הדברה טבעית

הדברה טבעית וירוקה

כשהחיים רצים קדימה וכולם מחפשים לשנות את חייהם לקצת יותר בריאים ולנסות להפחית במוצרים מתוקים, פחות ג'אנק פוד, פחות ירקות ופירות מרוססים וכמובן גם לתחום ההדברה הגיעה המודעות להפוך להדברה טבעית ויותר בריאה לכולם. במאמר הבא אסביר בדיוק מהי הדברה טבעית, מה זה הדברה ירוקה ? ואיך אפשר להימנע מחרקים לאורך כל השנה ללא הדברה, המשיכו איתנו למאמר:

תוכן עניינים בנושא הדברה טבעית

מה זה הדברה טבעית?

הדברה טבעית היא הדברה באמצעות חומרים טבעיים או שימוש באמצעים מכאניים ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים. לכל חרק יש את שיטת הטיפול הייעודית לו שתכף נציג במאמר אך בגדול צריכה להיות הבנה שהחומרים הכימיים מחלחלים לקרקע ומגיעים אלינו באיזה שלב למזון או לשתייה או לקולחין.

בשל כך נאסר שימוש בחומרים כימיים רבים שהיו מאוד מזיקים לבריאות לאורך שנים רבות. כמו כן אפשר לראות המון הפגנות בשנים האחרונות כנגד חברות שמשתמשות בחומרים מזהמים (כמו ההפגנות נגד אסדת הגז). יש המון שיטות לבצע הדברה טבעית נגד חרקים שונים לפעמים הם יעילות וטובות ולפעמים מתישות ולא עוזרות.

מה זה הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה היא מושג שפרח בשנים האחרונות לאחר האיסור ב 2014 בזרחנים אורגניים שהיו מחלחלים ונשארים בקרקע לעשרות שנים קדימה. המשרד להגנת הסביבה אסר את השימוש בחומרים האלו והתחליף הנכון ביותר שהיה זה השימוש בפירתרואידים, חומרים שמסונטזים כימית הדומים לאופי לסיפרמתרין חומר המצוי בחרצית.

הפירתרואידים מתפרקים מהר בשמש ואינם נשארים להרבה שנים באדמה, ללא ריח וללא סימנים ובעלי רעילות מאוד נמוכה לבני אדם. חשוב לזכור שזה לא הדברה ביולוגית אלה הדברה ירוקה שמשתמשים בחומרים כימיים ולבסוף זה רעל ולכן חשוב לבצע הדברה עם מדביר מקצועי ומוסמך עם תעודת הדברה בתוקף.

כל מדביר שתזמינו ויש לו רישיון הדברה סביר להניח שיעבוד עם פירתרואידים כי כבר לא מוכרים זרחנים אורגנים כבר שנים רבות, אך זה לא רק החומר ששמים אלה המינון הנכון, המקום הנכון לרסס וכמובן לדעת מול איזה מזיקים מתמודדים.

יתרונות וחסרונות להדברה טבעית

יתרונות רבים יש בשימוש חומרי הדברה טבעיים, אך לצד כל היתרונות יש המון חסרונות משמעותיים. היתרון המשמעותי ביותר הוא שאין שימוש בחומרים כימיים, אין סכנה לבני אדם או בעלי חיים, אין סכנה למזון או לשתייה שלנו וכמובן אנחנו שומרים על הבריאות לזמן ארוך.

אך לצד כל החששות כאשר מבצעים הדברה ירוקה אין סכנה לבני אדם ובעלי חיים אחרים, הפתרון מהיר ולטווח ארוך רך שלו גם החסרונות בהדברה טבעית שהפתרון מגיע לאחר זמן רב ולפעמים גם לא מגיע וסתם מתיש.

אם מבצעים הדברה עם מדביר מוסמך ומקצועי שמשתמש בחומרים ירוקים מקבוצת הפירתרואידים ועם תכשיר בעל תקן מהמשרד להגנ"ס אין סכנה כלל ועדיף עבורכם לבחור הדברה ירוקה מאשר הדברה בחומרים טבעיים. 

הדברה טבעית ואורגנית נגד ג'וקים

כאשר רוצים להרוג ג'וקים בצורה אורגנית וטבעית (ראו מידע נוסף על: הדברה אורגנית) ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים אפשר להשתמש באדמה דיאטומית, אדמה דיאטומית זה מינרל טבעי שמורקב מסיליקה שמתפוררת לאבקה לבנה.

את האבקה מפזרים מסביב לכל הבית אפשר יחד עם עלי דפנה וזה גם יחסל וגם ירחיק את הג'וקים באופן טבעי, האדמה הדיאטומית מייבשת את הנוזלים בגוף התיקן והוא מת לאחר כמה דקות.

אדמה דיאטומית Diatomaceous earth
אדמה דיאטומית Diatomaceous earth

הדברה טבעית לנמלים

כשרוצים לבצע הדברה טבעית לנמלים יש אופציה בשימוש פלפל שחור מסביב לכל הקן שלהם ואתם תראו איזה פלאים זה עושה… פזרו פלפל שחור או קינמון בסמוך למסלולי ההליכה או הקן של הנמלים ומהר מאוד הם יעלמו כאילו לא היו. אפשר בנוסף לפלפל שחור וקינמון להוסיף קצת עלם של רוזמרין. השילוב של שלושת התבלינים בעלי הריח החזק ידאג להרחיק את כל הנמלים מהבית שלכם.

*לשירותי הדברת נמלים »

הדברה טבעית ליתושים

לפעמים אתם נתקעים בחודשי הקיץ ללא אלטוש ורוצים לשבת בחצר ולא יודעים מה לעשות? 

אפשר להכין תמצית באמצעות צמחים שיש בבית שידחו את היתושים והם לא יעזו להתקרב אליכם. היתושים שונאים רוזמרין, אפשר לקטוש או לטחון רוזמרין, עדיף טרי שיהיה לו ריח חזק. יש לערבב עם חצי לימון סחוט ולמרוח על הגוף.

אפשר גם להכין נר עם המסת כמה נירות לסיר וליצור שעווה ואז לערבב עם כמה קליפות של תפוזים ולימונים ולהדליק זה מאוד חזק כמרחיק יתושים טבעי. 

*לשירותי הדברת יתושים »

הדברה טבעית לזבובים

הרבה חושבים שצריך ממש לבצע הדברה כימית נגד זבובים אבל אם תבדקו היטב את הבית או המשרד אתם תשימו לב שיש לכם משהו רקוב, מלוכלך או רטיבות ומשם מגיעים גם הזבובים. כאשר תשנו לזבובים את סביבת המחייה הם יעלמו כלא היו ללא צורך בחומרי הדברה כלל.

נקו היטב את המטבח, זרקו את הסמרטוט הרטוב שיש לכם שימו 16 מעלות למשך 8 שעות לפחות כדי לשנות את הטמפרטורה בבית או במשרד ותראו איך כל הזבובים נעלמים.

*לשירותי הדברת זבובים »

הדברה טבעית לזבובים
@lior_zelik איך להיפטר מהזבובים במטבח #viral #fyp ♬ צליל מקורי - Lior zelikovsky

הדברה טבעית לחשופיות וחלזונות

חשופיות וחלזונות מאוד אוהבים להיות בסביבה רטובה, הם לרוב יגיעו ויתחילו להופיע בכמויות לאחר הגשמים הראשונים ולמשך כל החורף. פעמים רבות החלזונות מגיעים אלינו למפתן הדלת וגם בחודשי הקיץ החמים וזה יכול להיות בגלל שיש לכם נזילה מצינור, צינור מזגן מטפטף או ברז פתוח שעושה בוץ בכל האזור. אם אתם תדאגו לייבש את כל הלחות והבוץ סביר להניח שגם החלזונות והחשופיות יחפשו מקום אחר לשכון בו.

*לשירותי הדברת חלזונות »

כמה עולה הדברה טבעית ירוקה עם מדביר

בארגז כלים של המדביר המקצועי יש מגוון רחב של אפשרויות, אצלנו באילנית חברת הדברות יש לפחות לכל חרק 3 אלטרנטיבות לטיפול בין אם זה הדברה בריסוס, הדברה בג'ל או פתיונות ומלכודות.

כאשר אתם תזמינו מדביר מקצועי מטעמינו הוא יבחן את הבית שלכם ואת העדפה האישית שלכם לטיפול, אם לדוגמה יש לכם בבית הרבה בעלי חיים שלא ניתן להוציא אותם או אדם חולה סיעודי עדיף לבצע הדברה ירוקה באמצעות ג'ל או פיתיונות אחרים מאשר השימוש בריסוס.

כמו כן אם מדובר בחצר עם גינת ירק עדיף לבצע הדברה לנמלים באמצעות גרגירים ולא באמצעות ריסוס כדי לא לפגוע בעשבי תיבול וירקות. חשוב להזמין שירותי מדביר מחברה מוכרת ומקצועית עם הרבה שנות וותק שיהיה לו הרבה אפשרויות בארגז כלים ובידע האישי כדי לפתור לכם את הבעיה בצורה המהירה ביותר והזולה ביותר.

עלויות הדברה טבעית:

  • עלות הדברה טבעית ירוקה לדירת 2 חדרים – 300 ₪
  • עלות הדברה טבעית ירוקה לדירת 3 חדרים – 350 ₪
  • עלות הדברה טבעית ירוקה לדירת 4 חדרים – 400 ₪
  • עלות הדברה טבעית ירוקה לדירת 5 חדרים – 500 ₪
  • עלות הדברה טבעית ירוקה למשרדים – 400 ₪
הדברה באולם כנסים
עמוד זה נכתב על ידי
ליאור זליקובסקי – מדביר מוסמך מספר היתר 2650 

המנהל של אילנית הדברות ודור שלישי למדבירים,
מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים.
רוצים להתייעץ איתי ? 
חייגו עכשיו 054-8849445 

הדברה טבעית