הדברה לדובון הקיקיון

ליאור זליקובסקי מדביר מוסמך 2650

דובון הקיקיון הינו זחל שעיר ממשפחת הדובוניים, דומה מאוד לתולעי משי שהיינו ילדים היינו משחקים איתם אך במקרה של דובון הקיקיון יכולה להיות תחושה מאוד לא נעימה, בשונה מתהלוכן האורן השערות שלו לא מאוד מסוכנות אך יכולות לעורר רגישות ודלקות. מי אתה דובון הקיקיון? איך דובון הקיקיון מגיע? איך מבצעים הדברה לדובון הקיקיון?   המשיכו איתנו »

דובון הקיקיון – תעודת זהות

דובון הקיקיון הינו פרפר עש תת משפחה Arctiinae משפחת Erebidae , דובון הקיקיון בעל גלגול מלא של 7 דרגות (ביצה, זחל בוגר) בשלב הבגרות העש מגיע לגודל של 3 ס"מ עם מוטות כנפיים רחבים של 3-5 ס"מ, צבע הכנפיים החיצוניות חום-שחור עם כתמים.

הזחל נראה כמו זחל של דובון הקורים ותהלוכן האורן, חום עם שיערות גבוהות וצורמות.

הזחל אוכל את עלי הקיקיון ואילו העש אוהב צוף כמו מרבית הפרפרים.

דובון הקיקיון – איך הם מגיעות אלינו?

דובון הקיקיון על שמו מאוד אוהב את צמח הקיקיון, שיח הקיקיון הינו שיח בר שצומח במקומות רבים העש מתעופף ומחפש אחר צמח בר כזה ומטיל עליו את הביצים.

בדרך כלל הזחלים יאכלו את השיח עד שיגמרו העלים, הזחלים לא יתפזרו יותר מדי בשטח וישארו על הצמח עצמו.

✔️ הדברה לדובון הקיקיון
30 שנות וותק !
✔️זמינות מהיום להיום
הדברה ירוקה ללא סכנה לבני אדם ובעלי חיים
✔️לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייג עכשיו :
054-8849445
 

הדברה לדובון הקיקיון ⭐⭐⭐⭐⭐

עונת הפעילות של דובון הקיקיון

עונה הפעילות שלהם היא בחודשי האביב והקיץ, בדרך כלל העשים יתחילו לרחף בחודשי מאי להטיל ביצים ואתם תתחילו לראות את הזחלים מגיעים לעולם על השיחים עד לחודשים נובמבר שמתחיל להיות קריר. בסוף השנה תחילת דצמבר הזחלים נכנסים לדיפאוזה (תרדמת) עד שמתחיל להתחמם סביבות אפריל.

דובון הקיקיון – האם הוא מסוכן?

שיח הקיקיון הינו צמח מאוד מרעיל, למרות שבשנים האחרונות משתמשים בו יותר ויותר לתעשיית התרופות והקוסמטיקה, שיח הקיקיון מפיק חומר בשם ריצין והוא מאוד מסוכון ורעיל. 

למרות זאת דובון הקיקיון איננו מאוד מסוכן אך השיערות שלו מאוד צורבות ויכולות לגרום לגירויים בעיניים, דלקות חמורות, שעורה ואף בשאיבה גם דלקת ריאות.

הדברה לדובון הקיקיון

כאשר מזהים את דובון הקיקיון חשוב מיד גם לאתר איפה הצמחים ולהיות בשיתוף פעולה עם גנן שיגזום את כל הצמחים שבאזור. כאשר אנחנו עושים הדברה למועצות או עיריות אנחנו מבצעים את הפעולה יחד עם חברת הגננות ופשוט עוברים גינה גינה ומרססים את השטח וגוזמים את הענפים.

כשאנחנו עושים הדברה לדובון הקיקיון ללקוחות פרטיים אנחנו בדרך כלל נעשה סיבוב מסביב לבניין לאתר את הצמחים ונודיע לוועד או ללקוח איפה הצמחים שיש לגזום אותם.

לאחר גיזום הצמחים מבצעים את ההדברה שמיישמים על הצמח וגם על האדמה מסביב, החומר צריך להיות מאוד מטעם המשרד להגנ"ס ועל בסיס ממיס אורגני (לא על בסיס מים).

חייג עכשיו ! 
WhatsApp chat