם השיניי ארס שלו ואז בולע אותם לאט לאט.

הנחש חיה מתגוננת וכמעט תמיד תסתתר ותנסה להיות מוגנת ככל האפשר, הנחש חיה מוגנת ולכן אסור להרוג או ללכוד אותו ללא רישיון לכידה. הנחשים בדרך כלל מסמנים טריטוריה ונשארים שם למשך תקופה ארוכה אם התנאים טובים ויש להם מקורות מים מזון ומסתור, לרוב הנחש לא יתרחק מרדיוס של 500 מ"ר.

נחש

איך אפשר להימנע מנחשים בבית?

  • הדברת חולדות ועכברים: בצעו אחת לכמה חודשים הדברה לחולדות או הדברה לעכברים כדי לצמצם להם את מקורות המזון .
  • ניקוי: וגיזום העשבייה והג'אנקיה כדי למנוע מקורות מסתור.
  • הימנעו מטיולי שטח בחושך: ללא פנס או תאורה, לנחש אין אוזניים ולכן אתם יכולים בטעות לדרוך עליו ולקבל הכשה.
  • לא לדחוף את הידיים למקומות מסקרנים: כמו חורים, מערות, מתחת לאבנים, מתחת לסבך ושיחים, עצים שנפלו, רפסודות ומשטחי מתכת וכו'.
  • סגירה הרמטית של הבית :  חלונות ואת הסף מתחת לדלת , הציבו רשתות בחלונות כדי למנוע ממזיקים להיכנס לדירה .
חיים לוכד נחש קטן

למה הנחש הגיע דווקא לחצר שלכם?

אין תשובה אחת וחד משמעית לשאלה למה הנחש הגיע דווקא לבית שלכם מהסיבה שיש המון סוגים שונים של נחשים וכל נחש אוהב מתאר שטח שונה. יש נחשים שאוהבים מים ולחות ויש נחשים שאוהבים דווקא חום ויובש.  אבל הסיבה העיקרית שכל הנחשים יבקרו אצלכם בחצר היא בגלל חיפוש אחר מים / מזון / מסתור.  בדרך כלל הימצאות נחש בשטח החצר בבית יכולה להעיד גם על הימצאות חולדות או עכברים בשטח שהם המזון העיקרי לרוב הנחשים בארץ. 

מה עושים אם נחש נכנס למקום שאי אפשר להוציאו ?

פעמים רבות אנחנו מגיעים לסיטואציות שנחש נתקע בתוך המנוע של הרכב או נכנס מתחת לדק או למקומות אחרים שמאוד קשה להגיע אליהם.  אנחנו לוכדים נחשים כבר 30 שנה ויש לנו את מיטב הכלים הנדרשים כדי להוציא את הנחשים מכל מקום או לחילופין לדאוג שהוא ילכד כאשר יצא. 
לדוגמה: אם נתקע נחש בתוך המנוע של הרכב יש לנו מוט טלסקופי שדומה מאוד לחכה של דייג אם קרס שאיתו אנחנו דגים את הנחש. 

מה עושים אם נחש הכיש אותי?

משום מה, כולם חושבים שחשוב למצוץ את הארס ולירוק כמו שרואים בסרטים אבל זה ממש לא נכון! חשוב מאוד לשבת לנוח להירגע כדי להוריד את לחץ הדם ולהמתין לפינוי רפואי. חשוב מאוד גם לצלם את הנחש או לפחות לזכור כמה סימנים שהרופא ידע איזה אנטידוט עליו להביא לכם.

נחש

לוכד נחשים מקצועי ומוסמך

ראיתם נחש בבית? זה סימן שמיד חייב לקחת את הטלפון ולהזמין לוכד מקצועי, חשוב מאוד לבדוק שיש ללוכד היתר לכידה מטעם רשות הטבע והגנים כי נחשים הם חיות מוגנות ומרביתם גם בסכנת הכחדה בגלל הרג של נחשים שבכלל לא ארסיים.

המחיר ללכידת נחשים משתנה מאוד לפי הסיטואציה, יש פער משמעותי אם אתם יודעים איפה מסתתר הנחש או לחילופין שרק ראיתם אותו לשניה וברחתם. לפעמים רואים רק נשל של נחש והלוכד נחשים צריך לחפש את הנחש שעות כדי למצוא סימנים נוספים.

כמו כן, גם פרמטר הזמן הוא מאוד משפיע, הזמנת לוכד נחשים בשעות הלילה, שבתות וחגים יהיה בתוספת של כ 150-200% במחיר .

9 נחשים ארסיים בישראל

עכן קטן

( Sahara sand viper ) נחש ארסי , צבעו חום-צהוב הראש בצורת משולש , ללא חברבורות על הגב , אוהב בתי גידול חוליים , מאוד אוהב להסתתר מתחת לשיחים עם זחילה לוליינית וכאשר מפוחד משמיע קולות שיפה .
סיכון גבוה מאוד

עכן החרטומים

(CERASTES CERASTES) צבעו כחול/ אפור עם זוג קרניים מעל העיניים בדרך כלל יהיה קבור בחול כאשר מחכה לטרף , פעיל לילה מסתתר בעיקר במחילות של בעלי חיים אחרים ניזון בעיקר מלטאות , ציפורים ומכרסמים .
סיכון גבוה מאוד

עכן גדול

( Arabien horned viper) נחש פעיל לרוב בלילה אך יכול להופיע גם בשעות היום , צבעו צהוב - אפור עם ראש משולש נע בצורה לוליינית , כשמרגיש מאויים משמיע קולות שיפה שהוא מזיז את קשקשי עורו . לא נחש תוקפני ומאוד אוהב להמתין לטרף על ידי כיסוי הגוף בחול .
סיכון גבוה מאוד

פתן שחור

( Black desert cobra ) נחש גדול ושחור עבה , ראש שטוח ועבה בעל ראיה ירודה ועם חוש ריח ומאוד מפותח , בעל ארסי נוירוטוקסי שפועל על מערכת העצבים מיידית . אוכל זוחלים , מכרסמים ואפילו פגרים .
סיכון גבוה מאוד

שפיפון הנגב

(False horned viper ) נחש עבה עם ראש בצורת משולש צבעו חום צהוב ועל הגב כתמים שחורים חומים מעל העיניים יש זוג קרניים כאשר מאויים מגיב בנשיפות חזקות מהאף , ארסי ואין נסיוב נגד ההכשה שלו .
סיכון גבוה מאוד

צפע מצוי

צפע ארצישראלי Daboia palaestinae )) נחש נפוץ מאוד בישראל , מאוד מסוכן וארסי פעיל בעיקר בלילה הכי נפוץ מהנחשים הארסיים בישראל צבעו צהוב חום עם מעויינים חומים מחוברים לאורך גופו השמנמן תוחלת חיו כ 16-20 שנה .
סיכון גבוה מאוד

צפע חרמון

צפע חרמון (lebanon viper ) נחש אפור\חום עם חברברות שחורות או מעויינים על גבו , פעיל גם ביום וגם בלילה . יש לו בצידי הראש שני פסים חומים ומגיני עיניים כמו גבות . אוהב להיות באזורים גבוהים והרריים , פעיל בעיקר בחודשי הקיץ והאביב וישן במאורתו למשך כל החורף .
סיכון גבוה מאוד

שרף עין גדי / צֶפַעון שחור

שרף עין גדי ( Atractaspis engaddensis ) נחש ממשפחת הצפעוניים , הכי ארסי בארץ צבעו שחור מבריק ראש יחסית שטוח ופחוס ראיה מאוד גרועה ומרבית זמנו מבלה במחילות , מערות , פעיל לילה .
סיכון גבוה מאוד

אפעה

שם מדעי: ( Echis ) נחש ממשפחת הצפעיים צבעו אדום , כתום , צהוב , חום עם כתמים בהירים , פעילי לילה וניזונים בעיקר ממכרסמים , נחש מאוד לא צפוי ומסוכן מאוד אוהב אזורים יבשים ומדבריים ( האפעה איננו שותה מים) .
סיכון גבוה מאוד

8 נחשים תת ארסיים בישראל

מה זה נחש תת ארסי? 

נחשים שהם תת ארסיי הם נחשים שבלוטות הארס שלהם לא מפותחות מספיק  שיני הארס שלהם אחוריות והוא מכיש את הטרף בנשיכה ארוכה עד להחדרת כמות מספיקה של הארס.  בשונה מנחשים ארסיים שהשיניים הקדמיות שלהם חלולות והארס עובר דרכם בזמן ההכשה. 

ארבע-קו מובהק

( Schokari sand racer) נחש מהיר ופעיל יום , ארוך ודק עם ראש צר יש לאורך גופו 4 פסים שחורים מתחילת הצוואר ועד הזנב , הנחש בעל חוש ראיה מאוד טוב והוא אוהב לטפס על סלעים , עצים ושיחים .

ארבע-קו מצרי

( egyptian sand racer ) נחש שדומה מאוד לארבע קו מובהק אך מובדל ממנו במספר מגני הגחון , צבעו חום בהיר קצת אדמדם או צהוב עם קו שיוצא מהעין ומהראש ועד הזנב , בעל כושר טיפוס מאוד טוב על עצים וסלעים , מאוד נדיר בישראל .

עין חתול אדמדם

עין חתול אדמדם ( Telescopus dhara) נחש ממשפחת הזעמניים צבעו חום אדום עם כתמים לבנים בהירים על גבו , גחון לבן אוהב להימצא באזורים מדבריים ויבשים ניזון מפרוקי רגלים וזוחלים .

עין החתול האפור

עין-חתול אפור ( Telescopus hoogstraali) נחש ממשפחת הזעמניים צבעו אפור הראש והעורף שחור ופסים כהים על גבוה לאורך הגוף , לא נפוץ מאוד ובסכנת הכחדה .

עין-חתול חברבר

עין-חתול חברבר ( Telescopus fallax) נחש ממשפחת הזעמניים צבעו אפור שחור וניזון לרוב מזוחלים אחרים כמו לטאות , עין החתול פעיל לילה , איננו תוקפני אך הוא תת ארסי כלומר הכשה כואבת אך לא מסכנת חיים .

תלום קשקשים מדברי

(Moila snake ) נחש פעיל יום בצבע חום-שחור , בחלק האחורי של הראש שני כתמים כהים וגחון בהיר . רשתית העין צהבהבה בדרך מאופיין בכך שמרים את ראשו מעל הקרקע וכשמרגיש מאוים מרחיב את צלעות הצוואר כמו קוברה ומתנשף בחוזקה .

תלום קשקשים מצוי

( Montpellier snake ) נחש גדול , פעיל יום , עם רכסים כמו גבות מעל עיניו וצבע גופו חום עם כתמים בהירים , יש לו שקע לאורך כל אחד מקשקשי הגב ומאוד אוהב להסתתר בצמחיה .

מחרוזן הטבעות

( MICRELAPS MUELLERI ) נחש דלילי וארוך , צבעו שחור עם טבעות צהובות מבריקות , ראשו וגופו אחיד אוהב להיות במחילות תת קרקעיות וסדקים , פעיל לילה , ואוכל זוחלים לטאות ונחשים קטנים , תת ארסי אך לא פוגע בבני אדם ולא תוקפני .

נחשים לא ארסיים בישראל

זעמן מטבעות

נחש מאוד נפוץ ממשפחת הנזעמניים , איננו ארסי ומאוד דומה לנחש הצפע , ההבדל בינהם שהזעמן עם צורה של מטבעות על גבו לעומת צפע שהוא צורה של מעויינים מחוברים.
רמת סיכון נמוכה

זעמן דק

זעמן דק (Platyceps saharicus) זעמן קטן מאוד וצר ממשפחת הזעמניים ניזון בעיקר מחרקים , פרוקי רגליים מכרסמים קטנים כמו מריון או עכברי שדה , גבו אפור עם כתם שחור בראשו ופס אדום לאורך גופו .

זעמן שחור

נחש נפוץ ממשפחת הזעמניים , הנחש יחסית מגיעה ל2.5-3 מטר עם משקל של כ 1.8 ק"ג ממוצע . הזעמן השחור איננו ארסי ופעיל יום ניזון בעיקר מעכברי שדה וחולדות מצויות האוייבים של הזעמן השחור הם עופות דורסים ולכן הוא לרוב יסתתר מתחת לעצים ואבנים ומדי פעם יצא להיתחמם על הכביש.

זעמן זיתני

נחש ממשפחת הזעמניים אך קטן יותר וצבעו קצת שונה ממשפחת הזעמניים , צבעו חום ירקרק ניזון בעיקר מפרוקי רגליים לטאות וזוחלים אחרים , נחש יחסית דק וקטן ולכן כאשר הוא רוצה להתגונן מפיץ ריח רע מנוזל לבן שמפריש מהפה .
רמת סיכון נמוכה

שחור ראש

(Palestine kurki snake) נחש דק חום ברונזה עם ראש שחור בוהק , מתחת לפה יש גחון לבן , נחש קרקע , יהיה לרוב מתחת לסלעים או ג'אנקיות , מפריש ריחות לא נעימים מהפה כאשר חושש .
רמת סיכון נמוכה

זעמן יפהפה

(Elegant racer) זעמן קטן מאוד נדיר , ראו אותו מספר פעמים בודדות בישראל , מה שמבדיל בינו לבין זעמן סיני זה כמות הטבעות על גבו ( אצלו בערך 30 ) נחש מאוד יפה , מרשים פעיל קרקע על סלעים , שיחים נמוכים ומערות
רמת סיכון נמוכה

זעמן סיני

(Sinai Racer) נחש נדיר , מאוד יפה צבע לבן עם טבעות שחורות ופס כתום על גבו , יש לו יותר מ80 טבעות שחורות על גבו מאוד אוהב סביבה מדברית וסלעית .
רמת סיכון נמוכה

נחש חנק

(Javelin sand boa) נחש גדול ממשפחת החנקיים , הלסת העליונה על התחתונה אוהב להתחפר מתחת לחולות הצבע משתנה בהתאם לאזורים , הצבעים נעים בין חום כהה לחום בהיר-צהבהב , הורג את הטרף על ידי המתנה מתחת לחול וחניקתם .
רמת סיכון נמוכה

זעמן אוכפים

נחש שנפוץ יותר בסביבה מדברית והררית , נחש מאוד פחדן וכאשר הוא חושש הוא מזיז את ראשו בצורת S וינסה לזחול במהירות . הזעמן אוכפים נע מאוד במהירות ומאוד קשה למצוא את מיקומו .
רמת סיכון נמוכה

שלוון טלוא ראש

(Roth's dwarf racer ) נחש קטן בצבע חום לאורך כל הגוף , ראש שחור ען כתמים כתומים צהובים , גחון אפור-צהוב נחש שאוהב פעילות קרקעית ותת קרקעית מתחת לאבנים וסלעים ,מתגונן באמצעות הפרשת ריח דוחה ולפעמים נושך.
רמת סיכון נמוכה

שלוון קווים

(Lined dwarf snake) הנחש הכי גדול ממשפחתו, בעל גוון צהוב - חום לאורך כל הגוף עם פסי אורך דקים מאוד לאורך גופו בעל ראיה מאוד טובה , בדרך כלל ניזון מחרקים .
רמת סיכון נמוכה

שלוון קולר

(Ringheaded dwarf snake ) נחש אפור - חום ראש כהה ועל העורף יש טבעת שחורה כמו קולר ועל כך שמו , איננו תוקפני אך כאשר מאויים מפריש ריח רע מהביב .
רמת סיכון נמוכה

כרכן קרינים

(Four-lined rat snake) נחש נדיר בסכנת הכחדה בארץ , ראש צוואר בצבע שחור גוף שחור-אפור מנוקד , גחון לבן , אישונים עגולים , הנחשים הצעירים אפורים ומנוקדים ולא מבריקים .
רמת סיכון נמוכה

כרכן חלק

(Transcaucasian rat snake) נחש אפור - חום עם שני פסים מצידי הראש עד התחלת הלסת הגחון והראש בצבע שחור וגופו מבריק .
רמת סיכון נמוכה

שלוון כתמים

(Crowned dwarf racer ) נחש קטן ושמן , חום ועל הגב כתמים חומים כהים עד לזנב , הראש לא שונה מהגוף אוהב חורשות ולהסתתר מתחת לערימות עלים .
רמת סיכון נמוכה

שלוון אזורים

( Sinai dwarf racer ) צבעו חום- צהוב ראש מעט יותר כהה , נחש קטן שאוהב להיות בקרקע ובתוך הסדקים באדמה , יהיה מצוי יותר באזורים עם אדמת לס .
רמת סיכון נמוכה

מטבעון מדבר

( Diadem snake ) נחש חום צהוב אדמדם - על הגב כתמים עגולים כמו מטבעות , אוהב לעלות על עצים וסלעים נפוץ מאוד בכניסה לבתים , נחש מפחיד עם נשיפותיו אך לא תוקפני .
רמת סיכון נמוכה

נחש מים

( Dice snake ) נחשבצבע חום-ירוק עם כתמים שחורים על הגב החלק הקדמי של הגחון צהוב , הראש רחב קצת מהצוואר , אישונים עגולים וגדולים , נחש מחוספס ולא מבריק , שוחה היטב טיכול לצלול לזמן ארוך .
רמת סיכון נמוכה

נחש חולות

( Crowned leafnose snake ) נחש צהבהב - חום בהיר , הסימנים על גבו משתנים מנחש לנחש , הגוונים נעים בין אדום לחום ראש שטוח ועם כתר מוארך , לנחש יש מגן חרטום וזה מה שעוזר לו להתחפר טוב בחול .
רמת סיכון נמוכה

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי

עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למשפחת מדבירים,
לוכד נחשים מוסמך ומספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

לוכד נחשים ⭐⭐⭐⭐⭐