הדברת עכבישים

הדברת עכבישים

המדריך שלנו לאיך להיפטר מהעכבישים 

הדברת עכבישים בבית בחצר או בעסק

כיום בישראל ישנם המון מינים של עכבישים שמטיילים בבית בחצר או במשרד, עכבישים נתפסו בעיננו כבעלי חיים מאוד מסוכנים וכולם מפחדים מהם אז בואו נגלה לכם איפה בדרך כלל מסתתרים עכבישים, איך אפשר להיפטר מעכבישים אילו סוגי עכבישים נפוצים בישראל ומה עושים כשרואים עכביש בבית המשיכו איתנו »

✅ הדברת עכבישים לבית לחצר או לעסק החל 250 ₪ 
✅ מדביר מוסמך עם רישיון המשרד להגנת הסביבה ותק של 30 שנה
✅ ליווי ויעוץ מקצועי עד העכביש האחרון
✅ריסוס נגד עכבישים ללא סימנים או ריח 
חומרים ירוקים ללא סכנה לבני אדם ובע"ח 
הגעה מהירה מהיום להיום 
 

הדברת עכבישים ⭐⭐⭐⭐⭐

הדברת עכבישים
הדברת עכבישים

סוגי עכבישים בישראל שנפוצים :

בישראל ישנם כ 650 מינים שונים של עכבישים אך רק 29 הם הנפוצים ביותר בקרב בני אדם, לא כל העכבישים ארסיים ולא כולם מסכני אדם או טווים קורים ומעבר לכך שאינם מזיקים הם אפילו תורמים על ידי אכילת חרקים אחרים בביתנו.

סוגי עכבישים ארסיים בישראל :

עכביש אלמנה שחורה

עכביש ארסי מאוד בצבע שחור עם נקודות כתומות ואדומות על גבם , בעקיצה אחת בודדת יש להתפנות לבי"ח תוך שעה, הארס משפיע באופן ישיר על מערכת העצבים.

ניזונים בעיקר מחרקים כגון כנימות נדלים נמלים וקוטיקולה של חרקים נוספים מוכרת היטב לכולם על ידי זה שהיא אוכלת את בן זוגה לאחר הזיווג.

הדברת עכביש אלמנה שחורה
אלמנה שחורה

עכביש ארסן חום \ ששן חום

ששן חום – עכביש די נפוץ בישראל וארסי מאוד מזוהה כך בשל ששת עיניים לעומת 8 עיניים במרבית העכבישים, העקיצה שלו כואבת ופוגעת על ידי חיסול התאים באותו האזור מאוד אוהב להסתתר על קירות ומקומות אנכיים כמו מאחורי תמונות חריצים הנמכות תקרה וכו'.

הדברת עכביש ששן חום / ארסן חום
ששן חום / ארסן חום

סוגי עכבישים לא ארסיים בישראל :

עכביש פרוונית שחורה

עכביש הכי מפחיד שיש בישראל והיא גם הטרנטולה היחידה בישראל גודלה כ 4-7 ס"מ וצבעה שחור כמו שמה והיא ניזונה מזוחלים כמו סממיות זיקיות ואפילו עכברי שדה נושכת מאוד חזק אך איננה מסוכנת וארסית ויש כאלה שאפילו הפכו אותה לחיית מחמד בביתם. 

הדברת עכביש פרוונית שחורה
פרוונית שחורה

עכביש זאב

עכבישי זאב ממשפחת הזאבניים – עכביש לא ארסי ומאוד נפוץ בישראל, ישנם כ5 מינים שונים בישראל מהמשפחה והם ידועים בשל סידור עינייהם. העכבישי זאב רודפים אחר הטרף עד אכילתו ולא טווים עליו קורים צבעם בדרך כלל אפור שחור והם בגודל של כ 4-7 ס"מ.

מי מאיתנו לא שקל לרדת מהארץ אחרי כשמחץ עכביש תמים ופתאום יצאו ממנו מאות עכבישים קטניים?!
כולנו היינו בטוחים שהרגע יילדנו מעכבישה הריונית מאות עכבישונים.
אז מסתבר, שהעכבישה היא בכלל לא בהריון, נקבת עכביש 'הזאב' סוחבת על גבה את צאצאיה לאחר שמגיחים עד שמסיימים את התפתחותם וכשהיא נמחצת, כל העכבישים מתפזרים מגבה לכל עבר.
אז פעם הבאה שזה קורה לכם (חס וחלילה), אני מכיר בחור שמכיר בחור שמארגן אחלה של ויזות… לגרינלד, אחת המדינות היחידות בעולם שבהן זן עכביש הזאב לא נפוץ.

הדברת עכבישי זאב
עכבישי זאב

עכביש שחור לבן - קופצן הבתים

עכביש שחור לבן הכי נפוץ בישראל ונמצא בכל בית, עכביש קטן וקופצני שאינו טווה קורים ולא עוקץ ולכן אין סיבה לחשוש מימנו, צבעו אפור עם פסים שחורים וגודלו כ 9-13 מ"מ.

הדברת עכביש קופצן הבתים
קופצן הבתים

עכביש מלכודן

 עכביש שמאוד קשה להיתקל בו שאוהב להתחפר בחול, הנקבות אוהבות להישאר במחילות והזכרים הם אלו שיוצאים להביא את הטרף ישירות למחילה ולהאכיל את הנקבה והצאצאים

הדברת עכביש מלכודן
מלכודן

עכביש מבריש הנייר

עכביש לא מסוכן גודלו כ 9-17 מ"מ בצבע חום עם נקודות שחורות לכל 8 רגליו נמצא בעיקר בטבע באזורים הררים, פעיל לילה ואיננו תוקף בני אדם.

הדברת עכביש מברישן הנייר
מברישן הנייר

עכביש טרנטולה אדומת רגליים מקסיקנית

ברכיפלמה (Brachypelma) עכביש לא מסוכן מאוד אהוב על מגדלים , בסכנת הכחדה בישראל ולכן יש איסור על הוצאתם מהטבע רק על ידי מגדלים . עכביש יחסית רגוע עם תוחלת חיים ארוכה של 15-20 שנה , גודל מקסימלי כ 14 ס"מ
טרנטולה אדומת רגליים מקסיקנית (Emilia)
טרנטולה אדומת רגליים מקסיקנית (Emilia)

עכביש טרנטולה זהובת ברכיים

וגראמוסטולה (Grammostola)
עכביש קל לגידול , גדול יחסית ומאוד ידידותי בעל תוחלת חיים 6 שנים ומגיעים לגודל מקסימלי של כ 20 ס"מ .
ניזונה בעיקר מפרוקי רגליים ובמכרסמים צעירים . 

טרנטולה זהובת ברכיים
טרנטולה זהובת ברכיים

מה עושים עם קיבלתם נשיכה מעכביש?

כמו שציינו לא כל העכבישים ארסיים וחלק מהעכבישים המסוכנים שיעקצו אתכם אתם אפילו לא תרגישו אך זה יהיה חוויה לא נעימה לאחר כמה דקות אם לדוגמא תקבלו עקיצה מאלמנה שחורה, לאחר עקיצה מעכביש חשוב מאוד לשמור על קור רוח ולא לעשות פעילות גופנית מוגברת ולהוריד את לחץ הדם ולנסות בעדינות לקחת את העכביש וללכת לבית חולים לקבלת אנטידוט נגד עקיצת העכביש. 
אם אתם לא במצב של לקחת את העכביש לזיהוי עשו מספר תמונות או סרטון כדי שהרופאים ידעו איזה נסיוב להביא לכם. 

האם צריך לקרוא למדביר עכבישים בכל מצב?

מרבית העכבישים אינם מסוכנים ואף לא יתקפו בני אדם אך ישנם אנשים בעלי פוביה מחרקים או הורים מפוחדים שישמחו שהבית יהיה נקי מחרקים ולכן הדברת עכבישים היא לא פעולה הכרחית אך אם נתקלתם בעכביש ארסי כמו ארסן או אלמנה אנו ממליצים להזמין מדביר מקצועי שיגיע לנטר ולטפל בנושא אצלכם בבית אך חשוב לזכור שהעכבישים הם גם אויב טבעי לכל החרקים אצלכם בבית! 

הדברת עכבישים טבעית

יש המון שיטות להרחקת חרקים מהבית במגוון דרכים טבעיות על בסיס פירות ירקות או אפילו צמחי תבלי, שימו לב לכמה שתופתעו: 

הדברה טבעית לעכבישים עם רוזמרין טחון – טחנו רוזמרין ערבבו עם כוס מים ושפכו בכל האזור שצפיתם בו בעכבישים, העכבישים ידועים בדחייתם לרוזמרין.

הדברה טבעית באמצעות שמן אקליפטוס – מרחו שמן באזורים שבהם ראיתם את העכבישים ומיד הם יצאו ממקום המסתור והכינו את הכפכף החזק ביותר שלכם לפעולה הבאה.

הדברה באמצעות חומץ – חומץ הוא אחד מהמרכיבים הידועים בהדברת מזיקים שונים כמו הדברת ג'וקים יתושים וכו' ערבוב של כוס חומר עם חצי כוס מים וריסוס השטח יכול להראות תוצאות מדהימות נגד עכבישים.

אדמה דיאטומית – פזרו אדמה דיאטומית בכל האזור שהעכבישים מסתובבים והמתינו לאסיפת הגופות לאחר מכן, שימו לב שאדמה דיאטומית טובה גם להדברת נמלים.

אז מה עושים כשרואים עכבישים בבית?

אם ראיתם עכביש אחד אין לכם מה לחשוש קחו אותו בעדינות ושחררו אותו בטבע בדרך כלל רוב האנשים פשוט ירימו כפכף ויחבטו בראשו של העכביש ללא חשיבה האם הוא ארסי או לא. עכבישים אינם יזיקו לכם גם אם הם בבית ולכן לא את כולם צריך להרוג אך אם אתם רוצים שקט נפשי גם מעכבישים וגם מקורי עכביש בתקרה שאיבה בשואב אבק יכולה להיות פתרון יצירתי ונוח או הזמנה של הדברה אצלנו באילנית חברת הדברות ותסיימו עם המכת עכבישים אצלכם בבית.

ממה עשויים קורי עכביש?

רשת הקורים שהעכבישים טווים מיוצרת מחוטי חלבון חזקים שהעכבישים מייצרים בגוף באמצעות פיטמות טוויה שממוקמות בחלק התחתון של הבטן .
הרשת נועדה ללכידה של בעלי חיים אחרים כמלכודת , בנוסף גם לעליה וירידה ותנועה ממקום למקום . 
לאחר שהעביש לוכד את הטרף הם טווים מסביבו פקעת כדי למנוע ממנו לברוח ממש כמו גולם .
הקורים יכולים לעמוד באיתני הטבע בצורה מאוד מפתיעה , הם יכולים לעמוד בסערה ורוחות חזקים ואפילו להחזיק גופה של בעל חיים אחר לזמן ממושך .
הקורים מאוד מאוד חזקים ודקים דבר שעורר עניין וחקר רב , הקורים בעובי יותר דק משיערה אך חזקים יותר ממיתרים של פלסתר . 

הרחקת עכבישים מהבית

כדי להרחיק את העכבישים מהבית שלכם עליכם לבצע כמה פעולות נוספות מעבר להזמנת מדביר מקצועי ולפני שנתחיל בפעולות נבין קודם למה העכבישים מגיעים אלינו הביתה, הם מגיעים כדי לחפש מזון ומקומות מסתור. 

הפעולה הראשונה שעליכם לעשות היא הזמנת מדביר מקצועי שיבצע הדברה נגד חרקים בכל הבית וכך למעשה אם לא יהיה מזון לעכבישים הם יעדיפו ללכת למקום אחר, שנית לכלוך יכול להוות גם מזון לעכבישים אז ניקיון יסודי של הבית יועיל בהחלט. 

סדר וניקיון – סדר וניקיון בכל הבית ובכל החצר לצמצום מקומות המסתור של העכבישים יבטיח לכם שקט מעכבישים לזמן מה כי למעשה העכבישים הרי מסתתרים מתחת לאבנים, סלעים, צמחייה, רפסודות עץ, קרטונים וכו' .

הצבת סף מתחת לדלתות, רשתות בכל החלונות וסגירת חריצים ופתחים יצמצמו את האפשרות של העכבישים להיכנס אליכם הביתה! 

האם ריסוס נגד עכבישים יכול לעזור?

כשמגיע מדביר מקצועי להדברה נגד עכבישים אצליכם בבית יש להרחיק את כל הרהיטים מקירות הבית (מה שאפשרי כמובן) ולכסות את כלי האוכל החשופים ומברשות שיניים ולאחר מכן המדביר מתחיל ומבצע הדברה מסביב לכל קירות הבית על הפנלים ובכל החיבור בין התקרה לקיר מסביב לכל הבית כך למעשה אנו תוחמים את העכבישים גם בתקרה וגם ברצפה ומונעים מהם לרדת או לעלות.

הדברה לעכבישים על ידי מדביר מקצועי ומוסמך

לכל עכביש פיזיולוגיה שונה ולכן חשוב להבין תחילה עם המדביר שהוא מבין ויודע איך לבצע הדברה לעכבישים, ההדברה לעכבישים מתבצעת בחומרים ירוקים ללא ריח וללא סימנים ומתבצעת ברצפה ובקירות והיא למעשה רעלן מגע שהעכבישים יגעו בחומר ומעכת החיסונית שלהם תיפגע והם ימותו לאחר כמה דקות, ההדברה איננה משאירה סימנים על קירות הבית או על הרצפה אך יש לצאת לאחר מכן לשעה בלבד ולאחר מכן התנהלות רגילה לחלוטין , ההדברה לעכבישים איננה דוחה אותם מלהיכנס כי הם יכולים להיכנס דרך חלונות, חריצים או אפילו עם צמח או רהיט שהכנסתם מבחוץ ולכן היא רק הורגת ומונעת מהם להתפתח בבית.

כמה עולה הדברה ירוקה לעכבישים?

מחיר הדברה ירוקה לעכבישים משתנה בהתאם לגודל הבית או המשרד שלכם מהסיבה שאנו מרססים גם תקרה וגם קירות ולכן פרמטר הגודל הוא משנה מאוד בסיפור , הדברה לעכבישים עם מדביר מקצועי נעה בין 300-650 ₪ 
לאחר מכן אסור לשטוף את הרצפה ל48 שעות .

רוצה לדעת כמה יעלה לך הדברה לבית?
מלאו את הפרטים וקבלו מאתנו הצעת מחיר ישירות לנייד!

הדברת עכבישים לבית או לגינה